Domowy sposób na muszki owocówki

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że mój sposób jak pozbyć się muszki owocówki sprawdziłem w siebie w kuchni. Nie jest to artykuł sponsorowany jakich wiele w Internecie. Na swoim doświadczeniu napiszę jak pozbyłem się tych owaqdów. Zobaczcie zdjęcie poniżej.

Muszka owocówka to powszechna nazwa owada Drosophila melanogaster. Jeśli czytasz ten tekst, to zapewne masz u siebie w kuchni tego nieproszonego gościa. Dlaczego w kuchni? Bowiem muszki owocówki przyciąga zapach fermentującej żywności. Najczęściej są to owoce, ale również otwarte butelki po sokach, winie i innych słodkich napojach. Przyciąga je również zapach kiszonych ogórków, dlatego chętnie wpadają do otwartego słoika.  Muszka owocówka potrafi wyczuć zapach fermentu z odległości kilkunastu metrów, dlatego najważniejsze jest aby zachować czystość w kuchni, owoce zamykać a wszelkie butelki wyrzucać do kosza. Należy zakręcać również słoiki z żywnością.

Nie można dopuścić aby muszki owocówki złożyły jaja, ponieważ wtedy walka z tym owadem trwa dłużej i jest bardziej uciążliwa, co nie znaczy że ciężka.

Jak pozbyć się muszki owocówki?

Zanim pojedziesz do sklepu po specjalne preparaty, przetestuj domowy sposób. W moim przypadku sprawdził się w 99%. Dlaczego nie w 100%? Ponieważ pojedyncze sztuki dalej mi krążą w kuchni, ale myślę, że to kwestia czasu. Od momentu kiedy zastosowałem sposób jaki zaraz opiszę minęło 2 dni.

Skoro muszki owocówki przyciąga zapach sfermentowanej żywności, to lepszej zanęty jak ocen jabłkowy w domu nie znajdziesz. Wlej ocet jabłkowy do szklanki (wystarczy 50 ml) i dodaj 3-4 krople płynu do naczyń. Tak przyrządzony roztwór postaw tam gdzie Twoi nieproszeni goście przebywają najczęściej. W razie potrzeby rozstaw kilka takich pułapek. Ja mając już sporą ilość muszek w kuchni postawiłem 2 przynęty. Taki efekt po 2 dniach.

Jak się pozbyć muszki owocówki

Płyn do naczyń zmniejsza napięcie powierzchniowe octu i w tak przyrządzonym roztworze muszka owocówka z łatwością się topi. 

Jeśli znasz inne sprawdzone sposoby jak pozbyć się muszki owocówki, napisz proszę w komentarzu.

1 komentarz do “Domowy sposób na muszki owocówki”

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.