Szczoteczka Lenovo Lemei opinie

Jaka jest wasza pierwsza myśl kiedy słyszycie Lenovo? Bo moja to dobrej klasy laptopy (ten tekst pisany jest na laptopie Lenovo T420). A co jeśli wam powiem, że Lenovo zaczęło robić soniczne (ultradźwiękowe) szczoteczki do zębów? Na początku pomyślałem że faktycznie producent komputerów zaczął robić szczoteczki do zębów, jednak to tylko zbieżność nazw. Tak oto stałem się posiadaczem sonicznej szczoteczki do zębów Lenovo Lemei.

Lenovo Lemei Opinie

Opakowanie robi bardzo dobre wrażenie. jest idealne do zabrania ze sobą w podróż.

Lenovo Lemei opinie

W zestawie znajdziemy instrukcję, kabel USB do ładowania, 4 wymienne nakładki oraz kartkę z QR-kodem do pobrania oprogramowania AiBrush (Ai zapewne od skrótu Artificial Intelligence czyli sztuczna inteligencja, a „brush” od szczotkowania). Dlaczego użyto skojarzenia, ze sztuczną inteligencją. Zapewne dlatego, że szczoteczkę Lenovo Lemei można podłączyć do naszego smartfona i przy użyciu w/w oprogramowania rozszerzyć naszą wiedzę o szczotkowaniu zębów.

 

Szczoteczka Lenovo Lemei opinie

Kilka słów o samym urządzeniu. Po pierwsze jest ona wykonana z materiału bardzo przyjemnego w dotyku. Ni to plastik, ni to guma. Coś pomiędzy, ale sprawia wrażenie bardzo solidnej konstrukcji. Szczoteczka Lenovo Lemei ładowana jest kablem USB. Pojemność baterii wynosi 2000 mAh co wystarczy na 100 dni codziennego szczotkowania. jest to bardzo dobry wynik. Włosie szczoteczek wykonane jest z nylonu DuPont.

Ktoś kto nigdy nie miał do czynienia ze szczoteczkami sonicznymi powinien wiedzieć, że działają one zna zasadzie wibracji o dużej częstotliwości. W przypadku Lenovo Lemei wynosi ona aż 31.000rpm.

Szczoteczka posiada 5 trybów pracy w zależności od naszych potrzeb.

Lenovo Lemei Opinie

Najciekawsze w tym wszystkim wydaje się być oprogramowanie AiBrush dostępne na systemy Android oraz iOS. Oprogramowanie nie jest dostępne w sklepie Play i ściąga się je z zewnętrznego źródła, dlatego w telefonie trzeba zezwolić systemowi na instalację aplikacji z zewnętrznych źródeł.

Szczoteczka Lenovo Lemei opinie oprogramowanie

Po sparowaniu urządzenia z telefonem (jest to niezwykle proste) na pierwszym ekranie należy wybrać kolor swoich zębów:). W następnym kroku program zapyta nas czy podczas szczotkowania nasze dziąsła krwawią.

Szczoteczka Lenovo Lemei opinie

Następnie program zapyta nas o stan naszego oddechu, a konkretnie czy mamy nieświeży oddech i w jakim stopniu.

Szczoteczka Lenovo Lemei Opinie

Po tych operacjach oprogramowanie dostosuje program szczotkowania w zależności od tego jakich odpowiedzi udzieliliśmy na powyższe pytania.

szczoteczka lenovo lemei opinie

Oprócz tego program dba o to, czy dobrze szczotkujemy zęby zgodnie z zaleceniami. Na próbę włączyłem szczoteczkę na kilkanaście sekund i program pokazał, że słabo mi poszło:)

Szczoteczka Lenovo Lemei Opinie

Osobiście jestem użytkownikiem szczoteczek sonicznych od 2 lat i nie zamienię tej metody mycia zębów na żaden inny. Dla porównania mam swoją 2-letnią szczoteczkę Philips SoniCare

Szczoteczka Lenovo Lemei vs Philips SoniCare

Obie szczoteczki mają swoje plusy i minusy. Szczoteczka Lenovo kosztuje ok. 145 zł, mój model Philipsa nowy kosztował 230 zł ( w tej chwili ok. 179 zł). Obie mają 31.000 rpm. Lenovo jest bardziej zaawansowana technologicznie (ma 5 trybów pracy oraz dedykowane oprogramowanie), natomiast na plus Philipsa bym dał możliwość ładowania dedykowaną ładowarką indukcyjną oraz kolorowe krążki, którymi można oznaczyć końcówki (każdy członek rodziny może mieć swoją końcówkę i się nie pomyli). Szczoteczka Lenovo jest z kolei cichsza i wykonana jest z materiałów lepszej jakości. Ciężko porównać samą jakość czyszczenia bo Lenovo ma aż 5 trybów pracy. są tryby mocniejsze, są i słabsze. Philips ma tylko jeden tryb, więc ciężko mi się tutaj odnieść. Może za kilka tygodni się wypowiem.

W ogólnym rozrachunku, w moim przekonaniu szczoteczka Lenovo jest dużo lepsza, bo po prostu jest nowsza technologicznie. Dla porównania szczoteczka Philips o podobnych parametrach do Lenovo kosztuje ponad 400 zł.

Szczerze zachęcam do stosowania szczoteczki sonicznej. Może to być Lenovo lub Philips jak kto woli. Tutaj raczej chodzi o nową jakość w czyszczeniu zębów.

38 komentarzy do “Szczoteczka Lenovo Lemei opinie”

  • Dioda w szczoteczce musi świecić się na niebiesko. O ile dobrze pamiętam trzeba dłużej przytrzymać przycisk włączenia. Dopiero wtedy apka ją znajdzie.

   Odpowiedz
 1. A gdzie dokupić więcej końcówek do niej, nie nie mogę znaleźć? Nie chcę kupić szczoteczki i po 4koncowkach wyrzucić z braku zapasowych końcówek.

  Odpowiedz
  • To akurat dobrze, bo firma sie rozwija i jeżeli czuje potencjał w tym co robi to tylko na plus. Szczoteczka wyszła im bardzo dobrze, jeśli pieluchy wyjdą im równie dobrze to wróżę im sukces.

   Odpowiedz
 2. Ja uzywam szczoteczke soniczna od roku i tez nie zamienie na inna. Akurat ja mam philipsa i jestem zadowolona ale jak sie zepsuje to moze sie skusze na tą lenovo bo cena kusi 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.