Dziś przyjrzymy się nowemu odstraszaczowi zwierząt o nazwie 3D Combosonic Stereo Wave Pestrepeller.
Jest to kolejny odstraszacz z serii Antybandyta, ale tym razem wyposażono go w dodatkowy głośnik, który emituje fale ultradźwiękowe pionowo w górę. Teoretycznie taki układ pozwala na maksymalną propagację fali akustycznej. A po naszemu oznacza to że ma działać skuteczniej.

Tym razem producent pokusił się na opracowania odstraszacza uniwersalnego. Co to znaczy  uniwersalnego? Nie mniej nie więcej tylko takiego który będzie działał na wszelkie szkodniki, zarówno te biegające, pełzające i latające. No może latające mniej bo odstraszacz przeznaczony jest głównie do pomieszczeń.

3d combosonic stereo wave pestrepeller

Jak to zrobiono, że odstraszacz 3D Combosonic Wave Pestrepeller działa na wszelkie szkodniki?

Producent po prostu poszerzył zakres częstotliwości na jakiej pracuje urządzenie i wynosi on teraz od 13kHz do 60kHz.

3D Combosonic Stereo Wave Pestrepeller oferuje 3 tryby pracy (A, B oraz C)

3D Combosonic Stereo Attack Wave Pestrepeller
W trybie A emitowane są ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które są nieprzyjemne dla małych szkodników np. pająki, termity, pluskwy, kleszcze, roztocza czy karaluchy. Ten tryb jest niesłyszalny dla człowieka

Tryb B oddziałuje na gryzonie np. myszy, szczury, kuny. Przyznam się szczerze, że tego trybu pracy również nie słyszę, choć teoretycznie osoby z bardzo dobrych słuchem np. nastolatki i dzieci mogą słyszeć delikatnie piszczenie.

Tryb C, który osobiście nazwałbym trybem hardcore. Tutaj dokładnie słychać jak urządzenie „jeździ” po częstotliwościach od wysokich po niskie i zdecydowanie te niższe są słyszalne i dłuższe obcowanie z nimi nie należy do najprzyjemniejszych.

Tutaj powinien pojawić się filmik jak urządzenie odstrasza np. myszy. Z racji tego, że jesteśmy świadomi tego co testujemy więc film nie pojawi się z jednego prostego względu. Wszelkie odstraszacze ultradźwiękowe są jedynie nieprzyjemne dla układu słuchowego zwierząt, może się zdarzyć i zdarza się dość często że do takiego odstraszacza może podejść np. mysz i nawet na nim usiąść. Nic w tym dziwnego bo zwierzę chce sprawdzić co to jest i dlaczego jest tak dokuczliwe.

Działanie odstraszacza pojawia się dopiero po czasie. Ogólnie działanie ultradźwiękowych odstraszaczy zwierząt możemy porównać do głośnego sąsiada, który non stop słucha głośnej muzyki. Pierwszego dnia zapewne byśmy go odwiedzili (sprawdzili co się dzieje), ale po tygodniu nieprzespanych nocy myślelibyśmy o wyprowadzce. I tak właśnie działają ultradźwiękowe odstraszacze zwierząt.

3D Combosonic jest najbardziej zaawansowanym odstraszaczem, który do tej pory mieliśmy w swoim mini laboratorium i wydaje się być najskuteczniejszym.
Jak zwykle czekamy na Wasze opinie, w szczególności osób które mogą potwierdzić działanie lub nie działanie odstraszacza 3D Combosonic Stereo Wave Pestrepeller.

Gdzie kupić 3D Combosonic?

Na stronie dystrybutora https://www.antybandyta.pl/3d-combosonic-odstraszacz-gryzoni-insektow-mrowek-pajakow-p-586.html

lub na Allegro 3D Combosonic