Skoro jesteś na tej stronie to zapewne szukasz dodatkowych praktycznych informacji dotyczących pasa dla dzieci Smart Kid Belt. Nie będę więc zanudzał opisem co to jest za produkt tylko od razu przechodzimy do sedna.

Smart Kid Belt opinie test i receznja

Jest sobota godzina 18, jutro wybieramy się z rodziną na komunię. Trasa prawie 300 km. Z tyłu samochodu mają siedzieć dwoje dzieci i babcia. Dwa foteliki zajmują dużo miejsca, więc szybka decyzja o zakupie Smart Kid Belt w jednym ze znanych marketów elektronicznych na literę M. Kupiłem za 99 zł tyle co na stronie dystrybutora, ale wiem, że trochę przepłaciłem bo można kupić za 79 zł (gdybym kupował w wersji online tego sklepu). No ale tak to jest jak się kupuje na ostatnią chwilę. Swoją drogą bezsensowna polityka cenowa tego elektromarketu, żeby cena na stronie internetowej z możliwością odbioru osobistego wynosiła 79 zł, a kupując na miejscu 99 zł. Ale to temat na inny wpis.

Smart Kid Belt opis produktu

Co do samego produktu, to jego konstrukcja jest banalnie prosta. Instrukcja obsługi też nie jest jakaś wyjątkowo długa i napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, ale nie obyło się bez wątpliwości, ale o tym później. Pas Smart Kid Belt zapina się się w następujący sposób:

 1. Dolna klamra jak najniżej (najlepiej tuż jak pas mija siedzisko fotela)
 2. Górna klamra 5 cm powyżej barku dziecka.

I to wszystko. Pas wyposażony jest w 2 klamry(suwaki) dzięki którym regulujemy jego długość, więc „rośnie” on razem z dzieckiem.  Producent w instrukcji napisał „górna klamra 5cm powyżej ramienia” Nie wiem czemu na początku myślałem że chodzi o górny suwak do ustawiania długości (mamy górny i dolny). Ot takie małe niezrozumienie. Gdyby było napisane górna, czerwona klamra, wszystko było by jasne.

Smart Kid Belt opinie test i recenzja

Smart Kid Belt jakość wykonania

Tutaj widać producent nie oszczędzał. Czerwone klamry wykonane są z twardego plastiku. Są ciasno spasowane, zatrzask w miarę ciężko jest zapiąć, ale to świadczy tylko o tym, że nie rozepnie się w przypadku nieszczęścia.

Samo rozsuwanie i zsuwanie pasa jest proste i intuicyjne, więc nie powinno nastręczać problemów nawet mało technicznej osobie.

Smart Kid Belt

Sam pas wykonany jest nawet lepiej niż fabryczny pas bezpieczeństwa w moim Audi A6.

Smart Kid Belt opinie test i recenzja

Smart Kid Belt opinie

A tak prezentuje się pas w warunkach naturalnych

Smart Kid Belt cena

Na obrazku górna klamra powinna być deczko niżej, to tak gwoli ścisłości.

Tak teraz patrzę sobie na mój pas, wchodzę na stronę producenta i mam kolejną wątpliwość, czy aby kupiłem produkt oryginalny. Na stronie producenta oraz oficjalnych zdjęciach pas ma charakterystyczny duży biały napis ” Smartkidbelt”, natomiast mój egzemplarz tego nie posiada. Pytam więc na oficjalnym kanale producenta na Facebooku (a jest już po godzinie 20) i za parę chwil otrzymuję odpowiedź:

Smart Kid Belt podróbka czy oryginał

No i wszystko jasne. Mój pas jest oryginalny.

Czy jestem zadowolony z pasa Smart Kid Belt? Co na to Policja?

Pomijając oczywiście cenę bo ta zawsze mogłaby być niższa, choć wiem że badania, testy i inne papierki niestety kosztują to jak na razie jak najbardziej jestem zadowolony. Największe obawy miałem to tego, jak Policja podejdzie do tego „wynalazku” w trakcie kontroli i czy wlepią mi mandat, ale z opinii innych użytkowników oraz wypowiedzi prawników wiem, że jak najbardziej takie rozwiązanie w przewożeniu dziecka jest prawnie dopuszczalne. Mam nadzieję, że nigdy mi nie przyjdzie sprawdzać jak pas zachowuje się w trakcie wypadku, więc tym razem zdam się na crash-testy wykonane przez producenta

Czy sprzedam fotelik i zostanę przy Smart Kid Belt?

Nie. Poczekam aż syn wyrośnie z fotelika. Smart Kid Belt będzie służył właśnie w sytuacjach awaryjnych, kiedy muszę przewieźć więcej pasażerów niż zazwyczaj (np. odebrać dziecko przyjaciół z przedszkola lub posadzić babcię z tyłu z dwójką moich dzieci). Uważam pas za genialny wynalazek, który powinien być w każdym aucie na wyposażeniu standardowym.

Jakie widzę wady pasa Smartkidbelt?

Po założeniu pasa smart kid belt, nasz pas w samochodzie się nie zwija. Gdy jesteśmy nieostrożni możemy podczas zamykania drzwi przytrzasnąć klamrę pasa samochodowego. Po drugie i ostatnie mój syn lubi sobie uciąć drzemkę podczas jazdy. W foteliku mógł oprzeć sobie głowę, a tutaj trzeba wozić ze sobą poduszkę.

Jeśli masz jakieś pytania związane ze Smart Kid Belt, pisz śmiało. Jestem w posiadaniu tego pasa, nikt mi go nie dał za darmo żebym napisał recenzję, więc mówię jak jest.

Smart Kid Belt

Smart Kid Belt - 69,7 zł
Smart Kid Belt opinie test i receznja

Nazwa produktu: Smart Kid Belt

Opis produktu: Smart Kid Belt to rozwiązanie, dzięki któremu możesz pozbyć się z samochodu fotelika. Dziecko zapięte w Smart Kid Belt może bezpiecznie podróżować.

Marka: Smart Kid Belt

Cena: 69.7

Waluta:

 • Jakość wykonania - 9.5/10
  9.5/10
 • Bezpieczeństwo - 9.5/10
  9.5/10
 • Wygoda użytkowania - 8.5/10
  8.5/10
 • Uniwersalność - 7.5/10
  7.5/10
 • Stosunek jakość/cena - 8/10
  8/10
Ocena ogólna
8.6/10
8.6/10

Podsumowanie

Smart Kid Belt to rozwiązanie, dzięki któremu możesz pozbyć się z samochodu fotelika. Dziecko zapięte w Smart Kid Belt może bezpiecznie podróżować.

Zalety

Bardzo dobra jakość wykonania
Dużo atestów i badań
Pasuje do większości aut
Rośnie wraz z dzieckiem
Łatwo się zakłada i ściąga

Wady

Po założeniu pas samochodu się nie zwija