Tabletki nasenne. Tak, czy nie?

Kiedy nie jesteśmy na wakacjach, nasze dni często są trudne i męczące. Mimo to zdarza się, że kładziemy się wieczorem i nie możemy zasnąć. Kiedy ułożymy głowę na poduszce, zaczynamy zastanawiać się nad kolejnym dniem i nadchodzącymi obowiązkami, a także tym, co za nami.

Tabletki nasenne – tak czy nie?

Niektórzy ludzie wypracowali sobie rutynę na chwile przed pójściem spać: nie oglądają TV, nie włączają komputera, gaszą światła albo zawsze kładą się i wstają o tej samej porze. Innym sposobem jest medytacja i ćwiczenia oddechowe, które uspokajają umysł i ciało.

Te osoby, które nie mają czasu na alternatywne metody i techniki, po prostu łykają tabletki…

Jest wiele środków i leków o działaniu uspokajającym

Jeśli bezsenność tak bardzo utrudnia Ci życie, że nie jesteś w stanie porządnie wykonywać codziennych czynności, najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalisty. Warto też poznać działanie uboczne i nieprzyjemne skutki zażywania tabletek.

Sprawdź:

  • czy tabletki mogą uzależnić,
  • jakie działanie będą miały następnego dnia,
  • czy mają niekorzystny wpływ na Twój rytm snu.

Na każdą chorobę jest zioło…

Na rynku istnieje wiele środków, które dostaniesz bez recepty. Tabletki, pastylki czy herbatki na sen na pewno zawierają następujące rośliny lecznicze:

  1. ·         Waleriana

Jej korzeń ma właściwości uspokajające. Środki na bazie waleriany stosuje się także na bóle jelitowe, miesiączkowe i ogólne rozdrażnienie. To delikatny środek uspokajający, który pomaga także na kiepski sen.

  1. ·         Dziurawiec

Poza działaniem uspokajającym używa się go także przy leczeniu lekkiej depresji, bo pomaga, kiedy czujemy się zrezygnowani i przybici. W formie kremu używa się go na skórę podrażnioną oparzeniami, bo pomaga leczyć rany.

  1. ·         Chmiel

Najczęściej łączy się go z popularnym napojem, jakim jest piwo. Chmiel wpływa kojąco na układ nerwowy i jest ceniony za korzystne działanie na układ trawienny.

  1. ·         Melisa lekarska

Rozluźnia i łagodnie uspokaja, ma także działanie kojące na problemy jelitowe wywoływane stresem i rozdrażnieniem. Ma zastosowanie także zewnętrznie, bo przyśpiesza gojenie.

Wymienione rośliny znajdziesz w składzie wielu kapsułek i kropli dostępnych w aptekach. Dostaniesz je także w sklepach sprzedających zioła i herbatę. Dobrą stroną środków naturalnych jest to, że nie uzależniają i można je brać zawsze, kiedy są potrzebne. Na min. 6 godzin przed snem unikaj pobudzających potraw i napojów, a zwłaszcza kawy.

Kiedy pojawiają się problemy ze snem, sami je pogarszamy

Zwłaszcza, jeśli reagujemy zbyt przesadnie i czynimy z nich problem naszego życia. Wszędzie możesz przeczytać, ile czasu należy spać, aby być zdrowym i szczęśliwym. Pamiętaj, że skoro nie doskwiera Ci zmęczenie, to śpisz wystarczająco dużo.

Kolejna rada: Postaraj się odnaleźć spokój i zacznij myśleć pozytywnie, co uspokoi Cię najskuteczniej i najbardziej naturalnie.

2 komentarze do “Tabletki nasenne. Tak, czy nie?”

  1. Przy okresowych problemach ze snem pomagaja zioła, ale jak ma się problemy natury psychicznej to tylko lekarz i tzw.”prochy”:(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.