Mieliśmy okazję już testować urządzenia, dzięki którym z owoców, warzyw, czy orzechów otrzymujemy (w większości przypadków) zdrowy sok, sorbety, lody a nawet masło. Dziś przyjrzymy się wyciskarkom soków marki Kuvings.

Dlaczego wyciskarki soków są lepsze od tradycyjnych sokowirówek?

Sokowirówki, a w zasadzie ich ostrza podczas pracy osiągają bardzo wysokie obroty (nawet 12.000 obr./min), wskutek czego następuje efekt napowietrzenia i typowego rozwarstwienia soku. Następstwem tego jest jego utlenienie, co z kolei prowadzi do wyeliminowania witamin. Wysokie obroty, powoduj duże tarcie, a duże tarcie to wysoka temperatura, która pozbawia sok cennych enzymów, które eliminowane są już w temperaturze 42°C. Cały proces opisany powyżej powoduje,że sok z tradycyjnej sokowirówki nie jest do końca tym czego moglibyśmy od niego oczekiwać, jeśli chodzi o walory zdrowotne.

Rodzina wyciskarek KUVINGS to urządzenia służące do wyciskania soku niemal z każdego owocu, warzywa czy nawet orzechów. Siła wyciskarki jest tak duża, że potrafi wycisnąć sok nawet z liści. Osobiście używam wyciskarki do wyciskania soku z liści pokrzywy, a pozostała pulpa idealnie nadaje się jako maseczka do włosów. Jak już wspomniałem soki z wyciskarki  są bogate we wszystkie, w naturalny sposób występujące w wyciskanych warzywach, czy owocach witaminy, mikroelementy oraz  enzymy, zwane też pierwiastkiem życia.

Opatentowana technologia  JMCS Juicing Screw (Juicer Module Comprising System) w wyciskarkach marki Kuvings pozwala wyciskać sok jednocześnie nie pozbawiając go jego najcenniejszych walorów w procesie tłoczenia. Takie rozwiązanie to nowość w świecie wyciskarek i absolutnie niewykonalne przy użyciu sokowirówki.

Korea Advanced Food Research Institute (KAFIR) zbadała ilość witaminy C w pomidorze, w soku z pomidora z sokowirówki oraz w soku z pomidora z wyciskarki Kuvings.

Wyciskarka Kuvings Opinie

W badaniu wykazano, że ilość witaminy C w soku z wyciskarki jest prawie 5-krotnie wyższa niż w samym pomidorze.Ktoś mógłby zapytać jak to możliwe? Przecież wyciskarka nie mnoży witaminy C, więc skąd ten wynik? Chodzi tutaj o ilość witaminy C, którą jest w stanie przyswoić ludzki organizm. Witamina C z soku z wyciskarki jest ok. 75% lepiej przyswajalna niż mielibyśmy ją dostarczyć zjadając pomidora.

Różnice pomiędzy wolnoobrotową wyciskarką Kuvings, a sokowirówką.

1. Wyciskarka wykorzystuje bardzo wolne obroty (około jeden obrót na sekundę), a wyciskanie soku następuje w kilku etapach przez co sok jest gęstszy, smaczniejszy i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki.

2. Głośność wyciskarki wolnoobrotowej Kuvings to około 50 dB co odpowiada (według Wikipedii) szumowi w biurze. Sokowirówka zazwyczaj pracuje bardzo głośno (około 80-90 dB co odpowiada głośnej muzyce w pomieszczeniu) dlatego jest to idealny sposób na pobudkę wszystkich domowników.

3. Czas przechowywania soku z wyciskarki w lodówce jest znacznie dłuższy (nawet do 48h), natomiast sok z sokowirówki rozwarstwia się w kilka minut.

4. Wyciskarka wolnoobrotowa wyciska sok nie tylko z warzyw i owoców, ale też z zieleniny a nawet orzechów. Sok z liści pokrzywy, a może z jarmużu to żaden problem. Pozostała pulpa również może być wykorzystana w kosmetyce. Sokowirówka nie radzi sobie z zieleniną.

5. Do wyciskarki wolnoobrotowej można dołączyć akcesoria dodatkowe do przyrządzania smoothie, deserów i lodów. Pokażcie mi sokowirówkę która to potrafi.

6. Wyciskarki wolnoobrotowe z łatwością zrobią masło orzechowe, a nawet mleko roślinne. Sokowirówka tego nie potrafi.

7. Z wyciskarki Kuvings „wyciśniemy” około 35% więcej soku niż z sokowirówki. To nie tylko więcej składników odżywczych ale i znaczna oszczędność materiału.

Cena wyciskarek Kuvings – czy to się opłaca

No dobrze wszystko pięknie, ale wyciskarka Kuvings to wydatek około 2.000 zł. Fakt może nie jest to sprzęt dla przeciętnie zarabiającego Kowalskiego, ale odpłaca się bardzo wysoką jakością wykonania i aż 10 letnią gwarancją, czego nie daje żaden producent sokowirówek (nie licząc np. testowanego przez nas Vitamixa, ale ten kosztuje nawet 4.000 zł) Poza tym większa wydajność przyrządzania soku to niższe koszty związane z zakupem produktów i sądzę że w ciągu tych 10 lat trwania gwarancji wyciskarka nam się „zwróci”. Dodatkowo otrzymujesz najwyższej jakości sok pełen witamin, minerałów, fitozwiązków i enzymów. Pomijam tutaj fakt możliwości robienia lodów, deserów i smoothie a to też wartość dodana.

Myślę, że wyciskarkę soków można potraktować jako inwestycję we własne zdrowie, oszczędzając przy okazji na lekarzach i wkurzając ZUS żyjąc dłużej:)

Wyciskarki Kuvings – którą wybrać?

Kuvings Classic to pierwsza wyciskarka wolnoobrotowa z silnikiem o mocy 240W. Wykorzystanie wolnych obrotów oraz ślimaka z wytrzymałego materiału pozwalają na wyciśnięcie wysokiej jakości soku w bardzo krótkim czasie. Wyciskarka jest łatwa w myciu, dzięki obrotowej szczotce. Cały proces mycia zajmuje około 3 minut.
[Więcej informacji….]

Kuvings B6000

Wyciskarka Kuvings B6000 uznawana jest od kilku lat za najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową na rynku. Ten model to pionier w wyciskaniu całych owoców i warzyw, bez konieczności krojenia na kawałki. Bez straty czasu. Wyciskarka B6000 w naszym kraju została okrzyknięta „Odkryciem Roku 2014” oraz została laureatem w programie „Laur Konsumenta w 2015 i 2016 roku!”
[Więcej informacji…]

Kuvings C9500 najnowsza wyciskarka Kuvings

Kuvings C9500 to najnowsza generacja wyciskarek Kuvings. Bazuje na czołowej wersji B6000, jednak zastosowano w niej kilka zmian, dzięki którym sok jest jeszcze bardziej klarowny (nowy ślimak i sitko)
[Więcej informacji…]

Wyciskarki Kuvings aktualne ceny

Wyciskarka Kuvings - 1590 zł
 • Jakość wykonania - 95%
  95%
 • Jakość soku - 90%
  90%
 • Gwarancja - 100%
  100%
 • Serwis - 85%
  85%
 • Stosunek cena/jakość - 80%
  80%