Ptaki to piękne stworzenia, jednak czasem są dla nas nieproszonymi gośćmi, dlatego coraz częściej używa się odstraszaczy ptaków. Są one najczęściej używane na lotniskach oraz w sadach, choć coraz częściej odstraszacze ptaków kupują ludzie, którym te zwierzęta po prostu ' idą w szkodę'

odstraszacze-ptakow-zadzwon

Na rynku możemy rozróżnić 3 typy odstraszaczy ptaków. Są to:

  • odstraszacze dźwiękowe – słyszalne
  • odstraszacze ultradźwiękowe – niesłyszalne dla człowieka
  • odstraszacze w postaci atrap innych ptaków.

Słyszalne, dźwiękowe odstraszacze ptaków, np. Birdchaser wyposażone są z reguły w czujnik ruchu, a ich zasada działania opiera się na emisji dźwięków ptaków łownych np. jastrzębia.

Ptaki słysząc odgłos atakującego drapieżnika, po prostu opuszczają terytorium zagrożenia, bo tak nakazuje im instynkt obronny. Słyszalne dźwiękowe odstraszacze ptaków obejmują duży obszar działania. Wspomniany Birdchaser o symbolu LS-2001R obejmuje swoim działaniem do 4.000m2

Birdchaser jest skutecznym odstraszaczem ptaków pod warunkiem, że w otoczeniu gdzie jest zainstalowany, w warunkach naturalnych występują ptaki drapieżne (jastrząb, sokół, sowa). W innym przypadku efekt działania odstraszacza może nie być satysfakcjonujący.

Uwaga. W związku z pojawieniem się podróbek odstraszacza Birdchaser, polecamy szukać tego o symbolu LS-2001R z hologramem na opakowaniu.

[su_button url=”http://allegro.pl/odstraszacz-ptakow-birdchaser-ls-2001r-model-2017-i6718679527.html” target=”blank” background=”#145306″ size=”8″ icon=”icon: chevron-right” desc=”Zobacz aukcje Birdchaser LS-2001R” rel=”nofollow”]Birdchaser LS-2001R na Allegro[/su_button]
Ultradźwiękowe odstraszacze ptaków, np. Bird Away, również najczęściej wyposażone są w czujnik ruchu, a dźwięki które emitują to ultradźwięki, niesłyszalne dla człowieka, natomiast, zdaniem producentów dokuczliwe dla ptaków. Niestety ultradźwięki słabo działają na ptaki i tego typu odstraszacze po prostu są nieskuteczne. Warto zauważyć, że w dobrych odstraszaczach ptaków, detektor ruchu uruchamia się w momencie wykrycia zwierzęcia ciepłokrwistego, więc nie reaguje na przedmioty martwe takie jak spadające liście. Ultradźwiękowe odstraszacze ptaków mają z reguły mniejszy zasięg, który we wspomnianym odstraszaczu wynosi 85m2
Niektóre odstraszacze ptaków wyposażone są również w stroboskop, który dodatkowo działa odstraszająco.

Które ptaki nie boją się odstraszaczy? Według eksperta Antybandyta.pl większość klientów ma problem z pozbyciem się wróbli. Zapewne ornitolog miałby coś więcej do powiedzenia w tym temacie, natomiast z naszych obserwacji wynika, że wróbel nie boi się ani odstraszaczy dźwiękowych ani ultradźwiękowych.

Wyżej wymienione odstraszacze ptaków, natomiast bez problemu poradzą sobie z takimi ptakami jak gołębie, szpaki, wrony, kruki, jaskółki, sroki, czy tez kawki.

Więcej modeli odstraszaczy ptaków można znaleźć na stronie sklepu Antybandyta.pl

[poll id=”6″]

Odstraszacze ptaków – ceny

Rewolwery i pistolety hukowe wraz z racami hukowymi

Sprawdź ofertę na sklepie Antybandyta.pl – kliknij tutaj

Odstraszacz ptaków Birdchaser (odgłosy ptaków drapieżnych)

Cena w sklepie Antybandyta.pl – kliknij tutaj

Cena w sklepie Globalexpert.pl – kliknij tutaj

Cena na Allegro – kliknij tutaj

Uwaga. W związku z pojawieniem się podróbek odstraszacza Birdchaser, polecamy szukać tego o symbolu LS-2001R wraz z hologramem na opakowaniu.

Odstraszacze ptaków kupisz w sklepie Antybandyta.pl