Ukryj swój wiek

Jak ukryć swój wiek? 4 rady ekspertów

Piękne włosy, doskonały chirurg plastyczny, osobisty trener, stylista – wydaje Ci się, że gwiazdom o wiele łatwiej dbać o wygląd niż reszcie społeczeństwa, bo mogą sobie na to wszystko pozwolić. Ale nie martw się – możesz ukryć swój prawdziwy wiek bez wydawania fortuny. Dowiedz się, co radzą Ci eksperci.

1. Co radzi dermatolog?

Zawsze używaj kremu z filtrem, żeby ochronić skórę przed podrażnieniem słonecznym. Nie ograniczaj się do twarzy. Wiele kobiet nie dba o skórę na szczęce, szyi, klatce piersiowej i dłoniach, a później jest niezadowolonych z jej wyglądu.

Po 40-tce zacznij regularnie używaj kosmetyków delikatnie złuszczających. Nadadzą one skórze młodzieńczy blask.

2. Co radzi wizażysta?

Zacznij używać eyelinera o jaśniejszym kolorze. Zamiast czarnego wybierz szary lub w odcieniu błękitu. Kobiety często przesadzają z eyelinerem – używają zbyt ciemnych kolorów i optycznie zmniejszają oczy, co tylko je postarza.

Zamiast grubej kreski, zrób nad linią rzęs kilka kropek za pomocą kredki i połącz je.

Używaj także jaśniejszej konturówki do obrysu ust. Z kolorem zbliżonym do koloru ciała uzyskasz o wiele świeższy wygląd. Po obrysowaniu ust, nałóż na nie błyszczyk w naturalnym kolorze lub przezroczysty.

3. A ekspert w dziedzinie związków radzi…

Nie przesadzaj!

Kiedy idziesz na randkę, nie musisz zakładać najbardziej obcisłej sukienki, jaka wisi w szafie. Niezależnie od tego, jak idealna jest Twoja sylwetka.
W pewnym wieku zaczniesz sprawiać wrażenie osoby, która chce czegoś na siłę, a to tylko doda Ci lat.

Oficjalny strój postarza!

Jeśli jednak pojawisz się na randce w biznesowym wdzianku, również zadziałasz na swoją niekorzyść. Ekspercki polecają miękkie dzianiny, łączenie obcisłych i luźnych części garderoby lub T-shirt z elegancką marynarką.

Odpuść makijaż

Brzoskwiniowy róż i błyszczyk to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać młody i świeży wygląd. Wyglądając jak ofiara mody, możesz uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

4. I wskazówka od profesjonalnego fotografa…

Jeśli pozujesz do zdjęcia, pamiętaj, że fotografie czarno-białe są korzystniejsze niż kolorowe. Wybierz się także w plener. Kiedy masz do czynienia z niedoświadczonym fotografem i sesja odbywa się w pomieszczeniu, Twoje otoczenie może przykuć więcej uwagi niż twarz.

Kluczem do młodego wyglądu jest relaks.

Pomocna rada:

Spoglądaj w innym kierunku niż aparat, a następnie skieruj twarz w jego stronę. Dzięki temu będziesz wyglądać bardziej spontanicznie.

Nadaj odrobinę szaleństwa klasycznym elementom garderoby:

– na przykład: włóż czerwone buty i małą czarną albo dżinsy i śnieżnobiałą koszulę z niecodzienną ozdobą.

Ale klucz do młodego wyglądu tkwi głównie w:

  • Zdrowym podejściu do życia. Twoja postawa wobec otaczających Cię rzeczy powinna być pozytywna.
  • Ograniczeniu palenia, także biernego palenia.
  • Ćwiczeniach. Jeśli chcesz wyglądać młodo, spaceruj co najmniej 30 minut dziennie.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.