Tato daj mi kartkę, Tato, gdzie są kartki do rysowania? Tato flamaster mi się wypisał (bo wysechł). Jako ojciec dwójki dzieci słyszę to niemal codziennie. No ale żyjemy w XXI wieku, kiedy postęp technologiczny pędzi szybciej niż Pendolino. Potrzeba jest matką wynalazków, dlatego powstał magiczny tablet do rysowania z podświetleniem. Na rynku jest kilka tego typu urządzeń, natomiast my dziś przyjrzymy się tabletowi o nazwie Magic Pad.

Tablet do rysowania z podświetleniem Magic Pad

Jak większość zabawek tablet dostępny jest od 3 roku życia.

Jak to działa?

Tablet to nic innego jak przeźroczysta szybka z ramką, w którą wbudowane są światła led. Na wyposażeniu standardowym znajdują się 3 dwustronne pisaki neonowe, którymi dziecko maluje na szybce. Efekt „wow” uzyskujemy dopiero po włączeniu światła, gdyż obraz zaczyna świecić w jaskrawych kolorach.

Tablet do rysowania z podświetleniem Magic Pad opinie

Dodatkowo do zestawu producent dołącza 30 szablonów, dzięki którym można np. rysować dinozaury lub nauczyć się liczyć.

Magiczny tablet z podświetleniem do rysowania Magic Pad

Mnie najbardziej przypadł szablon, dzięki któremu dziecko może nauczyć się pisać litery, choć już teraz wiem, że na pewno nie będzie to ulubiony szablon mojego dziecka:)

Tablet do rysowania z podświetleniem Magic Pad

Po zakończeniu rysowania, wszystko wyciera się dołączoną do zestawu ściereczką. Ten patent bardzo sprawnie działa. Ściereczka nie zostawia smug a wytarcie tabletu na prawdę jest proste.

Dołączone do Magic Pad mazaki (warto dodać, że są nietoksyczne) mają swoje specjalne miejsce z tyłu urządzenia, więc teoretycznie nie powinny się zgubić. Piszę teoretycznie bo jak mówiłem mam małe dzieci i rodzice pewnie mnie zrozumieją.

Magiczny tablet z podświetleniem do rysowania Magic Pad opinie

Magic Pad jest zasilany 3 bateriami AAA, które wystarczą na kilkanaście godzin ciągłego świecenia, więc na około kilka tygodni zabawy. Jego wymiary to 19cm x 25,5cm x 2cm. Sam tablet jest bardzo lekki, więc dodatkowe kilkadziesiąt gram nie zrobi różnicy w plecaku.

Magiczny tablet Magic Pad

Magiczny tablet Magic Pad