W naszej redakcji testowaliśmy już wiele mopów. Mieliśmy mopy z serii H2O, był ten znany z reklam Titan Twist Mop. Dziś przyszedł czas na test jedynego w swoim rodzaju (bo takiego jeszcze nie widzieliśmy nigdzie) mopa ze spryskiwaczem ROVUS SPRAY MOP, które zbiera jak dotąd dość pochlebne opinie, zobaczymy więc czy na prawdę jest taki dobry.

Rovus Spray mop opinie

Rovus Spray mop

Na etykiecie możemy przeczytać dokładnie, z czego wykonany jest mop, a jest to:

 • 65% PP (polipropylen)
 • 25% stal nierdzewna
 • 1,5% ABS
 • 7,1% mikrofibra
 • 1,4% uchwyt piankowy

Mop ze spryskiwaczem Rovus kosztuje 129 zł, ale w tej cenie otrzymujemy dwa mopy, więc za jeden wychodzi 64,5 zł. Jak już udowodniliśmy w naszych testach, w mopach na prawdę najważniejsza jest powierzchnia, która styka się z podłogą, w tym przypadku będzie to nasadka z mikrofibry, która w naszym mopie ma 42 cm szerokości.

Rovus spray mop opinie

Szerokość mopa Rovus

W przypadku Rovusa mikrofibra jest dość dobrej jakości, a według producenta wytrzymuje do 120 prań, więc zakładając, że będziemy ją prać co 3 dni, jedna nakładka powinna nam wystarczyć na rok. Informacyjnie tylko wspomnimy, że dwie dodatkowe nakładki kosztują 29 zł, więc każdy kto zdecyduje się na ten mop powinien się w nie zaopatrzyć, bo nie wiadomo, czy za rok, czy dwa będą jeszcze do kupienia.

Nakładka na Rovus Spray mop

Nakładka na Rovus Spray mop

Jak już wspomnieliśmy, największą innowacją w mopie ze spryskiwaczem, jak sama nazwa wskazuje jest spryskiwacz:) Mop Rovus wyposażony jest w pojemnik o pojemności 350 ml na wodę lub detergent, a spryskiwacz uruchamia się poprzez naciśniecie małej dźwigni, która znajduje się przy rączce mopa.

mop ze spryskiwaczem opinie

Rovus Spray Mop rączka

Jaka jest zaleta takiego rozwiązania? Nie musimy moczyć całej podłogi, aby ją wyczyścić. Ma to znaczenie szczególnie na takich powierzchniach jak panele, które posiadają mikroszczeliny, przez które może się przedostawać woda pod panele, powodując wilgoć i powstawanie grzyba.

W przypadku Rovus Spray Mop wystarczy uruchomić spryskiwacz na zabrudzonej powierzchni, żeby uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście przy bardzo zabrudzonej podłodze, samą wodą nic nie zdziałamy, dlatego polecamy specjalne płyny APC (all purpose cleaner), które rozcieńcza się z wodą. Nie są one tanie, ale działają rewelacyjnie i są bardzo wydajne.

Dobra rada: Aby uzyskać najlepszy efekt czyszczenia, użyj wody o temperaturze ok. 70 stopni Celsjusza i dodaj detergent. Każde 10 stopni Celsjusza więcej poprawia wydajność czyszczenia dwukrotnie.

Mop ze spryskiwaczem Rovus test

Do testu użyjemy naszej kuchennej podłogi, która wiecznie jest brudna od rozlanej kawy i herbaty (wiemy kto rozlewa ale nie chce się przyznać). Do pojemnika nalewamy wodę ze zwykłym płynem do podłóg (mimo wszystko polecamy płyny APC).

Na naszym filmie użyliśmy zwykłej wody bez detergentu. Nasza plama to plama po kawie z cukrem, którą rozlaliśmy o godzinie 15.00, tak żeby do 12.00 w południe następnego dnia zdążyła przyschnąć.


Jak widać Mop Rovus poradził sobie całkiem dobrze. Podejrzewam, że gdybyśmy do wody dodali jakiegoś detergentu lub płynu APC, efekt byłby jeszcze lepszy.

[poll id=”28″]

Oryginalny Rovus Spray Mop kupisz tutaj

Zalecamy zakup bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora.

Rovus spray mop - 64,99 zł
 • Jakość wykonania - 75%
  75%
 • Łatwość obsługi - 80%
  80%
 • Cena - 70%
  70%
 • Cena dodatkowych nakładek - 80%
  80%
 • Stosunek cena/jakość - 90%
  90%
 • Wrażenia ogólne - 85%
  85%