Suszarka Wellneo AirPro opinie

Życie cały czas mnie zaskakuje. Myślałem, że w tak prostym urządzeniu jakim jest suszarka do włosów już nic nie można poprawić. Ale o rozwiązaniu jakie stosuje firma Wellneo w swojej suszarce AirPro nigdy bym nie pomyślał. Zacznijmy jednak od początku. Suszarka przyjeżdża do nas w eleganckim opakowaniu, więc nie będzie wstydu kiedy damy komuś prezent.

Suszarka Wellneo AirPro opinie test i recenzja

Suszarka Welleno AirPro wygląd zewnętrzny

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Czuć w ręku, że mamy do czynienia ze sprzętem klasy premium. Przyczynia się do tego modne ostatnimi czasy połączenie wykończenia w połysku oraz matowego. Tak i jest w tym przypadku. Rączka i tylna część suszarki to wykonane są w wysokiej jakości plastiku w połysku, natomiast część, która się nagrzewa wykonana jest z przyjemnego w dotyku matowego polimeru. Złote dodatki w postaci pierścienia regulacyjnego, filtra oraz przycisków nadają suszarce Wellneo elegancji.

Suszarka Wellneo AirPro opinie test i recenzja

Obsługa suszarki jest intuicyjna. Na rączce umieszczono 3 przyciski. Pierwszy od góry to nadmuch zimnego powietrza, a dwoma pozostałymi regulujemy temperaturę (w skali 3-stopniowej) oraz siłę nadmuchu (w skali 2-stopniowej).

Suszarka Wellneo AirPro opinie test i recenzja

Wellneo AirPro – w czym tkwi innowacja?

Innowacja tkwi w sposobie suszenia. Do wyboru mamy tradycyjne suszenie, jak w suszarce z dawnych lat, lub suszenie metodą szczelinową. Tryb suszenia ustawia się wspomnianym już pierścieniem regulującym. Metoda szczelinowa pozwala na dużo wydajniejszą pracę, gdyż włosy umieszczone w szczelinie suszarki poddawane są ciepłemu podmuchowi z dwóch stron.

Zresztą sami zobaczcie jak wygląda Welleno AirPro w obu tych trybach.Suszarka Wellneo AirPro opinie test i recenzja

Nas oczywiście najbardziej interesuje suszenie szczelinowe. Zobaczcie z bliska jak wygląda wnętrze suszarki. Spójrzcie na zdjęcie poniżej, powietrze wydmuchiwane jest w dwóch płytek, które umieszczone są w przedniej części suszarki.

Suszarka Wellneo AirPro opinie test i recenzja

Możemy również przełączyć się na tradycyjne suszenie. W przypadku Welleno AirPro moc wydmuchiwanego powietrza jest bardziej niż zadowalająca, co możecie sprawdzić w moim videoteście na końcu tej recenzji. Jak wygląda suszenie w praktyce pokazują poniższe zdjęcia.

Wellneo AirPro – jakość suszenia

Producent podaje, że ta suszarką możemy suszyć włosy do 70 razy szybciej…Z mojego testu wynika, że aż dobrze to nie jest, ponieważ biorąc pod uwagę, że swojej córce tradycyjną suszarką suszę włosy ok. 10 minut to wedle zapewnień producenta przy użyciu Wellneo AirPro na szybko licząc zajęło by mi to 8,5 sekundy:) Podczas testu praktycznego w przypadku włosów moje córeczki, suszarka Wellneo AirPro suszy włosy 2x szybciej niż tradycyjna suszarka, czyli ok. 5 minut. Oczywiście nie da się wszystkich włosów wysuszyć w trybie szczelinowym. Te u nasady suszymy tradycyjną metodą.

Welleno AirPro wyposażona jest w funkcję jonizacji, która generuje ładunki ujemne, co z kolei powoduje, że włosy się nie elektryzują i nie puszą się. Warto również dodać, że nie bez powodu dodano również funkcję nawiewu zimnego powietrza. Zimnym powietrzem warto potraktować włosy na sam koniec suszenia, bowiem zamyka ono strukturę włosa, dzięki czemu lepiej się one układają.

Welleno AirPro – parametry techniczne i porównanie do innych suszarek

Suszarka Welleno AirPro posiada 2000W mocy i tym samym plasuje się w górnej półce jeśli chodzi o ten parametr, ale nas interesuje z jaką siłą dmucha i jaka przy tym jest głośna.

Do konfrontacji użyjemy suszarki SilverCrest o takiej samej mocy oraz starej suszarki Philips o mocy 1600W.

Test siły podmuchu

Do tego testu użyłem urządzenia o nazwie anemometr. Zmierzy on prędkość podmuchu powietrza we wszystkich testowanych suszarkach, a wyniki możecie poznać na zdjęciach poniżej.

Suszarka Wellneo recenzja

W konkurencji na siłę podmuchu Wellneo wygrywa. Przyjrzyjmy się teraz poziomowi hałasu, jaki generują poszczególne suszarki. Do tego testu użyłem decybelomierza, który znajduje się mniej więcej w tej odległości jaka dzieli suszarkę od suszonej głowy.

Suszarka do włosów Wellneo recenzja test i opinie

W tym teście bez niespodzianek. Wygrała suszarka Philips, która jest niezwykle cicha, ale ma mniejszą moc od pozostałych.

Wellneo AirPro – czy warto kupić?

Jak mówią, wszystko kwestia ceny. W chwili pisania recenzji suszarka kosztuje 129 zł i jest to uczciwa kwota jaką trzeba wydać na sprzęt, który jest solidnie wykonany, innowacyjny i efektywnie wykonuje swoją robotę, do której został stworzony. Poza tym od dziś jest to suszarka, którą moje dziewczyny używają na co dzień.

Produkty, które również mogą Ciebie zainteresować

7 komentarzy do “Suszarka Wellneo AirPro opinie”

  1. Suszarke kupilam bo podobalo mi sie swiatelko marka byla mi obca,nie przypuszczalam ze suszenie wlosow moze byc takie przyjemne.Jest to najlepsza suszarka jaka mialam do tej pory,a mialam ich dosc troche. Polecam

    Odpowiedz
  2. Suszarka AirPro to perfekcyjne rozwiazanie dla calych rodzin. Mozesz korzystac z klasycznego suszenia i modelowania dla wlos w r znej dlugosci lub wykorzystac tryb tunelowy do wlos w dlugich. Wystarczy przekrecic obrotowa glowice, aby zmienic spos b suszenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.