Testowaliśmy już kilka patelni. Były mniejsze większe, kamienne, a nawet takie z dodatkiem oliwy z oliwek. Tym razem przyjrzymy się nowości na naszym rynku czyli patelni Delimano Stone Legend CopperLUX. Kto choć trochę zna język angielski, ten spostrzeże w nazwie słowo „copper”, czyli miedź. Metodą skojarzeń wiemy już, że owa patelnia na pewno ma coś wspólnego z miedzią. I tak jest w rzeczywistości, bo jedna z warstw patelni copperlux zawiera w sobie części miedzi.

Patelnia Delimano Copperlux opinie

Moja patelnia jest dość głęboka, ponieważ ma aż 8 cm wysokości. Jej średnica to standardowe 26 cm, co daje nam pojemność 3 litrów.
Nowoczesne patelnie składają się z kilku warstw. Tak jest w przypadku Delimano Copperlux. Tutaj mamy ich aż 8.

Patelnia Delimano Copperlux opinie

Ten kto uważnie śledzi mój serwis ten zapewne czytał opinię o patelni Stone Legend i jej powłoce Quantanium. W przypadku patelni Copperlux, mamy do czynienia z tą samą powłoką, lecz wzbogaconą o cząsteczki miedzi, których zadaniem jest lepsze rozprowadzanie ciepła.

Delimano Copperlux opinie

Sama patelnia jest dość dobrze wykonana. Miałem obawy, co do nagrzewania się rączki, ponieważ nie ma ona żadnej osłony, lecz stopień nagrzewania się pozwala na swobodne przenoszenie patelni bez ryzyka poparzenia. Rączka jest skręcona na śruby..to dobrze bo styk uchwytu z patelnią to newralgiczny punkt, który lubi się z czasem poluzować. Tutaj wystarczy dokręcić śruby i po sprawie.

Patelnia Delimano Copperlux opinie

Uwaga, w związku z opiniami o patelni Stone Legend i podróbkami, które rzekomo pojawiły się na polskim rynku, zwracam uwagę, aby wybierać te modele, które mają napisane „Made in Spain”, czyli „Wyprodukowano w Hiszpanii. W komentarzach do poprzednich wpisów ktoś zwrócił uwagę, że patelnie Delimano występują z napisem „made in China”. Jeśli ktoś zauważy taką patelnię powinien zgłosić to do Delimano.

Wracając do samej patelni, to w końcu można ją myć w zmywarce. Oprócz tego nadaje się niemal do wszystkich palników łącznie z indukcyjnymi, ale to w dzisiejszych czasach standard przy dobrych patelniach.

Patelnia Delimano Copperlux opinie

 

Patelnia Delimano Copperlux