Ranking odstraszaczy kun

Kto nie miał do czynienia z tym będącym pod ochroną zwierzęciem, ten nie wie ile szkód materialnych oraz często psychicznych może wyrządzić. Przegryzione przewody w aucie, codzienne hałasy o godzinie 4 w nocy, wygryziona wełna na poddaszu i śmierdzące odchody. To wszystko Ciebie czeka jeśli zawita do Ciebie KUNA.

Nic więc dziwnego, że człowiek stara się wymyślić skuteczny sposób na kuny. Obecnie urządzenia, które pozwalają nam ograniczyć dostęp kuny do naszego domu możemy podzielić na 3 rodzaje.

  1. Odstraszacze ultradźwiękowe
  2. Odstraszacze zapachowe
  3. Odstraszacze w postaci pastuchów elektrycznych

Poprosiliśmy jedną z największych hurtowni odstraszaczy, firmę Radex z Ciechanowa o podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem jeśli chodzi o odstraszacze na kuny. Przedstawiciel firmy powiedział, że dziennie odbiera kilkadziesiąt telefonów od klientów, którzy dzielą się swoimi historiami i problemami związanymi z kunami. Na tej podstawie powstał nasz ranking, który mamy nadzieję swoja wiarygodnością przebija inne tego typu rankingi nastawione jedynie na zysk ze sprzedaży.

Nasz ranking postanowiliśmy podzielić na 2 części. Pierwsza będzie zawierała odstraszacze ultradźwiękowe, a druga zapachowe. Celowo pomijamy pastuchy elektryczne z racji małej ilości urządzeń na rynku a dodatkowo każdy działa tak samo.

Największą grupę stanowią odstraszacze ultradźwiękowe, które generują dźwięki o wysokiej częstotliwości, które na kun są niezwykle dokuczliwe. Nie oznacza to, że po włączeniu odstraszacza kuna ucieknie „gdzie pieprz rośnie”. Tutaj raczej chodzi o stworzenie dla kuny nieprzyjaznego środowiska, w którym po prostu nie będzie chciała przebywać i co najważniejsze założyć gniazdo.

Odstraszacze ultradźwiękowe możemy z kolei podzielić na dwa rodzaje: bateryjne oraz zasilane z sieci. Odstraszacze na baterie przydadzą się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. W każdym innym przypadku lepiej jest zakupić odstraszacz na zasilacz sieciowy. Opisy poszczególnych urządzeń znajdziesz tutaj https://centrumopinii.pl/reviews/odstraszacz-kun-opinie/

Ranking ultradźwiękowych odstraszaczy kun

ZdjęcieNazwaZaletyWadyCenaOferta Allegro
Ranking odstraszaczy kunKemo FG015Długi czas pracy na bateriach (ok. 8 miesięcy)
Mobilność
Działa dopóki baterie mają moc185 złZobacz
Ranking ultradźwiękowych odstraszaczy kunUltra duet RepellerWodoodporny
Długi kabel zasilacza
Skuteczny na kuny
Dość drogi139 złZobacz
Ranking odstraszaczy kun3D Combosonic3 niezależne głośniki
3 tryby pracy
krótki przewód zasilający99 złZobacz
Ranking odstraszaczy kunKemo FG022Niewielkie wymiary
Mobilny
Zasilany 2 paluszkami
Średnia moc114 złZobacz
Ranking odstraszaczy kub Kemo M180Kemo M180WodoodpornyDo zastosowania tylko w samochodzie98,9 złZobacz
Ranking odstraszaczy kunDuo Pro Pestrepeller3 tryby pracy
Zasięg do 550 m2
Niski pobór prądu
Mało skuteczny na kuny
przewód os zasilacza tylko 1.5m99 złZobacz

Drugą grupę stanowią zapachowe odstraszacze kun, które najczęściej zawierają w swoim składzie geraniol o różnym stężeniu. Wyjątkiem jest preparat o nazwie Kunagone, który jest specjalnie spreparowaną sierścią, której zapach odstrasza kuny. Najwidoczniej taka forma jest najskuteczniejszą, bowiem Kunagone w naszym rankingu zajęła pierwsze miejsce.

Ranking zapachowych odstraszaczy kun

ZdjęcieNazwaZaletyWadyCenaOferta Allegro
Ranking zapachowych odstraszaczy kunKunagoneDobre opinie wśród użytkowników
Niska cena
59,9 złZobacz
ranking odstraszaczy kunKemo Z100Wygodna forma rozpylenia
Dobra wydajność
Dość drogi64,9 złZobacz
Ranking odstraszaczy kun Anti BissanAnti-BissanPolski producent
Forma granulatu lub płynu
Skuteczny na różne zwierzęta
Dość szybko wietrzeje40 złZobacz

Jaki odstraszacz na kuny kupić?

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie podwójnej siły w walce z kuną czyli odstraszacz ultradźwiękowy oraz odstraszacz zapachowy.

Do domu najlepszym wyborem będzie zestaw składający się z odstraszacza Duo Pro Pestrepeller wraz z odstraszaczem zapachowym Kunagone.  Taki zestaw dostępny jest na Allegro tutaj

Z kolei do samochodu polecamy w szczególności odstraszacz Kemo M180 wraz z zapachowym odstraszaczem Kunagone lub Kemo Z100.

Jeżeli kuna była już w aucie warto zadbać o to aby pozbyć się śladów zapachowych. Do tego został stworzony preparat Kemo Z101. Kompletny zestaw odstraszaczy do auta na Allegro dostępny jest tutaj

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.