Wyciskarka Kuvings opinie

Mieliśmy okazję już testować urządzenia, dzięki którym z owoców, warzyw, czy orzechów otrzymujemy (w większości przypadków) zdrowy sok, sorbety, lody a nawet masło. Dziś przyjrzymy się wyciskarkom soków marki Kuvings.

Dlaczego wyciskarki soków są lepsze od tradycyjnych sokowirówek?

Sokowirówki, a w zasadzie ich ostrza podczas pracy osiągają bardzo wysokie obroty (nawet 12.000 obr./min), wskutek czego następuje efekt napowietrzenia i typowego rozwarstwienia soku. Następstwem tego jest jego utlenienie, co z kolei prowadzi do wyeliminowania witamin. Wysokie obroty, powoduj duże tarcie, a duże tarcie to wysoka temperatura, która pozbawia sok cennych enzymów, które eliminowane są już w temperaturze 42°C. Cały proces opisany powyżej powoduje,że sok z tradycyjnej sokowirówki nie jest do końca tym czego moglibyśmy od niego oczekiwać, jeśli chodzi o walory zdrowotne.

Rodzina wyciskarek KUVINGS to urządzenia służące do wyciskania soku niemal z każdego owocu, warzywa czy nawet orzechów. Siła wyciskarki jest tak duża, że potrafi wycisnąć sok nawet z liści. Osobiście używam wyciskarki do wyciskania soku z liści pokrzywy, a pozostała pulpa idealnie nadaje się jako maseczka do włosów. Jak już wspomniałem soki z wyciskarki  są bogate we wszystkie, w naturalny sposób występujące w wyciskanych warzywach, czy owocach witaminy, mikroelementy oraz  enzymy, zwane też pierwiastkiem życia.

Opatentowana technologia  JMCS Juicing Screw (Juicer Module Comprising System) w wyciskarkach marki Kuvings pozwala wyciskać sok jednocześnie nie pozbawiając go jego najcenniejszych walorów w procesie tłoczenia. Takie rozwiązanie to nowość w świecie wyciskarek i absolutnie niewykonalne przy użyciu sokowirówki.

Korea Advanced Food Research Institute (KAFIR) zbadała ilość witaminy C w pomidorze, w soku z pomidora z sokowirówki oraz w soku z pomidora z wyciskarki Kuvings.

Wyciskarka Kuvings Opinie

W badaniu wykazano, że ilość witaminy C w soku z wyciskarki jest prawie 5-krotnie wyższa niż w samym pomidorze.Ktoś mógłby zapytać jak to możliwe? Przecież wyciskarka nie mnoży witaminy C, więc skąd ten wynik? Chodzi tutaj o ilość witaminy C, którą jest w stanie przyswoić ludzki organizm. Witamina C z soku z wyciskarki jest ok. 75% lepiej przyswajalna niż mielibyśmy ją dostarczyć zjadając pomidora.

Różnice pomiędzy wolnoobrotową wyciskarką Kuvings, a sokowirówką.

1. Wyciskarka wykorzystuje bardzo wolne obroty (około jeden obrót na sekundę), a wyciskanie soku następuje w kilku etapach przez co sok jest gęstszy, smaczniejszy i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki.

2. Głośność wyciskarki wolnoobrotowej Kuvings to około 50 dB co odpowiada (według Wikipedii) szumowi w biurze. Sokowirówka zazwyczaj pracuje bardzo głośno (około 80-90 dB co odpowiada głośnej muzyce w pomieszczeniu) dlatego jest to idealny sposób na pobudkę wszystkich domowników.

3. Czas przechowywania soku z wyciskarki w lodówce jest znacznie dłuższy (nawet do 48h), natomiast sok z sokowirówki rozwarstwia się w kilka minut.

4. Wyciskarka wolnoobrotowa wyciska sok nie tylko z warzyw i owoców, ale też z zieleniny a nawet orzechów. Sok z liści pokrzywy, a może z jarmużu to żaden problem. Pozostała pulpa również może być wykorzystana w kosmetyce. Sokowirówka nie radzi sobie z zieleniną.

5. Do wyciskarki wolnoobrotowej można dołączyć akcesoria dodatkowe do przyrządzania smoothie, deserów i lodów. Pokażcie mi sokowirówkę która to potrafi.

6. Wyciskarki wolnoobrotowe z łatwością zrobią masło orzechowe, a nawet mleko roślinne. Sokowirówka tego nie potrafi.

7. Z wyciskarki Kuvings „wyciśniemy” około 35% więcej soku niż z sokowirówki. To nie tylko więcej składników odżywczych ale i znaczna oszczędność materiału.

Cena wyciskarek Kuvings – czy to się opłaca

No dobrze wszystko pięknie, ale wyciskarka Kuvings to wydatek około 2.000 zł. Fakt może nie jest to sprzęt dla przeciętnie zarabiającego Kowalskiego, ale odpłaca się bardzo wysoką jakością wykonania i aż 10 letnią gwarancją, czego nie daje żaden producent sokowirówek (nie licząc np. testowanego przez nas Vitamixa, ale ten kosztuje nawet 4.000 zł) Poza tym większa wydajność przyrządzania soku to niższe koszty związane z zakupem produktów i sądzę że w ciągu tych 10 lat trwania gwarancji wyciskarka nam się „zwróci”. Dodatkowo otrzymujesz najwyższej jakości sok pełen witamin, minerałów, fitozwiązków i enzymów. Pomijam tutaj fakt możliwości robienia lodów, deserów i smoothie a to też wartość dodana.

Myślę, że wyciskarkę soków można potraktować jako inwestycję we własne zdrowie, oszczędzając przy okazji na lekarzach i wkurzając ZUS żyjąc dłużej:)

Wyciskarki Kuvings – którą wybrać?

Kuvings Classic to pierwsza wyciskarka wolnoobrotowa z silnikiem o mocy 240W. Wykorzystanie wolnych obrotów oraz ślimaka z wytrzymałego materiału pozwalają na wyciśnięcie wysokiej jakości soku w bardzo krótkim czasie. Wyciskarka jest łatwa w myciu, dzięki obrotowej szczotce. Cały proces mycia zajmuje około 3 minut.

Kuvings B6000

Wyciskarka Kuvings B6000 uznawana jest od kilku lat za najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową na rynku. Ten model to pionier w wyciskaniu całych owoców i warzyw, bez konieczności krojenia na kawałki. Bez straty czasu. Wyciskarka B6000 w naszym kraju została okrzyknięta „Odkryciem Roku 2014” oraz została laureatem w programie „Laur Konsumenta w 2015 i 2016 roku!”

Kuvings C9500 najnowsza wyciskarka Kuvings

Kuvings C9500 to najnowsza generacja wyciskarek Kuvings. Bazuje na czołowej wersji B6000, jednak zastosowano w niej kilka zmian, dzięki którym sok jest jeszcze bardziej klarowny (nowy ślimak i sitko)

47 komentarzy do “Wyciskarka Kuvings opinie”

  1. Mam Kuvings trzeci rok, często go używam do wykonania soku z buraka i jestem zaskoczona bo wyłamał się z ząbek z pokrywy przy prawidłowym użytkowaniu, a pozostałe dwa tak jakby miały pęknięcia. Czy po 3 latach to normalne?

    Odpowiedz
    • Mam wyciskarkę Kuvings B6000 od około 15 miesięcy, wyciskam soki 3 x w tygodniu, wrzucam warzywa , typu burak, brokuł, marchewka i owoce, przepuszczam też zioła. Wyciskarka radzi sobie dobrze z twardymi warzywami, selera naciowego trzeba pociąć na kilku centymetrowe kawałki. Generalnie „rzęzi” przy twardych kawałkach, ale wyciska co potrzeba,nawet pigwowca przepuszczałam i poradziłą sobie. Ważne, by powoli wrzucać kolejne kawałki, inaczej uszkadza pokrywę-wyłamują się zaczepy, lecz mam jeszcze na gwarancji i serwis wymienił
      mi pokrywę na nową.
      Mycie nie trwa 3 minuty jak w reklamie wyciskarki, lecz około 10, jeśli chce się to zrobić porządnie, ma troszkę za dużo zakamarków, które są trudno dostępne przy myciu i zachodzą osadem.
      Moje uczucia są „mieszane”, oceniam ją na 3+(za trzaski urządzenia przy twardych warzywach i mycie części po wyciskaniu. Soki są super, mogłyby być bardziej klarowne, ale to też zależy od pory roku)

      Odpowiedz
  2. Ocena po paru użyciach evo820 to 5/10 :głośna – Skrzypi, wydaje z siebie bardzo nieprzyjemny odgłos trących o siebie elementów plastikowych, wcale nie jest taka łatwa w myciu jak zapewniał mnie sprzedawca, a pojemnik na sok i pulpę mocno porysował się już przy pierwszym myciu.

    Odpowiedz
    • Jestem posiadaczką wyciskarki Kuwings od ok 1,5 roku. Zakup podyktowany był ciekawością i fanaberią. Ponownie z pewnością nie kupiłabym tego produktu. Uważam, że cena jest nieadekwatna do jakości. Mnóstwo plastikowych elementów, które pękają lub tracą na „wyglądzie” (odbarwiają się). Poza tym wyciskarka podczas pracy wydaje głośne dżwięki.

      Odpowiedz
  3. Kuvings 9500 ma aż 10 lat gwarancji – więc po co ten lament? Wiele pozytywnych opinii na temat tego modelu oraz niewiarygodnie długi czas gwarancji spowodował, że wczoraj zamówiłem tą wyciskarkę. Niczym tak naprawdę nie ryzykujemy – jak się zepsuje to wysyłam do serwisu – podobno ich serwis jest rewelacyjny i działa błyskawicznie.

    Odpowiedz
  4. Wyciskarka Kuvings C9500 to wyrzucone pieniądze w błoto!!!
    Kosztowała we wrześniu 2017r. prawie 2300zł .Brak słów na jakość wykonania urządzenia.
    2 razy pękła pokrywa mimo sporadycznego użytkowania i wyciskania soku z jabłek!!!Nie wspomnę już o pulpie jaka się robi ze świeżych jabłek.(o twardych warzywach i owocach można zapomnieć).Okazuje się że podczas ostatniego sporadycznego użycia pękł ślimak.
    MASAKRA!!!!
    Szwagierka ma Hurom i może regulować gęstość soków,kruszy migdały,lód i nic się z nią nie dzieje.
    Hurom przynajmniej daje dadatkową gwarancję na akcesoria po zarejesterowaniu a Kuvings niestety nie.Już nigdy więcej żadnego urządzenia firmy Kuvings w naszym domu.

    Odpowiedz
    • Kasiu droga. Pękł ślimak z ultemu? Ojej biedaczko. Nie wiem co na to NASA która wykorzystuje ultem – jakbyś nie wiedziała to materiał z którego zrobiony jest ślimak w Kuvings ?

      Odpowiedz
      • Mi również pękł ślimak, od NS-621ces…. Fakt że używałam ja parę lat… Czas na wymianę sitka które już nie spełnia roli…ale pęknięcia ślimaka się nie spodziewałam…więc czeka mnie zakup ślimaka i sitka….i właśnie się zastanawiam czy nie lepiej inna kupić….

        Odpowiedz
  5. Proszę państwa po moich doświadczeniach z Kuvings 9500 niepolecam tej marki . Urządzenie nie daje sobie rady z takim warzywem jak burak czerwony i zioła. Również nie wycisniecie państwo soku z samych jabłek. Robi się papka i koniec. Pan w obsłudze tłumaczy że trzeba mieszać na zmiane z innymi owocami a gdy ja chce się napisać soku z jabłek to co mam zrobić. Powracam do buraka ,czterokrotnie wymieniano mi pokrywę i bez zmian. Panowie w obsłudze ciągle się tłumaczą że to niemożliwe a jednak tak się dzieje. Zaczepy pokrywy pękają i odpadają. Tłumaczyłem że to błąd konstrukcji że trzy zatrzaski które nie przylegają na całej swojej powierzchni nie wytrzymują tak dużych obciążeń. Proszę się zastanowić nad tą marką bo wydanie 2 tyś złotych to są duże pieniądze.

    Odpowiedz
  6. Po roku użytkowania muszę stwierdzić że zakup kuvingsa był błędem. Faktycznie sprzęt jest ładny nawet fajnie się wyciska soki z owoców i na tym koniec, warzywa to inna bajka. W zderzeniu z marchwią, burakiem itp silnik kuwingsa radzi sobie bez problemu, niestety sama konstrukcja wyciskarki już nie. Wyłamują się zatrzaski w wieczku , co prawda wieczko można sobie dokupić za 70 pl , będę właśnie kupował 3 (krojenie warzyw w słupki za wiele niedaje ) a mało tego wyłamują się ząbki w obudowie silnika blokujące całą część roboczą, (są 3 został mi jeden). Dlatego polecam kuwingsa osobą które mają w planach wyciskać owocki. Moja przygoda z tą marką dobiega końca:(

    Odpowiedz
    • Zgadzam się ,z tym ,że kupienie owego wieczka graniczy z cudem. Patrzyłem w różnych miejscach i wszędzie „brak towaru w magazynie” 🙁
      Cena tej wyciskarki zdecydowanie nie adekwatna do jakości.
      Plastykowych części nie da się domyć ,choć próbowałem nawet moczyć kilkanaście godz. z tabletkami do czyszczenia protez(co poradził dystrybuor). Zdecydowanie nie polecam ,no chyba ,że kosztowałaby w granicach 200zł

      Odpowiedz
    • Jesli chcesz wyciskarke zeby nic takiego sie nie dzialo w spotkaniu z warzywami to kup sobie cobbo s5000. kupilem ja z prezentacji tylko dla tego ze widzialem jak radzi sobie z twardymi warzywami i po ponad pol roku nic takiego mi sie nie dzieje i nic nie musialem wymieniac.

      Odpowiedz
  7. Kuvings robi jedne z najlepszych wyciskarek na świecie a wersja 9500 to wogole majstersztyk technologiczny. Ten kto nie widzial ten pomysli ze drogo ale wystarczy zobaczyc jak to pracuje i jak smakują wyciskane soki. Osobiście uważam że w kuchni powinny znaleźć się 3 „must have”. Pierwszy to Termomix, drugi to wyciskarka do soków Kuvingsa oraz blender Vitamix

    Odpowiedz
    • O widzę że producent się odezwał. Takiego badziewia jak ten model nie widziałam dawno. Pokrywa pękła kilkukrotnie i serwis jeszcze do tego problemy robił. Trzeba sobie część dokupić. Wydałam 2 koła na to coś i jeszcze mam dopłacać…
      Majstersztyk dobre sobie. Jest tyle negatywnych opinii i sama je osobiście słyszałam, że już naprawdę wstyd takie rzeczy pisać.
      Nikomu nie polecam.

      Odpowiedz
  8. Mam ochotę ja kupić widziałam jak wyciska sok nawet z wydawalo by sie suchych liści. Jak ktoś lubi eksperymentować w kuchni to jest to absolutny „must have”

    Odpowiedz
  9. A ja robię soki
    z tradycyjnej sokowirówki i też są bardzo smaczne więc nie widzę sensu kupowania sprzętu za 2000 zl

    Odpowiedz
    • Posiadam wyciskarkę kuvingsa evo820, pierwsza opinia po poru użyciach: głośna – w czasie pracy skrzypi, wydaje nieprzyjemny odgłos tarcia o siebie plastikowych elementów, wcale nie jest taka łatwa w myciu jak zapewniał sprzedawca a pojemnik na sok i pulpę mocno porysował się już przy pierwszym myciu gąbką, jak naradzie ocena 5/10.

      Odpowiedz
    • A próbowałeś zwolnić z wkładaniem składników? Wyciskarka się zapycha jak za dużo i za szybko się wkłada owoce/warzywa

      Odpowiedz
  10. Kupiłam kiedyś wyciskarkę do soku Carefurze, zepsula sie po okolo 2 latach i oczywiscie po gwarancji i w zadnym serwisie mi tego nie naprawia bo nie mają części i nawet nie wiedza skąd można ściągnąć a zaplacilam bodajze cos kolo 600 czy 700 zl i teraz tylko na śmietnik

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.