Zaco V85 odkurzacz dla właścicieli zwierząt opinie test i recenzja

ZACO V85 to pierwszy model, który będę testował po zmianie nazwy marki z Ilife na Zaco (na rynku europejskim). Dedykowany on jest przede wszystkim właścicielom zwierząt. Tak się doskonale składa, że dość niedawno przybył nam nowy członek rodziny, dzięki któremu (a właściwie której bo to suczka) będę mógł przetestować odkurzacz w warunkach bojowych.

Jeśli komuś spodoba się ten odkurzacz to może oszczędzić 100 zł na zakupie wpisując kod COZAV85 na stronie oficjalnego dystrybutora wdomu24.pl

Jeśli interesują Cię kupony zniżkowe na inne odkurzacze Ilife/Zaco to przygotowałem dla Ciebie listę tutaj https://centrumopinii.pl/reviews/kody-rabatowe-na-odkurzacze-ilifezaco

Zaco v85 test odkurzacza dla właścicieli zwierząt

ZACO V85 – zawartość pudełka

Zmiana nazwy na z Ilife na ZACO na pierwszy rzut oka przyniosła korzyść w dużo lepszym zapakowaniu produktu. Pudełko teraz ma schludną identyfikację wizualną i widać, że produkt przeznaczony jest na wymagający rynek europejski.

Zaco V85 pudełko

W związku z tym, że jest to odkurzacz 2 w 1, oprócz tradycyjnej funkcji odkurzania mamy tutaj również opcję mopowania. Zawartość pudełka zawiera wszystko co potrzeba aby rozpocząć pracę. Po kolei, mamy tutaj pojemnik na wodę wraz z mopem (pojemnik na nieczystości jest fabrycznie włożony do odkurzacza)

Zaco V85 pojemnik na wodę

Zaco V85 mopowanie

Pojemnik na wodę ma pojemność aż 300 ml, co spokojnie wystarczy na mopowanie ok 100 m2. Niestety brakuje tutaj znanej z modelu A9S funkcji wibracji, ale pamiętajmy, że i odkurzacz jest sporo tańszy. W zestawie nie mogło zabraknąć również stacji dokującej z zasilaczem. Jest to identyczna stacja jaką znajdziemy w poprzednich modelach tego producenta.

ZACO V85 stacja dokująca

Warto dodać, że jeśli nie chcemy ładować odkurzacza poprzez stację dokującą, możemy to zrobić bezpośrednio z załączonego zasilacza. Z dodatkowych elementów, które otrzymujemy w zestawie warto wymienić wirtualną ścianę, pilot zdalnego sterowania oraz zapasowe szczotki boczne i ściereczkę do mopa.

zaco v85 szczotki boczne opinie

zaco v85 wirtualna ścianazaco v85 pilot zdalnego sterowania opinie

Odkurzacz ZACO v85 budowa i wygląd zewnętrzny

ZACO v85 wygląd zewnętrzny recenzja

Jest to jeden z ładniejszych odkurzaczy, które przyszło mi testować. Wzór szczotkowanej stali nadaje mu elegancji. Na wyświetlaczu LCD wyświetlają się proste ikony dotyczące pracy urządzenia. Pokazuje się także poziom naładowania baterii oraz godzina. Na obudowie znajdują się również mechaniczne przyciski. Można więc łatwo zmienić tryb pracy urządzenia bez szukania pilota. Wykończenie obudowy ze stopu aluminium odpornego na wycieranie. Od spodu mała niespodzianka – brak szczotki centralnej, co akurat przy odkurzaczu, który będzie miał do czynienia z sierścią zwierząt jest ogromną zaletą.

ZACO V85 widok od spodu

Brak szczotki centralnej ZACO v85 rekompensuje nowym mocniejszym silnikiem bezszczotkowym Nidec. Moim zdaniem moc ssania jest na tyle duża, że szczotka centralna jest zbędna przy sprzątaniu sierści, kłaków, piasku z butów i innych temu podobnych zanieczyszczeń. Dwie szczotki boczne skutecznie zgarniają to co powinno zostać wciągnięte. Zaco V85 ma tylko 8 cm wysokości, więc bez problemu podjedzie pod tradycyjnej wielkości szafki kuchenne.

Jako, że V85 jest modelem z klasy średniej wyższej nie mogło w nim zabraknąć czujników schodowych, które niestety czarne podłogi, dywany itp traktują jak spad i skutecznie je omijają.

Model V85 wyposażony jest w 2 pojemniki. Jeden na nieczystości o drugi na wodę. Pojemnik na nieczystości o pojemności aż 750 ml wyposażony jest w potrójny system filtracji, co prawda nie jest to filtr HEPA ale i tak jest dobrze. System filtrujący jak pokazałem na poniższym obrazku składa się z filtra wstępnego, gąbki oraz filtra wysokiej wydajności.

zaco v85 system filtracji

ZACO V85 funkcja mopowania

Pojemnik na wodę (najlepiej z detergentem) jest dość duży (300 ml) i swobodnie wystarczy na mopowanie powierzchni ok. 100 m2. Wymiana zbiornika jest dziecinnie prosta i można to zrobić w kilka sekund. Podobnie jak inne odkurzacze Zaco, tak i ten wyposażony jest w system i-dropping. Równomiernie rozprowadzany roztwór czyszczący i zapobiega rozlewaniu się wody, kiedy robot stoi. Dzięki temu minimalizuje zużycie wody oraz chroni podłogę i mechanizm odkurzacza.

Nie oszukujmy się jednak. Stare zaschnięte plamy np. po keczupie będziemy musieli potraktować ręcznie. Na tym etapie rozwoju robotów sprzątających jeszcze żaden sobie z tym nie poradził, a przetestowałem ich wiele.

ZACO V85 sterowanie

Tutaj producent nas rozpieszcza. Sterować robotem możemy poprzez panel na urządzeniu, z pilota zdalnego sterowania lub z dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Oprogramowanie „ZACO Robot” dostępne jest na telefony Apple oraz te z Androidem. Połączenie robota z telefonem jest proste, wystarczy tylko uważnie czytać instrukcje, które pojawiają się na ekranie. Jeśli ktoś z was będzie miał z tym problem, chętnie pomogę.

W aplikacji Zaco Robot możemy:

ZACO V85 aplikacja

 1. Ustawić czas pracy robota w poszczególnych dniach tygodnia np. żeby w poniedziałki sprzątał od 9.00, we wtorki od 12.00 a sobotę i niedzielę w ogóle się nie włączał.
 2. Sprawdzić zużycie części eksploatacyjnych (szczotek bocznych i filtrów)
 3. Ustawić poziom namoczenia mopa (3 poziomy)
 4. Ustawić tryb poruszania się (po literze S lub automatyczny)
 5. Włączyć tryb turbo (zwiększa siłę ssania)
 6. Zlokalizować robota (po naciśnięciu w przycisk robot zacznie pikać wskazując gdzie się aktualnie znajduje.)

Ostatnia funkcja wydaje się być mało użyteczna ale gdy mamy duży dom i robot wjedzie gdzieś pod szafkę, wtedy okazuje się niezbędna.

Największym minusem dołączonej aplikacji jest brak możliwości ustawienia wirtualnej ściany. Przydałoby się również wskazanie, do których pomieszczeń robot ma wjeżdżać, a do których nie.

Owszem dostajemy „fizyczne” urządzenie, które pełni rolę wirtualnej ściany, ale przy dużym domu przydałby się ze 3 takie urządzenia.

Jakość odkurzania i mopowania

Mówią, że obraz wart jest tysiąca słów, więc zapraszam do obejrzenia filmu na youtube

 

Odkurzacz dla właścicieli zwierząt

Zdecydowanie tak. Przemawia za tym brak szczotki centralnej i konieczność codziennego wydłubywania sierści/włosów oraz duża siła ssania. Dodatkową zaletą jest duzy pojemnik na nieczystości, więc odpada konieczność częstego go opróżniania. Inna kwestią jest jak nasze czworonogi zareagują na tego typu sprzęt. Na początku zapewne będzie wesoło, ale z czasem do wszystkiego można się przyzwyczaić.

ZACO V85 kod rabatowy

 

Użyj kodu rabatowego
COZAV85″
a otrzymasz 100 zł rabatu na zakup odkurzacza.

14 komentarzy do “Zaco V85 odkurzacz dla właścicieli zwierząt opinie test i recenzja”

  • Daje radę. Większe błoto trzeba wciągać w trybie turbo. Większe kawałki błota boczna szczotka potrafi wyrzucić gdzieś pod szafkę

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.