Odstraszacz karaluchów opinie

Karaluch lub inaczej karaczan wschodni to owad, który niejednej Pani lub Panu domu spędza sen z powiek. Przeważnie bytuje w miejscach z łatwym dostępem do żywności tj.magazyny, kuchnie. Jest to owad synantropijny, czyli żyjący w siedliskach człowieka. Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby. Nawet jak pozbędziemy się dorosłych osobników to należy pamiętać, że samica składa 14-16 jaj których wylęg trwa ok 280 dni.

Podejmując walkę z karaluchami przede wszystkim powinniśmy zadbać o utrudniony dostęp do żywności oraz czystość, bowiem karaluch może się żywić nawet naszymi włosami lun włosami zwierzęcia z nami mieszkającego. Na początku naszej „walki” przesypmy wszystkie produkty sypkie do słoików, a pieczywo chowajmy do szczelnego chlebaka lub innego pojemnika. Na wierzchu nie może być nic co można zjeść. Te niedogodności wkrótce się opłacą.

Po powyższych zabiegach warto zaopatrzyć się w urządzenie elektroniczne emitujące ultradźwięki dokuczliwe dla karaluchów. Jednym z najlepszych tego typu urządzeń jest opisywany już przez nas Duo Pro Pestrepeller.

duo pro pestrepeller

Urządzenie kosztuje około 100 zł i skutecznie uprzykrza życie niechcianym gościom. Fale ultradźwiękowe drażnią układ słuchowy i nerwowy karaluchów, zmuszając ich do zmiany terytorium zamieszkania. Urządzenie należy postawić w tej samej przestrzeni gdzie bytują karaluchy, bowiem fale ultradźwiękowe nie przechodzą przez przeszkody typu meble, ścianki itp.

Pułapki na karaluchy – metoda ekologiczna

Na rynku jest mnóstwo pułapek, dzięki którym „nałapiemy” niechcianych gości. Większość z nich zawiera silny klej oraz przynętę. Karaluch wchodząc do takiej pułapki, nie może się już z niej wydostać i zdycha.

Jednym z największych rodzimych producentów pułapek na karaluchy jest firma VACO.

Pułapka na karaluchy VACO – lep na karaluchy

vaco pulapka karaluchy opinie

Jest to pułapka atraktantowa, czyli inaczej mówiąc – wabiąca. Działa na prusaki i karaluchy. Pułapka VACO zawiera silną, wabiącą tabletkę, którą należy umieścić w pułapce, która zawiera w sobie silny klej. Samą pułapkę należy umieścić przy ścianie, którędy karaluchy się najczęściej poruszają. Pułapka VACO na prusaki i karaluchy jest całkowicie bezpieczna dla człowieka oraz zwierząt domowych, nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji biobójczych. Jest to o tyle ważne jeżeli w domu mamy ciekawskie dzieci.
Pułapka kosztuje około 7 zł za 2 sztuki

Środki chemiczne na karaluchy

Kiedy ekologiczne i w miarę humanitarne metody nie odnoszą sukcesu, należy sięgnąć po środki chemiczne. Nauka idzie do przodu i obecne chemikalia nie są ju tak groźne dla ludzi jak bywało to kiedyś. Skupimy się na kilku najbardziej popularnych produktach, które zbierają pozytywne opinie wśród ich użytkowników.

VACO uniwersalna płytka owadobójcza

vaco plytka owadobojcza opinie

Płytka owadobójcza firmy VACO przeznaczona do zwalczania owadów biegających takich jak: karaluchy, prusaki, mrówki, pluskwy, pająki, rybiki cukrowe, pchły oraz owadów latających takich jak muchy, komary, meszki, muszki owocowe, ćmy, dorosłe osobniki moli odzieżowych.
Producent zaleca aby używać jej w pomieszczeniach o dobrej wentylacji. Osoby chore, dzieci i alergicy powinni unikać pomieszczeń z wyłożoną pułapką VACO, która zawiera w sobie takie substancje czynne jak : empentryna – 5 g/100 g, praletryna – 0,1 g/100 g, esbiotryna – 0,1 g/100 g, geraniol – 1 g/100 g.

Skuteczność działania płytki VACO producent deklaruje w następujący sposób:

 1. Owady biegające: produkt zaczyna działać po 10 minutach od zastosowania, pełen efekt bójczy występuje po 4 godzinach w pomieszczeniu o kubaturze 30 m3.
 2. Owady latające: produkt zaczyna działać po 30 minutach od zastosowania, pełen efekt bójczy występuje po 2 godzinach w pomieszczeniu o kubaturze 20 m3.

Skuteczność działania płytki VACO szacowana jest na okres około 3 miesięcy.

One Shot na karaluchy i prusaki

one shot na karaluchy opinie

Preparat produkcji włoskiej w postaci koncentratu. Jest dość wydajny i skuteczny w zwalczaniu karaluchów i pluskiew. Przeznaczony jest do samodzielnego oprysku wykorzystując niemal każdy rodzaj opryskiwacza (ręczny, spalinowy, zamgławiacz termiczny). Do wykorzystania wewnątrz pomieszczeń. Rozcieńczamy do w proporcji 1:100, czyli np. z 30 ml uzyskamy 3 litry gotowego do rozpylenia preparatu.

VACO Spray na karaluchy

Gotowy do użycia środek na karaluchy i prusaki. Posiada przyjemny cytrynowy zapach. Przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą mieć środek od razu gotowy do użycia bez zbędnego rozcieńczania.  Nie pozostawia plam po wyschnięciu. Dodatkowym atutem jest możliwość stosowania na zewnątrz. Producent dokładnie opisał ile środka trzeba użyć na poszczególnych powierzchniach, łącznie z liczbą psiknięć na metr kwadratowy. W warunkach domowych wystarczy 10 psiknięć na metr kwadratowy. Dla lepszej skuteczności zaleca się zrobić oprysk co 2-3 tygodnie, pozostawiając pomieszczenie zamknięte na godzinę (robimy oprysk i wychodzimy), następnie po powrocie wietrzyć około 15 minut.

Opisaliśmy kilka podstawowych produktów, które pomagają w walce z karaluchami. Na rynku istnieje ich dużo więcej (jeśli znasz jakieś sprawdzone, napisz do nas). Niektóre kosztują prawie 200 zł/litr i są skuteczne na szerokie spektrum owadów. My skupiliśmy się głównie na tych, które działają wybiórczo na karaluchy i prusaki. Jeżeli masz doświadczenie w walce z tymi niechcianymi gośćmi, podziel się swoją opinią.

6 komentarzy do “Odstraszacz karaluchów opinie”

 1. W bloku u nas co jakiś czas się pojawiają. Sąsiadka z boku to syfiara że szok i od niej przyłażą. Administracja mówi że nie ma kasy i żeby samemu walczyć z nimi. Który środek da mi 100% skuteczności?

  Odpowiedz
  • U nas też mieszka taka baba co wcale śmieci nie wynosi i śmierdzi z jej mieszkania administracja raz robila dezynfekcje ale to wystarczylo na kilka tygodni a potem znow wrocily a teraz nie ma pieniedzy na ponowną dezynfekcję i wlasnie z sąsiadamy szukamy na wlasną rękę nakiegoś środka i duzo czytala o draker czy mial ktos z nim do czynienia?

   Odpowiedz
   • Osobiście używałem Drakera do walki z krocionogami i nadaje się super. Co do karaluchów też powinien zadziałać. Środek dość drogi ale wart ceny.

    Odpowiedz
 2. OOO przypomnieliście mi stare dobre czasy, jak mieszkałem w akademiku. Tam mieliśmy sporo tego dziadostwa i ktoś powiedział żeby nie gasić światła to nie wyjdą ale i tak wychodziły ale pod szafkami bo tam światło nie dochodziło to żemyśmy je klapkami ubijali, w końcu chyba zarządca zrobił deratyzacje i zniknely…ech to były czasy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.