W końcu do polskiej dystrybucji trafiło najmłodsze dziecko (na dzień 13.05.2019) marki Ilife/ZACO A9s. Ponieważ jest to najbardziej zaawansowany robot sprzątający z mopowaniem i mapowaniem pomieszczeń tego chińskiego producenta, przyjrzymy mu się bliżej.

Jeżeli chcesz kupić sobie ten model nie zapomnij o kodzie rabatowym „COZAA9S„, dzięki któremu oszczędzisz 100 zł.
Kod należny wpisać w polu poniżej w sklepie wdomu24.pl

zaco a9s kod rabatowy

Przypominam, że oficjalny dystrybutor na Polskę przygotował dla czytelników centrumopinii.pl listę kodów rabatowych na odkurzacze ILIFE/ZACO.

 

ilife a9s opinie test i recenzja robota sprzątającego z mopowaniem i mapowaniem pomieszczeń

Ilife A9s pierwsze wrażenie

Marka Ilife/ZACO na dobre zagościła na polskim rynku ponieważ spotkać ją można w znanych marketach z elektroniką. Miałem przyjemność testowania niemal każdego robota sprzątającego i test modelu A9s jest dla nie czymś co dla fana smartfonów testowanie np. najnowszego Samsunga Galaxy S10. Ale do rzeczy. Przede wszystkim odkurzacz przychodzi bardzo dobrze zapakowany w podwójne pudełko. W środku wszystko jest  ciasno poukładane w kartonowej formie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia w transporcie. Ja mam model z polskiej dystrybucji i po otwarciu pudełka wygląda on tak:

ilife a9s

Skład zestawu jest bardzo podobny do tego z modelu V8s, z jedną różnicą. W przeciwieństwie do innych modeli mamy tutaj małą kostkę o której poniżej.

robot ilife a9s opinie recenzja i test

robot ilife a9s opinie

Nowością w modelu Ilife A9s jest mała kostka, która potocznie nazywa się wirtualną ścianą. Urządzenie to pozwala nam stworzyć wirtualną barierę, nieprzekraczalną dla naszego robota. Przydaje się to wówczas, kiedy nie chcemy aby robot wjeżdżał do jakiegoś pomieszczenia lub wyjeżdżał. Wirtualna ściana opisana jest w j. angielskim lecz na pierwszy rzut oka widać jak należny ją ustawić aby w rezultacie działała tak jak chcemy.

ilife a9s opinie test i recenzja robota odkurzającego

Ilife A9S wirtualna ściana

Dokładny skład zestawu:

 • Robot Ilife A9s
 • filtr wstępny
 • filtr gąbkowy
 • 2x filtr wysokiej wydajności
 • Stacja dokująca
 • Zasilacz
 • Wirtualna ściana
 • Zbiornik na wodę z mopem
 • Zbiornik na nieczystości
 • 4 boczne zmiotki
 • 2 szczotki centralne (z włosiem i gumowa)
 • Pilot zdalnego sterowania
 • 4 baterie (2 do pilota i 2 do wirtualnej ściany)
 • Szczoteczka do czyszczenia (wydłubywania włosów)
 • Zapasowa mikrofibra do mopa
 • Instrukcja obsługi (w polskiej dystrybucji w j. polskim i angielskim)

Ilife (ZACO) A9S wygląd zewnętrzny

O gustach się nie dyskutuje, więc nie będziemy pisać czy jest ładny czy jest brzydki. A9s wykończony jest z klasą. Dominuje tutaj modny kolor piano black (czerń fortepianowa). Na środku odkurzacza umieszczoną krążek imitujący szczotkowaną stal. Kamera do mapowania pomieszczenia umieszczona jest tuż na przyciskiem sterującym. To sprawdzone rozwiązanie. Podobne dobrze znamy z modelu A8.

Zastosowanie kamery minimalizuje ryzyko, że odkurzacz poobija nam meble. Dojeżdżanie do przeszkód jest bardzo delikatne, dzięki aż 22 zestawom czujników, w rezultacie nasze meble nie będą poobijane.

Ilife A9S robot sprzątający

Robot Ilife A9S test i recenzja.

Wprawne oko zauważy niewielki szczegół na powyższym obrazku. To ikona sygnału sieci bezprzewodowej. A9s to pierwszy model marki Ilife/ZACO, który możemy sterować przy pomocy smartfona. Oczywiście na samym sterowaniu się nie kończy, ponieważ przy pomocy oprogramowania Ilife możemy np. ustawić dozowanie wody w mopie (3 poziomy), sprawdzić zużycie części eksploatacyjnych i wiele innych o których napiszę niżej.

Od spodu bez rewolucji. Dwie szczotki boczne oraz szczotka centralna.  Ilife doszedł do wniosku, że nowe jest wrogiem dobrego i postawił na sprawdzone rozwiązanie.

 

ilife a9s

Co nowego w modelu A9s?

Jest jednak innowacja, której o ile dobrze kojarzę nie znajdziemy w innych odkurzaczach. Mowa o wibrującym mopie. Podczas gdy inne mopy po prostu przesuwają się po powierzchni, w Ilife A9s ruchy posuwisto-zwrotne lub inaczej mikrodrgania powodują, że mopowanie pomieszczenia staje się dużo efektywniejsze. A po chłopsku mówiąc – lepiej czyści.

Ilife A9s wibrujący mop

Ilife – aplikacja na urządzenie mobilne

A9s wykorzystuje sieć Wi-Fi do połączenia się z urządzeniem mobilnym (smartfon lub tablet), którym możemy zarządzać naszym odkurzaczem. Aplikacja Ilife EU dostępna jest zarówno na system Android jak i iOS ( w produktach Apple). Niestety zapomniano o użytkownikach smartfonów i tabletów z Windowsem.

Na chwilę obecną aplikacja do zarządzania odkurzaczem dostępna jest jedynie w j. angielskim, ale dystrybutor na Polskę, w instrukcji obsługi przetłumaczył najważniejsze rzeczy na nasz język. Poniżej kilka zrzutów ekranu z aplikacji Ilife EU. Część przetłumaczyłem, ale zobaczcie, że jest bardzo intuicyjna

Ilife A9S Aplikacja

Ilife A9S opinie test

Ilife A9S

Ilife A9S test praktyczny sprzątania

Żeby tradycji stało się zadość, do testu posłużyły mi rozsypane płatki owsiane, kawa mielona oraz kawa w ziarnach. Odkurzacz włączyłem w trybie normalnym.

Ilife A9S test sprzątania

Powierzchnia sprzątania to ok. 5m2. Ilife A9S ma ze wszystkich testowanych robotów najlepszą logikę sprzątania i faktycznie nie jeździ bezmyślnie kilka razy w tym samym miejscu. Ma to swoje niewątpliwe zalety, ale też i wady. Czas sprzątania 5m2 wyniósł uwaga tylko 4 minuty. Czas rewelacyjny, ale niestety odkurzacz nie wciągnął wszystkiego i zostawił kilkanaście płatków owsianych i kilka ziarenek kawy. Powtórne włączenie odkurzacza w trybie maksymalnej siły ssącej dopiero dało satysfakcjonujący rezultat w postaci czyściutkiej podłogi.

Tak się zastanawiałem nad tym wynikiem i w sumie aby być uczciwym wobec was i siebie to powinienem był od samego początku ustawić maksymalną siłę ssania bo taki syf jaki zrobiłem na pierwszy rzut oka tego wymagał. Także test sprzątania uznaję za zaliczony z wynikiem celującym – na pewno najlepszym w całej rodzinie odkurzaczy Ilife/ZACO.

Ilife A9S dane techniczne

[su_table responsive=”yes”]

Parametr Opis
Tryb czyszczenia auto, miejscowo, narożniki wg. planu, manualne sterowanie, mopowanie
Średnica 330 mm
Wysokość 76 mm
Waga netto 2,55 kg
Napięcie zasilania 14,4 – 14,8 V
Bateria Li-ion 2600 mAh
Pojemność zbiornika na nieczystości 600 ml
Pojemność zbiornika do mopowania 300 ml
Sposób ładowania baterii automatyczny
Czas ładowania poniżej 5 godzin
Czas pracy ~90 minut
Max siła ssania 1000 Pa

 

[/su_table]

Robot ILIFE A9s z wibrującym mopem, kamerą i aplikacją, odkurza i mopuje

Robot ILIFE A9s z wibrującym mopem, kamerą i aplikacją, odkurza i mopuje

Oficjalny sklep dystrybutora w Polsce

Największą zaletą zakupu od oficjalnego dystrybutora na Polskę jest pełna 24-miesięczna gwarancja oraz serwis pogwarancyjny. W razie awarii (co zdarza się rzadko) towar odsyłamy do polskiej firmy.

Po wpisaniu kodu rabatowego „COZAA9S” otrzymasz 100 zł rabatu.

ZACO A9S - 1599 zł
 • Jakość wykonania - 9/10
  9/10
 • Łatwość obsługi - 8/10
  8/10
 • Jakość odkurzania - 8.5/10
  8.5/10
 • Jakość mopowania - 8.5/10
  8.5/10
 • Funkcje aplikacji - 8/10
  8/10
 • Wrażenie ogólne - 8/10
  8/10
Ocena ogólna
8.3/10
8.3/10