Dziś przetestujemy dla Was szczotkę elektryczną typu Kaśka, o nazwie Swivel Sweeper Max.

Swivel Sweeper Max to ulepszona wersja poprzedniego modelu Swivel Sweeper G2, który z kolei był unowocześnioną wersją zwykłego Swivel Sweeper. Można więc powiedzieć, że jest to 3 generacja urządzenia.

Urządzenie zamówiliśmy do naszego biura w Warszawie. Zamówienie złożone w sobotę 28.09. 2013, do biura dotarło w środę 02.10.2013

Swivel Sweeper Max w naszym biurze

Swivel Sweeper Max w naszym biurze

Swivel Sweeper Max opakowanie

Swivel Sweeper Max opakowanie

Po otwarciu pudełka, oczom ukazuje się rozłożone na kilka części urządzenie. Wszystko opakowane jest w folię bąbelkową.

Szczotka elektryczna Swivel Sweeper Max opinie

Szczotka elektryczna Swivel Sweeper Max opinie

 

Szczotka elektryczna Swivel Sweeper Max

Szczotka elektryczna Swivel Sweeper Max

Tak wygląda szczegółowa zawartość całego zestawu:

Swivel Sweeper Max - części

Swivel Sweeper Max – części

 

Szczotkę elektryczną Sweevel Sweeper Max, składa się dość łatwo, czego potwierdzeniem może być fakt, że nie miał z tym problemów 3-letni syn jednego z naszych recenzentów.

Przed przystąpieniem do pracy należy sformatować baterię, co za pierwszym razem niestety trwa aż 8 godzin, więc nasz test musieliśmy przesunąć o jeden dzień.

Pierwsze wrażenia po zmontowaniu urządzenia, to że jest ono dość lekkie ( ok. 1kg) więc manewrowanie nim jest bardzo proste tym bardziej, że można nim obracać dookoła. Więc za ergonomię i łatwość posługiwania się Swivel Sweeper Max dajemy maksymalną ocenę, gdyż nie wyobrażamy sobie jak prościej można byłoby się nim posługiwać.

Konstruktorzy urządzenia poszli po rozum do głowy i zamontowali dodatkowe szczotki obrotowe na krótszych krawędziach urządzenia. Ma to o tyle duże znaczenie, że podczas obrotu śmieci zbierane są bardziej efektywnie.

Niestety wadą urządzenia jest to, że jest ono dość głośne.

Co do skuteczności nie mamy większych zastrzeżeń. Najlepiej urządzenie radzi sobie z suchymi zabrudzeniami oraz sierścią. Niestety mokre zabrudzenia pozostają na podłodze, a szczotki tworzą smugi. Szczotka elektryczna najlepiej sobie radzi na twarde podłodze (panele, płytki). Na dywanie z bardzo długim włosiem niestety nie jest już tak skuteczna.

Na jednej baterii nasz egzemplarz testowy pracował dokładnie 40 minut, czyli dokładnie 13 minut dłużej niż poprzedni model ( ma to związek z zastosowaniem wydajniejszego akumulatora)

Bardzo dobrym rozwiązaniem, którego nie posiadają podobne produkty dostępne na portalach aukcyjnych jest bezdotykowe opróżnianie pojemnika z brudem. Oczywiście mówimy tutaj o tym, że nie ma możliwości kontaktu skóry naszych dłoni z brudem. Aby opróżnić pojemnik z brudem wystarczy prosty ruch, tak jak prezentujemy poniżej

Swivel Sweeper Max opróżnianie

Swivel Sweeper Max opróżnianie

Konstruktorzy również rozwiązali problem przechowywania urządzenia. Teraz łatwo można je złożyć, aby nie zajmowało więcej miejsca niż tradycyjna szczotka.

Swivel Sweeper Max jest 3 generacją urządzenia, które możemy potocznie nazwać elektryczną Kaśką. Konstruktorzy wyeliminowali wiele błędów poprzedniego modelu G2. Niestety urządzenie w dalszym ciągu jest dość głośne – to trzeba poprawić!

Główne zalety Swivel Sweeper

  • Lekki
  • Obraca się o 360 stopni
  • Długa praca na jednym naładowaniu – ok. 40 minut
  • Łatwość czyszczenia

Główne wady

  • Dość głośna praca
  • Słabo wydajny na dywanach z długim włosiem
  • Słabo wydajny na mokrych zabrudzeniach

 

Swivel Sweeper