Mieszkając w bloku i poruszając się komunikacją miejską, jakoś nigdy nie zdawałem sobie sprawy jakim problemem może być zwierzątko zwane kuną.
Największy problem mają właściciele samochodów, do których dostała się kuna, ale nie tylko oni, bowiem skutki działalności kun odczuwają również właściciele domów jednorodzinnych. Jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazków, więc nie bez powodu powstały odstraszacze na kuny, a my przyjrzymy się kilku modelom.

odstraszacze-kun-zadzwon

Na początek jednak generalna uwaga, dla wszystkich, którzy bezskutecznie próbują pozbyć się kuny. Otóż przed zastosowaniem jakiegokolwiek odstraszacza najpierw należy pozbyć się zapachu, który pozostawiła po sobie kuna..

Odstraszacze kun dostępne na polskim rynku, w większości działają na zasadzie emitowania ultradźwięków, które są niezwykle dokuczliwe dla kun, ale znaleźliśmy również ofertę na odstraszacz ultradźwiękowy z paralizatorem o niskim natężeniu, który nie czyni kuny krzywdy. Są również odstraszacze zapachowe, których głównym składnikiem jest geraniol.

Dla potrzeb tego artykułu podzielimy odstraszacze na samochodowe odstraszacze kun oraz domowe odstraszacze kun.

Odstraszacz kun do samochodu

Bez wątpienia liderem jeśli chodzi o sprzedaż samochodowych odstraszaczy kun jest Antybandyta.pl, który w swojej ofercie posiada kilka modeli, z których według przedstawiciela handlowego najczęściej kupowanymi są niemieckie modele:

  • Antybandyta Kemo M180 (wodoodporny odstraszacz)
  • Antybandyta Kemo M100n (podstawowy, tani odstraszacz)
  • Antybandyta Kemo FG022 (odstraszacz kun na baterie)
  • Antybandyta Kemo Z100 (zapachowy odstraszacz kun)

Poniższy film pokazuje, jakie mogą być skutki, działalności kuny w komorze silnika samochodu.


Jak wspomnieliśmy na początku, przed zastosowaniem jakiegokolwiek odstraszacza, należy pozbyć się zapachu kuny, i tutaj najlepszym rozwiązaniem jest spryskanie silnika specjalnym preparatem np. Kemo z101.

W ofertach sklepów internetowych można kupić gotowe zestawy do odstraszania kun, składające się preparatu usuwającego ślady zapachowe kuny oraz z odstraszacza ultradźwiękowego (np. „zestaw samochodowy do odstraszania kun lux”)

Odstraszacz kun do domu

Tutaj wybór jest trochę większy i jednymi z najczęściej wybieranych są:

  • Antybandyta Kemo M175 (odstraszacz ultradźwiękowy z regulacją częstotliwości)
  • Antybandyta 3D Combosonic Attack Wave Pestrepeller (odstraszacz z 3 głośnikami w tym emitującym ultradźwięki pionowo do góry)
  • Antybandyta Duo Pro Pestrepeller (odstraszacz o zasięgu 550 m2)
  • Antybandyta Kemo FG015 (najsilniejszy odstraszacz kun na baterie)
  • Antybandyta Kemo FG022 (mały mobilny odstraszacz kun idealny do włożenia w podbitkę)
  • Antybandyta Anti-Bissan (zapachowy odstraszacz kun polskiego producenta)

Uwaga:Jeżeli nie możesz sie pozbyć kuny ze strychu lub z piwnicy, przed zastosowaniem odstraszacza umyj powierzchnię wodą detergentem (aby pozbyć się śladów zapachowych kuny)

Koszty
Zapewne wiele osób oddałoby wiele aby skutecznie pozbyć się niechcianego gościa. Koszt wodoodpornego odstraszacza samochodowego wraz ze specjalnym preparatem do usuwania śladów zapachowym to koszt około 160 zł. Jeśli chodzi o domowe odstraszacze kun to koszty zależą od mocy odstraszacza i wahają się od ok. 100 zł do 220 zł (nie liczymy tutaj kosztu wody z detergentem i naszej pracy w mycie powierzchni)

Który odstraszacz kun jest najskuteczniejszy?

Jeśli chodzi o odstraszenie kuny z samochodu, to tutaj przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kuna już była w naszym aucie i zostawiła swój zapach?
Jeśli tak, to najpierw usuwamy ślady zapachowe kuny (specjalistyczna myjnia lub środek Kemo Z101), a dopiero potem montujemy urządzenie i/lub dodatkowo stosujemy odstraszacz zapachowy. Jeśli ktoś nie ma możliwości umycia silnika to polecamy zestaw „Kemo Kun Standard2„, w skład którego wchodzi preparat usuwający zapach Kuny Kemo Z101, preparat odstraszający kuny Kemo Z100 oraz ultradźwiękowy odstraszacz kun Kemo M100N

Jeśli kuny jeszcze nie było w naszym aucie, a wiemy że grasuje niedaleko, wtedy montujemy odstraszacz ultradźwiękowy i dodatkowo stosujemy odstraszacz zapachowy. W sklepach można kupić gotowy zestaw np. „Kemo Kun Standard„,  za ok. 118 zł, w skład którego wchodzi odstraszacz Kemo M100n oraz zapachowy odstraszacz Kemo Z100

Wszyscy, którzy nie chcą zbyt ingerować w instalację elektryczną samochodu powinni zdecydować się na zamianę odstraszacza, który podłącza się pod akumulator (kemo m100n lub kemo m180) na wersję na baterie (kemo fg022) lub zakupić gotowy zestaw Anti-kun Auto 022 lub Anti-kun Auto 022 LUX

Do ochrony domu, a właściwie poddasza bo tam najczęściej grasuje kuna,  najlepiej sprawdzi się bariera ochronna składająca się z odstraszacza ultradźwiękowego i odstraszacza zapachowego. Wszystkim, którzy mają dostęp do prądu na strychu polecamy zestaw „Antybandyta Anti-kun DUO„, który składa się z odstraszacza Duo Pro Pestrepeller oraz zapachowego odstraszacza Anti-Bissan 250 ml lub Antybandyta Anti-kun 3D, w skłd którego wchodzi dźwiękowo-ultradźwiękowy odstraszacz 3D Combosonic oraz płyn anti-bissan 250 ml.

Tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu najlepiej sprawdzi się zestaw „Antybandyta Anti-kun 015” lub „Antybandyta Anti-kun 022

[poll id=”5″]

UWAGA na podróbki odstraszaczy firmy Leaven ( Duo Pro Pestrepeller, 3D Combosonic i Attack Wave Pestrepeller), które pojawiły się na portalu Allegro i sklepach internetowych. Produkty od bezpośredniego dystrybutora firmy Radex posiadają hologram „Oryginalny produkt Leaven wraz z logotypem firmy Radex”

oryginalny Duo Pro Pestrepeller 3D Combosonic oryginał z hologramem

Ceny odstraszaczy kun w sklepach internetowych i Allegro

Odstraszacz Kemo FG015

cena w sklepie Antybantyda.pl – sprawdź

cena w sklepie Globalexpert.pl – sprawdź

cena na Allegro – sprawdź

Odstraszacz 3D Combosonic Attack Wave Pestrepeller

cena w sklepie Antybandyta.pl – sprawdź

cena w sklepie Globalexpert.pl – sprawdź

cena na Allegro – sprawdź

Odstraszacz Duo Pro Pestrepeller

cena w sklepie Antybantyda.pl – sprawdź

cena w sklepie Globalexpert.pl – sprawdź

cena na Allegro – sprawdź

Odstraszacz Kemo M100n

cena w sklepie Antybantyda.pl – sprawdź

cena w sklepie Globalexpert.pl – sprawdź

 

Odstraszacz Kemo FG022

cena w sklepie Antybandyta.pl – sprawdź

cena w sklepie Globalexpert.pl – sprawdź

cena na Allegro – sprawdź

 Odstraszacz Kemo Z100

cena w sklepie Antybandyta.pl – zobacz

cena w sklepie Globalexpert.pl – zobacz

cena na Allegro – sprawdź

Odstraszacz Anti-Bissan

cena w sklepie Antybandyta.pl – sprawdź

cena w sklepie Globalexpert.pl – sprawdź

cena na Allegro – sprawdź

Największy wybór odstraszaczy kun