Jak pozbyć się kuny z domu? Sposób na kunę.

Zastanawiasz się jaki jest skuteczny sposób na kunę ale nie wiesz jak pozbyć się kuny z domu? Dowiesz się wszystkiego z tego artykułu.  Zacznijmy jednak od początku. Problem z kunami do niedawna mieli głównie nasi zachodni sąsiedzi. Jednak od kilku lat widać coraz większe zainteresowanie tematem odstraszania kun w Polsce.

Kuna, jak każde zwierze posiada instynkt przeżycia. Do szczęścia potrzebuje jedynie spełniania dwóch warunków. Wystarczy pożywienie i spokojne miejsce, gdzie może wychować młode. Dlaczego kuny odwiedzają nasze domostwa? Ponieważ sami im te warunki zapewniamy. Resztki jedzenia, ciepłe poddasza naszych domów, czy komory silnika naszych samochodów to idealne warunki dla tego będącego pod ochroną stworzenia.

Sposób na kunę

Jeśli to czytasz to zapewne to kochane zwierzątko już dało Ci się we znaki. Jednak pamiętaj, że kuna to niezwykle inteligentne zwierzę. Ma to swoje wady i zalety. Wadą jest to, że nie da się tak łatwo złapać, natomiast zaletą jest to, że jeśli zakłócisz jej spełnienie warunku spokojnej możliwości wychowania młodych, masz dużą szansę, że się od Ciebie wyniesie.

Tak na prawdę masz dwie możliwości pozbycia się kuny. Możesz ją złapać i wywieźć daleko od swojego domostwa lub możesz przy użyciu specjalnej chemii i urządzeń spowodować, że sama sobie od Ciebie pójdzie. Ta druga opcja jest o tyle lepsza, że jeśli jedna kuna uzna, że Twoje otoczenie jest dla niej zniechęcające to następne kuny zachowają się tak samo.

Jak pozbyć się kuny z domu

Co mogę Ci doradzić w pierwszej kolejności to sprawdzenie jak kuna w ogóle dostaje się do Twojego domu. Bardzo często kuny skaczą z pobliskiego drzewa lub konstrukcje wokół domu pozwalają jej skakać z niższej na wyższą i w końcu na dach. Zdarza się nierzadko, że kuny wchodzą po rynnie.

Załóżmy, że kuna weszła już pod dach. To właśnie ciepła wełna izolacyjna jest ulubionym miejscem przesiadywania kun. Właściciele typowych strychów są w lepszej sytuacji, ponieważ kiedy kuna przedostaje się przez wełnę i wchodzi w otwartą przestrzeń strychu, wtedy mamy praktycznie 100% pewność, że pozbędziemy się jej przy użyciu odstraszacza na kuny (np. Duo Pro Pest Repeller) i preparatu z geraniolem (np. Kemo Z100 lub Antibissan)

Sposób na kunę

Osoby, które na strychu nie mają dostępu do prądu powinny wybrać niemiecki odstraszacz kun KEMO FG015. Zasilany jest on 4 bateriami typu R14, które pozwalają na 8 miesięczną pracę. Wszystko oczywiście zależy od jakości zastosowanych baterii. Ja polecam Energizer lub Duracell.

Jak pozbyć się kuny kemo fg015

Odstraszacz ultradźwiękowy można oczywiście postawić na podłodze lub powiesić na ścianie/suficie. Miejsce instalacji nie ma większego znaczenia. O czym trzeba pamiętać to fakt, że ultradźwięki odbijają się od twardych przedmiotów (ściana, sufit), a miękkie przeszkody je pochłaniają. Z powyższego wynika, że ultradżwięki nie przenikają przez przeszkody.

 

 

 

Dobry sposób na kunę to postawić odstraszacz w taki sposób, aby wokół niego było możliwie jak najwięcej przestrzeni.

Środki chemiczne na kuny

Najlepsze są te, które w swoim składzie mają geraniol. Jest to to związek skutecznie zniechęcający zwierzęta do przebywania w jego zasięgu. Ze swojej strony mogę polecić rodzimego producenta, firmę Zbymar, która jest producentem preparatu o nazwie Anti-Bissan. Środek ten najlepiej kupić w postaci płynu. Użyć go można na strychu, poprzez nasączenie nim bawełnianych szmatek. Szmatki rozrzucamy w kilku miejscach.

Wiem, że niektórzy uciekają się do środków w postaci kostek WC, czy nawet gazu pieprzowego, lecz te metody są mało skuteczne.

 

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców, którzy twierdzą, że ultradźwięki w oferowanych  przez nich urządzeniach przenikają przez ściany. Z fizycznego punktu widzenia jest to niemożliwe.

Kod kuponu to „COKUNA19”

5 komentarzy do “Jak pozbyć się kuny z domu? Sposób na kunę.”

  1. łomatko to ludzie takie rzeczy mają w domach?? Ja kiedyś miałam mysz ale jakbym zobaczyła tą kune to bum chyba zemdlała

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.