Kiedy masz chęć na zakupy przez Internet to zapewne zazwyczaj szukasz najtańszych ofert. Są tacy, którzy jednak wolą dopłacić więcej i mieć towar szybko. Idealnie jest wtedy kiedy jest zarówno tanio jak i szybko. No dobrze ale gdzie kupić tanio? Życie pokazuje, że najlepsze oferty względem ceny mają sprzedawcy z Chin. Zapewne wielu z was zna sklep Aliexpress, czy Alibaba (dla odbiorców hurtowych i firm). ceną tam są atrakcyjne, niestety w większości przypadków towar dochodzi w ciągu kilku tygodni.Pewien sklep nazwie Gearbest wpadł na pomysł aby połączyć oferty atrakcyjne cenowo z szybką dostawą. Dlaczego szybką? Ano dlatego że możemy zażyczyć sobie wysyłkę np. z magazynu znajdującego się w Czechach lub np. bezpośrednio z Polski! Dużą zaletą takiego rozwiązania jest uniknięcie zapłacenia cła, kiedy towar miałby „iść” bezpośrednio z Chin.

Obecnie Gearbest to ogromne międzynarodowe środowisko młodych ludzi. Pracują tutaj ludzie z niemal wszystkich zakątków Świata. Siedziba firmy również robi wrażenie, zresztą zobaczcie sami:

Gearbest opinie kupony

Jeśli komuś się wydaje, że w Chinach pracuje się w obskurnych warunkach to zobaczcie jakie warunki do pracy Gearbest zafundował swoim pracownikom (zdjęcia robione wieczorem jak już biuro było puste):

Tak wygląda stołówka w Gearbest

Gearbest opinie kupony

Tutaj pracownicy się uczą oraz prowadzone są tu wykłady.

Gearbest opinie

Tutaj pracownicy spędzają przerwę w pracy.

Gearbest opinie

A teraz przyznać się kto by chciał mieć takie warunki w swojej pracy?:)

Sklep Gearbest może nie jest tak duży jak Amazon, ale ma swój klimat. Jeśli chodzi o rankingi to znajduje się on w pierwszej 30 w rankingu SimilarWeb. W 2017 roku został zaproszony do programu „Top 15 Leading Brands in China’s Marketing E-commerce Industry in 2017”

To tyle tytułem wstępu. Najważniejsze przed nami.

Zakupy na Gearbest.com

Sklep działa również w j. polskim, więc poczujemy się od razu jak w domu.W swojej ofercie ma kilka tysięcy produktów, z czego prym wiedzie elektronika oraz artykuły gospodarstwa domowego. Sklep oferuje również narzędzia, zabawki, tekstylia oraz produkty z kategorii zdrowie i uroda. Jeśli chodzi o płatności to dla nas Polaków najważniejszą metodą będą Przelewy24, czyli znany wszystkim system szybkich przelewów online.

Jak długo się czeka na przesyłkę w Gearbest?

Odpowiedź jest prosta i brzmi:”To zależy” 🙂 Magazynów jest kilkadziesiąt i każdy ma swoje oznaczenie. Jeżeli chcemy aby przesyłka do nas dotarła w najkrótszym możliwym czasie oraz jeśli nie chcemy zapłacić cła wybieramy magazyny znajdujące się w UE. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie polskiego magazynu Gearbest o oznaczeniach Fast-08, DG-W-4,EG-W-4,FG-W-4,G-W-4,IG-W-4,PG-W-4,G-W-4,G-W-10

Oznaczenia innych europejskich magazynów wyglądają następująco:

Gearbest Czechy: Fast-23, DG-W-5,EG-W-5,FG-W-5,G-W-5,IG-W-5,PG-W-5,RU-EU-5,G-W-19
Gearbest Anglia: Fast-27, DG-W-3,EG-W,EG-W-3,FG-W,FG-W-3,G-W-3,IG-W,IG-W-3,PG-W,PG-W-3,UK-W,G-W-2,G-W-15
Gearbest Francja:CN-028, DG-W-6,EG-W-6,FG-W-6,G-W-6,IG-W-6,PG-W-6,G-W-9
Gearbest Niemcy: G-W-24,G-W-21
Gearbest Włochy:CN-010, G-W-8
Gearbest Hiszpania: Fast-07, Fast-29, CN-006, DG-W-16,EG-W-11,EG-W-14,EG-W-16,FG-W-16,G-W-16,IG-W-16,PG-W-11,PG-W-12,PG-W-16,G-W-12,G-W-7

Moje doświadczenie ze sklepem Gearbest.com

Swój pierwszy zakup w Gearbest zrobiłem kilka miesięcy temu, kupując swojemu synowi drona na Dzień Dziecka. Zapłaciłem za niego…niewiele

gearbest opinie

Zdecydowałem się na Gearbest, ponieważ na naszym wszystkim znanym portalu aukcyjnym na literę A, dron o podobnych parametrach kosztował prawie 2x tyle.
Przesyłka z Chin szła niecałe 2 tygodnie i wyrobiłem się jeszcze przez 1 czerwca. Co ciekawe przesyłkę dostarczył mi kurier DHL.

Moim następnym zakupem z Gearbest były słuchawki douszne KZ-ZS10, które po prostu zachwyciły mnie jakością dźwięku i głębokimi basami, dzięki 5 przetwornikom w jednej słuchawce.

Słuchawki KZ-ZS10 gearbest

Potem kupiłem żonie odkurzacz bezprzewodowy Puppyoo, którego recenzję zrobiłem tutaj.

Odkurzacz bezprzewodowy opinie o Puppyoo

Dlaczego piszę o tych produktach? Nie, nie dlatego żeby się pochwalić. Piszę o nich, ponieważ zauważyłem jedną generalną różnicę pomiędzy produktami z chińskiego jakby nie było Gearbest-a a innymi, które kupowałem wcześniej na chińskim Aliexpress. JAKOŚĆ. Każdy zakup na Gearbeście uważam za udany, czego niestety nie mogę powiedzieć o Aliexpresie, bo tam zdarzały się wpadki. Zarówno dron, jak i słuchawki i odkurzacz działają cały czas i mają się dobrze.

No dobra, jak ktoś czyta ten tekst to zapewne pomyśli,że jest on sponsorowany. Nic bardziej mylnego, chociaż nie powiem że przytuliłbym parę groszy, chociażby na opłacenie serwera:) Żeby nie było tak pięknie to teraz minusy.

Minusy zakupów na Gearbest

Pierwszy i największy to gwarancja. No niby jakaś jest, ale nie wyobrażam sobie odsyłania uszkodzonego produktu do Chin. Po drugie kupując w firmie zarejestrowanej w Polsce mamy 2-letnią rękojmię, czyli przez 2 lata nasz produkt musi działać tak jak napisał/powiedział sprzedawca/dystrybutor/producent. Kupując w Gearbest takowej rękojmi niestety nie ma. No i na koniec polskie instrukcje obsługi. W Polsce jest to wymóg prawny, a kupując na Gearbest czy innym chińskim sklepie najczęściej dostaniemy instrukcję w kilku najbardziej popularnych językach oprócz polskiego. Całe szczęście instrukcje pisane w języku angielskim są napisane tak prostym językiem, że nawet ja mając w szkole z angielskiego 3+ potrafię sobie poradzić. Poza tym w instrukcjach jest dużo obrazków.

Gearbest kupony i kody rabatowe

Nie znam drugiego takiego sklepu, który by oferował tyle akcji marketingowych co Gearbest. Zniżki na produkty mogą sięgać nawet 50%, więc warto zaglądać tutaj bo o wszystkich promocjach na bieżąco dowiecie się w sekcji poniżej.

Gearbest kody rabatowe promocje i opinie