Szybkowar, niby zwykły garnek z pokrywką, ale…To cudo potrafi przygotować posiłki w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnego garnka, ale o tym później.
Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu z szybkowaru z pudełka to jego waga. Jest na prawdę ciężki (grubość dna garnka to aż 10 mm), co dobrze wróży w sensie jego jakości.

Delimano Tempo Presto wykonany jest ze stali nierdzewnej 18/10 (AISI 304), która wykazuje wysoką odporność na działanie kwasów organicznych, nieorganicznej żywności oraz wilgoci.

No dobrze, ale ten szybkowar to wydatek kilkuset złotych, przeliczmy w takim razie co możemy zyskać żeby pokryć ten wydatek.
Niewątpliwą zaletą jest szybkość przygotowywania posiłków, a za tym idzie niższe zużycie energii i to do 60%. Porównajmy czas przygotowania kilku posiłków.

szybkowar Delimano Tempo Presto opinie

A tutaj krótki filmik z gotowania w szybkowarze Delimano Tempo Presto Pro


Jak to właściwie działa?
Prawa fizyki powodują, że woda wrze w 100 C, kiedy gotujemy w zwykłym garnku, woda nie osiąga wyższej temperatury. W szybkowarze zastosowano szczelną pokrywkę do gotowania ciśnieniowego, która podnosi ciśnienie wewnątrz garnka, co powoduje, że temperatura wewnątrz może osiągnąć aż 120 C. Ciśnienie wewnątrz szybkowaru można regulować, za pomocą pokrętła.
Czy warto?
Producent deklaruje oszczędność energii do 60%. My przymrużymy na to oko i powiedzmy, że będzie to 40%, to i tak mimo wszystko warto. Oszczędność na pewno odczują właściciele kuchenek indukcyjnych.

Zobacz najlepsze szybkowary

Szybkowar wysokiej jakości na każdą kieszeń

Nazwa produktu: Delimano Tempo Presto

Opis produktu: Delimano Tempo Presto to wysokiej jakości garnek ciśnieniowy na każdą kieszeń.

Marka: Delimano

Cena: 299

Waluta:

 • Jakość wykonania - 8/10
  8/10
 • Szybkość gotowania - 8.5/10
  8.5/10
 • Cena - 9/10
  9/10
 • Cena/jakość - 8.7/10
  8.7/10
Ocena ogólna
8.6/10
8.6/10