Jonizatory powietrza są coraz bardziej popularne. Dziś przyjrzymy się jednemu z bardziej popularnych modeli czyli IONFRESHER LS-212 firmy Leaven.

Jonizator oczyszczacz powietrza LS-212

Jonizator powietrza jak działa?

Produkty zwane jonizatorami powietrza to nic innego jak urządzenia, które emitują jony ujemne. W pomieszczeniach zanieczyszczonych, w takich gdzie włączone są urządzenia elektroniczne tj. telewizor, komputer itp. zazwyczaj znajduje się bardzo dużo jonów dodatnich, które niejako przyklejają do siebie cząsteczki kurzu, wirusy, grzyby i alergeny. Unoszące się w powietrzu jony dodatnie z łatwością dostają się do naszego organizmu. Jonizator powietrza wytwarza jony ujemne, które „przechwycają” jony dodatnie z otaczającego powietrza i kumulują je wewnątrz jonizatora na specjalnych blaszkach zwanych kartridżami.
Jonizator oczyszczacz powietrza LS-212

Prezentowany oczyszczacz powietrza LS-212 jest nowszą wersją o oznaczeniu JP212. Wytwarza on do 6 milionów jonów ujemnych (JP212 wytwarza ok. 2 miliony).
Wybraliśmy to testów akurat ten model, gdyż jest on najbardziej zaawansowany technologicznie, bowiem nie posiada on wentylatora a mimo wszystko wytwarza zjonizowaną bryzę poprzez wykorzystanie plazmy. Urządzenie w przeciwieństwie do innych, pracuje bezszelestnie, i może z powodzeniem być zamontowane w sypialni.

IONSRESHER LS-212 zbiera zanieczyszczenia z powietrza (ujemne jony, które przechwyciły dodatnie jony z kurzem, bakteriami itp) i kumuluje je na specjalnych panelach wewnątrz urządzenia.

Oczyszczacz powietrza jonizator LS-212

Na powyższym zdjęciu widnieje obudowa urządzenia, panele na których osadzaj się nieczystości i generator jonów ujemnych.
Panele te nie wymagają wymiany, co czyni to urządzenie bezobsługowym (poza czyszczeniem paneli raz w miesiącu załączoną szczoteczką. O konieczności wyczyszczenia paneli informuje nas czerwona świecąca, czerwona dioda).

Jeśli ktoś nie wie jaki jonizator powietrza wybrać, a jednoczenie chce mieć model, w którym nie trzeba wymieniać filtrów, ten oczyszczacz będzie najlepszym wyborem.

Czytając instrukcję obsługi dowiadujemy się, że jonizator może efektywnie pracować w pomieszczeniach od 45 m2 do 90 m2. W mniejszych pomieszczeniach powinien pracować nie dłużej niż 8 godzin z przerwą trwającą 4 godziny.

jonizator powietrza opinie

Pierwsze włączenie
Oczyszczacz powietrza IONFRESHER LS-212 zasilany jest zasilaczem sieciowym 9V. O pracy urządzenia świadczy wbudowana dioda, która świeci na zielono oraz charakterystyczna bryza (delikatny nawiew) wydobywająca się z jonizatora. Zapach bryzy przypomina powietrze po burzy, natomiast kobietom będzie przypominał zapach pracy urządzenia o nazwie Darsonwal, które można spotkać w salonach kosmetycznych. Jest to właśnie zapach zjonizowanego powietrza.

Gdzie najlepiej sprawdzi się jonizator powietrza. W pokojach gościnnych, sypialniach, restauracjach, czytelniach, pomieszczeniach z komputerami telewizorami i innym sprzętem elektronicznym, w pomieszczeniach w celu usunięcia kurzu, roztoczy, bakterii, pyłków kwiatowych, dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów.

Przeciwnicy jonizatorów powietrza, mówią, czy nie lepiej jest otworzyć okna i wietrzyć pomieszczenie.
W momencie pisania artykułu na zewnątrz jest 0 stopni i jakoś wietrzenie naszego biura jest ostatnim pomysłem jaki przychodzi mi do głowy.

Mając dziecko w wieku wczesnoprzedszkolnym, uważam, że takie urządzenie powinno stać w każdym przedszkolu, gdzie moim zdaniem aż roi się od wirusów i bakterii  (rodzice 3 i 4 latków doskonale wiedzą o czym mówię). Oczyszczacze powietrza doskonale też sprawdzą się dla alergików.

Na rynku dostępne s również samochodowe jonizatory powietrza podpinane pod zapalniczkę samochodową, lecz czytając opinie w Internecie znajdziemy raczej niepochlebne opinie.

Opisywany jonizator kupisz tutaj

Jonizatory powietrza

Jonizator powietrza Ionfresher LS-212 - 219 zł
 • Jakość wykonania - 76%
  76%
 • Łatwość obsługi - 90%
  90%
 • Moc - 85%
  85%
 • Głośność - 90%
  90%
 • Cena/jakość - 90%
  90%
 • Wrażenia ogólne - 85%
  85%