Dziś na naszym stole testowym znajduje się mop parowy Rovus Nano. Pierwszy mop parowy, który miałem okazję testować nazywał się po prostu H2O Mop. 7 lat temu przetestowałem dla Was H2o Mop X5.

Przez ostatnie kilka lat mopy ewoluowały, pojawiały się coraz to nowe funkcje. Dziś przyjrzymy się najnowszemu urządzeniu, które czyści podłogi siła pary wodnej o nazwie ROVUS NANO. Jednocześnie sprawdzimy, jak wypada na przykład w konfrontacji ze starym mopem parowym H2o Mop X5.

Mop parowy Rovus Nano

Mop Rovus Nano – wygląd zewnętrzny

To co można zauważyć po wyjęciu z pudełka to bardzo niska waga mopa. Zdecydowanie jest on dużo lżejszy od podobnych konstrukcji dostępnych na rynku. Wykonany został z ciekawego w dotyku plastiku. Jeszcze nie spotkałem się z taką fakturą materiału, ale myślę, że to tu tkwi tajemnica niskiej wagi mopa. Ponieważ jest lekki, nawet słabe fizycznie osoby doskonale sobie poradzą z jego obsługą.

Mop Rovus Nano

Biały kolor w połączeniu z zieloną głowicą może się podobać.

Mop Rovus Nano test

Rovus Nano posiada klasyczną konstrukcję. W części głównej mopa znajduje się korek wlewu oraz pojemnik na wodę o pojemności 220 ml. W tej kwestii nic się nie zmieniło od początku istnienia mopów parowych.

Mop parowy Rovus Nano opinie

Mop Rovus posiada regulowaną na długość rączkę, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować jej długość do swojego wzrostu.

Mop rovus opinie

Co otrzymasz w zestawie?

Z jednej strony niewiele, z drugiej wszystko co potrzeba do rozpoczęcia pracy. W zestawie razem z mopem znajdziesz dwie nakładki. Jedna z krótki włosiem, druga z długim, nakładkę do czyszczenia/dezynfekowania dywanów oraz pojemniczek na wodę.

Nakładki do mopa Rovus Nano

Rovus Nano nakładkka do dywanów

Dane techniczne

Moc: 1100 W (faktycznie zmierzony pobór 1212 W)
Pojemność zbiornika na wodę: 220 ml
Prędkość wytwarzania pary: 25 ml/min
Waga: 1,4 kg
Długość kabla: 4m

Jakość mopowania

Całe szczęście mój kilkuletni mop x5 jeszcze jest sprawny, więc śmiało mogę zrobić małą konfrontację jakości mopowania. Rovus wyposażony jest w nanotechnologię, która rozbija cząsteczki wody tak, aby były one mniejsze i z łatwością przenikały przez nakładkę. Z kolei mop x5 ma regulację natężenia wyrzutu pary. Jak jest w rzeczywistości. Lata ewolucji jednak nie poszły na marne i faktycznie nanotechnologia pozwala na lepsza penetrację nakładki, przez co wydostaje się z niej więcej gorącej pary. W mopie x5 para ucieka gdzieś bokiem, nakładka szybo się moczy i pozostawia sporo wody za sobą.

Porównanie Rovus Nano i H2o mop x5

Rovus Nano cena i czy warto kupić?

Aktualna cena mopa Rovus znajduje się poniżej. Czy warto kupić? Nie chcę namawiać, ale czyszczenie parą jest moim zdaniem jedną z najlepszych metod czyszczenia. Dlaczego? Ponieważ nie używamy żadnej chemii. Potrzebna jest nam tylko woda (najlepiej destylowana bo wtedy kamień się nie osadza). Czyszczenie parą na pewno docenią alergicy oraz wszystkie osoby, które mają dość chemii w swoim domu i używają produktów naturalnych.

Mop parowy Rovus Nano

Rovus Nano - 199.99 zł
Mop Rovus Nano

Nazwa produktu: Mop parowy Rovus Nano

Opis produktu: Mop parowy Rovus Nano to nowoczesny mop na parę, wykorzystujący nanotechnologię. Dzięki temu oszczędzasz wodę, a mopowanie jest jeszcze bardziej skuteczne.

Marka: Rovus

Cena: 199.99

Waluta:

 • Jakość wykonania - 8.5/10
  8.5/10
 • Łatwość obsługi - 9/10
  9/10
 • Jakość mopowania - 8.5/10
  8.5/10
 • Poziom hałasu - 9/10
  9/10
 • Design - 8.5/10
  8.5/10
 • Wrażenie ogólne - 8.5/10
  8.5/10
Ocena ogólna
8.7/10
8.7/10

Podsumowanie

Mop parowy Rovus Nano to nowoczesny mop na parę, wykorzystujący nanotechnologię. Dzięki temu oszczędzasz wodę, a mopowanie jest jeszcze bardziej skuteczne.

Zalety

Mniejsze cząsteczki wody lepiej się wydostają poza ściereczkę

Lekki

Niewygórowana cena

Skuteczny w mopowaniu

Wady

Brak regulacji natężenia pary