Materac nawierzchniowy Dormeo Renew

Kiedy nadchodzi czas na zakup nowego materaca, szybko przekonujemy się, że na rynku roi się od różnorodnych materaców. Niektóre z nich są podobne, inne zupełnie różne. Niektóre mają sprężyny, inne wykonano z lateksu, a jeszcze inne z pianki z pamięcią kształtu. Dziś przetestujemy dla was coś nowego – materac nawierzchniowy Dormeo Renew.

Zobacz również recenzję nowego modelu Dormeo Renew Eucalyptus

Czym właściwie są materace nawierzchniowe?
Materace nawierzchniowe to materace, które kładziemy na stary materac, wersalkę lub kanapę, aby nie wydając fortuny polepszyć sobie komfort spania. Materace nawierzchniowe świetnie nadają się również, gdy musimy przenocować gości lub gdy wyjeżdżamy pod namiot.

Materac Nawierzchniowy Dormeo Renew
Materac zamówiliśmy w sklepie Dormeo. Po 3 dniach przyszła do nas paczka dość niewielkich rozmiarów. Materac był zapakowany w etui zamykane na zamek. Dodatkowo otrzymaliśmy do zestawu poduszkę anatomiczną.
Cały komplet wykonany został z pianki termoelastycznej z tzw. pamięcią kształtu, a sam materac ma grubość 6 cm

Jako, że w biurze nie mamy wersalki, to postanowiliśmy że materac wypróbujemy na podłodze.
Pierwszy położyłem się ja. Pierwsze wrażenie jest takie, że wtapiamy się w materac. Mimo, że jestem słusznych rozmiarów (110 kg) to nie odczuwałem zbytnio twardej podłogi. Pewnie po całej nocy byłoby inaczej ale przez te kilka minut, przez które przewracałem się z boku na bok, nie odczuwałem zbytniego dyskomfortu związanego z tym, że od podłogi dzieli mnie jedynie 6 cm.

Kilka słów o poduszce. Jest to poduszka anatomiczna Memosan. Zdania na temat poduszek anatomicznych są podzielone. Mnie osobiście ona nie podpasowała a to z tego względu, że mam bardzo szerokie barki i po prostu poduszka była dla mnie za niska, za to moja żona jest wprost wniebowzięta i nie zamieniałaby poduszki anatomicznej na żadną inną.

Test w domu na wersalce.
Nasz materac ma rozmiar 90×200, więc idealnie nadaje się dla jednej osoby. Wersalka ma szerokość 120 cm, więc wypadało by kupić trochę szerszy materac, ale na jednonocny test ten nam wystarczy.

Konkluzja

Po nocy spędzonej na materacu nawierzchniowym, mogę powiedzieć, że śpi się na nim na prawdę rewelacyjnie. O ile na podłodze w biurze byłem w stanie stwierdzić, że cała noc to byłoby może trochę za długo jak dla mnie, to materac położony na wersalce (która ma juz swoje lata i nadaje się do wymiany raczej) spełnia swoje zadanie celująco. Moim zdaniem taka kombinacja stara wersalka lub kanapa+materac nawierzchniowy = dobrej jakości tradycyjny nowy materac. Ceny wahają się od 299 zł do 449 zł w zależności od wielkości materaca.

[poll id=”39″]

kod rabatowy kupon Dormeo

Nowy sklep Dormeo

Materac nawierzchniowy Dormeo renew - 299 PLN
  • Jakość wykonania - 80%
    80%
  • Wygoda - 90%
    90%
  • Cena/Jakość - 90%
    90%