Xiaomi to chińska marka, która szturmem zdobywa polski rynek. Przeciętny Kowalski zapewne bardziej kojarzy Xiaomi z telefonami komórkowymi, lecz to się zmienia bo na ring wchodzą roboty sprzątające. Celowo nie nazywam ich automatycznymi odkurzaczami bowiem nowoczesne urządzenia posiadają również funkcję mopowania, czy mycia na mokro.

Xiaomi Mi Robot sprzatający opinie

Najbardziej popularnym robotem Xiaomi jest Mi Robot Vacuum, który na dzień pisania tego artykułu kosztował ok. 1000 zł w sklepie tutaj. Ten odkurzacz automatyczny jest tańszą i mocniejszą alternatywą dla urządzeń konkurencji, ponieważ w odróżnieniu do innych posiada siłę ssania na niespotykanym dotąd poziomie w tej klasie cenowej aż 1800 Pa. Inne odkurzacze w tej cenie oferuję około 1000 Pa.

Tutaj również pragnę zwrócić uwagę na fakt, że nie moc (liczona w watach) odkurzacza się liczy, lecz właśnie siła ssania mierzona w Pascalach (Pa). Większa siła ssania oznacza oczywiście dokładniejsze i sprawniejsze sprzątanie, gdyż odkurzacz nie musi wielokrotnie przejeżdżać nad tą samą powierzchnią, aby zebrać wszystkie śmieci. Siła ssania 1800 Pa przy tylko 55W mocy to na prawdę imponujący wynik.

Chiński producent poszedł o krok dalej i konstruktorzy tak opracowali design urządzenia aby zmaksymalizować wydajność sprzątania. Po bokach pracuje okrągła szczotka, które zgarnia śmieci wprost pod główną szczotkę. W ten sposób urządzenie sprząta znacznie dokładniej. Jeszcze jednym atutem jest funkcja automatycznej regulacji wysokości od podłoża, zwiększając w ten sposób siłę ssania gdy zajdzie taka potrzeba.

To co jednak najbardziej spodoba się technologicznym freakom (ludziom zafascynowanymi nowymi technologiami) to fakt, że urządzenie posiada system LDS – laserowego skanowania pomieszczenia, jak również czujniki kolizji, unoszenia się i opadania oraz sensory wykrywające ściany. Ktoś zapyta po co aż tyle sensorów i do tego żyroskop i elektroniczny kompas? Odpowiedź jest prosta,  aby odkurzacz nie tylko orientował się w otoczeniu, ale też nie obijał o meble i nie spadał po schodach.

Na pokładzie robota sprzątającego Xiamomi Mi Robot znajdują się aż 3 procesory i 12 różnych sensorów.

Xiaomi Mi Robot Sprzątający opinie

 

Dane techniczne robota sprzątającego Xiaomi Mi Robot Vacuum

Szczegóły produktu marka: Xiaomi
Model: SDJQR02RR
Typ: Odkurzacz
Funkcje: Ssanie, zamiatanie
Dodatkowe funkcje: Zdalnie sterowany, sam się ładuje
Samoładowanie: Tak
Pojemność zbiornika na brud: 0.42 l
Moc ssanie (pa): 1800pa
Moc (W): 55W
Zasilanie (V): 100 – 240V
Natężenie prądu : 2.2A
Czas pracy: 2.5h co przekłada się na około 250m2 powierzchni
Informacje o baterii Typ baterii: Li-ion
Pojemność baterii: 5200mAh
Rozmiar i waga Waga produktu: 3.8000 kg
Wymiary (D x S x W): 34.50 x 34.50 x 9.60 cm
Co w paczce? Opakowanie zawiera 1 x Robot Xiaomi MI Robot, 1 x Adapter, 1 x Stacja dokująca

[poll id=”45″]

Oryginalny odkurzacz Xiaomi Mi Robot