Tym artykułem rozpoczynamy nowy cykl opinii o odżywkach dla sportowców, lub inaczej mówiąc suplementach diety.

Polski rynek jest dość bogaty w różnorodność oferty odżywek dla sportowców. Odwiedzając pierwszy lepszy sklep internetowy doliczyłem się ponad 100 producentów suplementów diety. Jako były kulturysta miałem możliwość przetestowania większość z nich, a dziś chciałbym się z Wami podzielić swoją opinią na temat odżywek rodzimej firmy Olimp. Od razu uprzedzam, że nie jest to tekst sponsorowany (mimo, że przytuliłbym z chęcią od Olimpu parę złotych) a obiektywne spojrzenie osoby, która na odżywki wydała tyle co na nowe BMW.

Z odżywkami Olimp miałem do czynienia niemal od początku istnienia firmy, bowiem pierwszy kontakt z suplementami diety Olimp miał miejsce w 1995 r. Wtedy oferta była dość uboga co ograniczała się bo shake'ów białkowych i gainerów, odżywki carbo, aminokwasów oraz kreatyny. Pamiętam że ceny odżywek Olimp były dość konkurencyjne, ale smaki pozostawiały wiele do życzenia tutaj konkurencja była o klasę lepsza.  Mniej więcej od roku 2000 jakość odżywek Olimp się poprawiała i dziś, wszystkim swoim podopiecznym oraz osobom którym rozpisuję diety i pomagam w doborze suplementacji, polecam suplementy Olimpu. Dlaczego? Jest kilka powodów.

Po pierwsze, jako osoba bardzo związana z branżą znam kulisy produkcji odżywek. Naocznie widziałem jak w pewnej firmie odżywki mieszało się w betoniarce a komponenty wrzucało łopatą.  W przypadku Olimpu, mam 100% pewność, że to co jest napisane na etykiecie, znajduje się w opakowaniu. Miałem również okazję gościć w siedzibie firmy Olimp i wiem, że jest to firma, która do swojego biznesu podchodzi z pełnym profesjonalizmem.

Po drugie, pewnie jak większość, zwracam baczną uwagę na to co wprowadzam do organizmu. Odzywki to nie skarpetki, które mogą pochodzić z Chin. Odżywki Olimp produkowane są w warunkach, w jakich produkuje się leki. Widziałem, wiem i jestem spokojny o to, że po zakupie produktu tej firmy, nie zapełnię swojego 10m3 szamba w ciągu doby:)

Po trzecie. Nic tak bardziej nie potwierdza jakości firmy, jak klienci z innych krajów. Ciężko jest wejść na cudze podwórko i odnieść sukces. Firmie Olimp się to udało, ponieważ na bardzo wymagającym niemieckim rynku Olimp jest marka nie tylko zauważalną ale coraz częściej wybieraną przez niemieckich sportowców.

Po czwarte. Cena. Za tą samą jakość amerykańskiej odżywki muszę zapłacić kilkanaście, do kilkadziesiąt procent więcej.

Żeby nie było tak słodkopierdząco muszę napisać, że powyższe dotyczy podstawowych odżywek typu białkowa, gainer, kreatyna, bcaa, glutamina itp.

Mimo wszystko niektóre firmy z USA są bardziej zaawansowane jeśli chodzi o zaawansowane odzywki np, blokery miostatyny.

c.d.n.

Odżywki Olimp kupisz tutaj

Odżywki Olimp