9 kroków do aktywniejszego życia

Droga do kondycji i energii

Czy Ty też myślisz, że kondycję i energię możesz zyskać tylko na siłowni lub w centrum fitnessu? Jesteś w błędzie! Dzisiejsze życie bywa bardzo męczące i nie zawsze wystarczy czasu na sport. Jednak nawet podczas codziennych czynności i zadań możesz zrobić coś dla siebie i przy okazji zdobyć wiele energii.

Dzięki 9 prostym krokom wzmocnisz swój organizm, będziesz bardziej aktywny, spalisz kalorie, wyrzeźbisz ciało i poczujesz się znacznie lepiej!

Krok #1: Zorganizuj sobie trening!

Należysz do osób, które chciałyby zacząć uprawiać sport i żyć aktywniej, ale wydaje Ci się to trudne? Niekończące się godziny fitnessu albo aerobiku, długie kilometry biegania – istna tortura, prawda?

Niech sport będzie zabawny!

Zadzwoń do przyjaciela, żeby raz w tygodniu zagrać w badmintona, regularnie urządzaj mecze siatkówki ze znajomymi z pracy – możliwości są nieograniczone! Nie tylko rozciągniesz się nie zauważając nawet, że ćwiczysz, ale także spędzisz czas ze znajomymi i będziesz dobrze się bawić!

Krok #2: Zdobądź się na odwagę i podejmij się trudnych prac domowych!

Pewnie jest Ci ciężko, kiedy za każdym razem niesiesz olbrzymi kosz brudnych ubrań z sypialni na drugi koniec domu i ładujesz pralkę, a później rozwieszasz pranie w ogrodzie albo na balkonie. Nie narzekaj, to także forma ćwiczeń!

Znajdź w sobie siłę i zacznij kosić trawnik albo grabić liście. Lubisz kwiaty? Zasadź ulubione rośliny albo zadbaj o własne zapasy na zimę i posadź ulubione odmiany warzyw. W ten sposób zrobisz coś naprawdę pożytecznego!

Krok #3: Używaj krokomierza!

Stosowanie krokomierza albo pedometra jest jednym z najskuteczniejszych sposobów do bycia aktywnym fizycznie. Kiedy widzisz, jak szybko rośnie liczba zrobionych kroków, masz motywację, żeby jeszcze bardziej wyśrubować ten wynik. Możesz również sobie ściągnąć aplikację krokomierza na swój smartfon, albo znajdź już wbudowaną np. Samsung Health.

Każdego dnia staraj się robić o kilka kroków więcej. Może Ci się wydawać, że to nie wystarczy, ale szybko zauważysz różnicę w swoim samopoczuciu. A wszystko praktycznie bez wysiłku.

Krok #4: Zacznij remont!

Czy zaniedbałeś nieco swoje mieszkanie i potrzebny mu remont? Zabierz się za niego samodzielnie i zadbaj nie tylko o swoje samopoczucie, ale i otoczenie.

Pomaluj ściany, zrób przemeblowanie, dokładnie wysprzątaj mieszkanie albo zrób coś, co trzeba było zrobić już dawno. Zaoszczędzisz pieniądze, poćwiczysz i będziesz się świetnie bawić. A najważniejsze, że Twoje mieszkanie będzie o wiele przytulniejsze.

Krok #5: Kup sobie psa!

Psy to nie tylko doskonałe towarzystwo, ale i motywacja do ćwiczeń. Spacer albo bieganie z psem to idealny trening, a jednocześnie rozrywka na świeżym powietrzu. Takiej aktywności na pewno nie będziesz odpuszczać ani unikać. Spojrzenie psa przypomni Ci, że nadszedł czas na jego (i Twój) spacer!

Krok #6: Zabierz swoją drugą połówkę na lekcje tańca

Jeśli jesteś kobietą, na pewno pokochasz takie zajęcia. A jeśli jesteś mężczyzną, raczej spodobają Ci się mniej, ale na pewno zyskasz dodatkowe punkty w oczach swojej partnerki. Taniec to doskonały sposób na rozciąganie i poprawę koordynacji, a ponadto będziecie mogli robić razem coś więcej niż tylko chodzić do kina i na kolację.

Krok #7: Nigdy nie spędzaj weekendów w domu!

To prawda, że weekendy są przeznaczone na odpoczynek i rozluźnienie, ale nie na siedzenie przed telewizorem. Istnieje wiele sposobów na rekreację i trening, które można wykonać w tym samym czasie. Wielu osób nie stać na dalekie podróże, ale większość wyjazdów nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Pojedź do pobliskiego miasta, w którym nigdy nie byłeś, i ciesz się jego odkrywaniem, wejdź na pobliskie wzgórze lub idź na przechadzkę. Możesz także zdecydować się na wycieczkę rowerową, którą zakończysz nad jeziorem czy rzeką, gdzie weźmiesz kąpiel i nieco się orzeźwisz.

Przyroda to najlepsze lekarstwo na stres i zmęczenie, więc nadchodzący tydzień rozpoczniesz bardziej zrelaksowany i na pewno zrobisz coś dobrego dla siebie.

Krok #8: Zrezygnuj z wind!

Jeśli naprawdę chcesz mieć szczupłą sylwetkę, natychmiast zrezygnuj z wind. Nie tylko szybciej osiągniesz swoje cele, ale aktywność fizyczna będzie także widoczna na Twojej figurze. Kiedy dopadnie Cię zmęczenie i senność w pracy, nie pij kawy ani czarnej herbaty – przejdź kilka schodów, a z pewnością się rozbudzisz i jednocześnie poćwiczysz!

Krok #9: Jedź do pracy rowerem!

To kolejny doskonały sposób na zwiększenie aktywności bez angażowania szczególnego wysiłku i czasu. Jeśli pojedziesz rowerem do pracy, pewnie dostaniesz się na miejsce wcześniej niż korzystając z samochodu czy autobusu, zaoszczędzisz pieniądze i zrobisz coś korzystnego dla siebie.

Jeszcze zanim się spostrzeżesz, będziesz mieć więcej energii, a Twój tryb życia stanie się bardziej aktywny.

 

1 komentarz do “9 kroków do aktywniejszego życia”

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.