Kto jest kierowcą ten dobrze wie, że bywają sytuacje kiedy mamy ograniczoną widoczność, spowodowaną warunkami atmosferycznymi. Słońce świecące prosto w oczy, oślepiające światła samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka, bez wątpienia powodują zagrożenie na drodze.

Dziś przetestujemy dla was produkt, który zdaniem producenta jest rozwiązaniem na powyższe problemy. Mowa o osłonie samochodowej o nazwie Clear View.Na naszym rynku inne firmy oferują ten produkt pod nazwami Vizclear

Osłona do samochodu Clear View

Osłona do samochodu Clear View

W pudełku znajduje się gotowy do zamontowania komplet dwóch osłon wraz z instrukcją montażu. Jedna brązowa do jazdy w dzień i druga żółta do jazdy wieczorem.
W pierwszej chwili pomyślałem, że osłona jest uszkodzona, jednak okazało się że to tylko folia ochronna.

Osłona samochodowa Clear View

Osłona samochodowa Clear View

Montaż osłony jest prosty i nie powinien sprawić problemów. Obie osłony można obracać niemal o 180o
i bardzo szybko można podnieść osłonę lub je zamienić.

Montaż osłony Clear View

Montaż osłony Clear View

Podczas montażu, a właściwie podczas zdejmowania folii ochronnej należy zachować ostrożność, ponieważ folia zachodzi pod plastik mocujący i bardzo łatwo jest zerwać folię i wtedy zostaje nieciekawy efekt.

Osłona Clear View - zdejmowanie folii ochronnej

Osłona Clear View – zdejmowanie folii ochronnej

Zamontowana osłona Clear View

Zamontowana osłona Clear View

Kiedy już mamy zamontowaną osłonę wystarczy jeden ruch ręką aby odsłonić albo zasłonić szybkę i tutaj zdałem sobie sprawę, że po pewnym czasie na pewno zostaną na osłonie ślady naszych palców, więc pod ręką zawsze powinniśmy mieć jakąś szmatkę, najlepiej taką dedykowaną do czyszczenia okularów.

Jak to się sprawdza?

W pierwszym momencie myślałem że osłona będzie za mała i będzie mi przeszkadzała, gdyż część pola widzenia będzie zasłonięta osłoną a część nie. Całe szczęście moje obawy były na wyrost, gdyż wielkość osłony obejmuje całe pole widzenia.
Specjalnie poczekałem na moment, kiedy słońce będzie nisko nad horyzontem, aby jak najbardziej mnie oślepiało (test był przeprowadzony 09.07.2015), efekt był tak jak na zdjęciu poniżej

Osłona Clear View

Osłona Clear View

Szczerze to oczekiwałem czegoś więcej, może zbyt zachwyciłem się reklamą w TV. Oczywiście osłona jak najbardziej spełnia swoje zadnie, blask słońca nie jest tak oślepiający jak bez osłony, ale mimo wszystko czuję jakiś niedosyt. Myślałem, że osłona zupełnie zlikwiduje efekt blasku, niestety tylko go ograniczyła.  Po czasie dopiero zdałem sobie sprawę, że aby zlikwidować efekt blasku osłona musiałaby być bardzo ciemna a to z kolei miało by pewnie wpływ na bezpieczeństwo jazdy. No cóż, jak w życiu coś za coś.

Zupełnie inne zdanie natomiast mam na temat osłony żółtej do jazdy wieczorem. Pamiętam kiedyś kupiłem sobie żółte okulary gdzieś na stacji benzynowej, więc efekt „rozjaśnienia nocy jest mi znany”

Żółta osłona clear view

Żółta osłona clear view

Zdecydowanie polecam stosowanie żółtego szkła do jazdy w nocy. Światła nadjeżdżających samochodów, tak bardzo nie oślepiają a widoczność jest zdecydowanie lepsza.

Dla kogo osłona Clear View?

Osłona na pewno przyda się wszystkim, którzy muszą jeździć w okularach korekcyjnych i nie mają ich w wersji przyciemnianej. Akurat ja mam jeszcze dobry wzrok, więc wolę okulary przeciwsłoneczne w dzień. Co innego osłona żółta. Z tej na pewno będę korzystał jadąc po zmroku.

[poll id=”8″]

 

Osłonę Clear View kupisz tutaj

Osłona do samochodu Clear View - 69 PLN
 • Jakość wykonania - 40%
  40%
 • Łatwość obsługi - 60%
  60%
 • Jakość przyciemnienia - 40%
  40%
 • Bezpieczeństwo stosowania - 10%
  10%
 • Wrażenia ogólne - 40%
  40%