Kosmetyki mineralne opinie

Kosmetyki mineralne zostały stworzone na potrzeby wszystkich kobiet (i mężczyzn) dla wszystkich które stawiają na ekologię i bezpieczeństwo dla skóry. W swojej codziennej pracy, kosmetyki mineralne stosuję na skórach wyjątkowo wrażliwych i delikatnych. W związku z tym, że kosmetyki mineralne nie zawierają substancji chemicznych, konserwantów, czy sztucznych barwników, mam praktycznie 100% pewności, że nie spowodują u klientki podrażnień ani reakcji alergicznych.

Kosmetyki mineralne opinie

Gdzie kupić kosmetyki mineralne?

Nie chciała bym wyróżniać jakiegoś konkretnego sklepu, bo jest wiele godnych polecenia, wystarczy wygooglać. Ja korzystam z jednego sprawdzonego, ale kryptoreklamy nie będę robiła:)

Jak powstają kosmetyki mineralne?

Ktoś w USA wpadł na pomysł, a może by tak zebrać minerały występujące w naturze i je zmielić, ciekawe co z tego wyjdzie? Potem dodamy naturalne pigmenty i dzięki temu uzyskamy różne kolory. Ktoś ten pomysł wdrożył w życie i tak oto mamy kosmetyki mineralne.
Pierwotnie, jak wspominałam na początku były one stosowane u klientek o bardzo wrażliwych skórach, potem stały się one tak popularne, że stosuje je się z powodzeniem na skórze po różnych zabiegach upiększających jak mikrodermabrazja, czy peeling laserowy. XXI wiek to moda na styl eko, więc również kobiety dążące do harmonii z naturą coraz częściej wybierają ten typ kosmetyków. Ja w swojej pracy polecam je zwłaszcza młodym klientkom o niedojrzałej skórze z prostego powodu. Kosmetyki mineralne regulują wydzielanie sebum, czyli inaczej mówiąc łoju skórnego, a to ma kolosalne znaczenie dla skóry trądzikowej.

W kosmetyce możemy spotkać również „kosmetyki naturalne” oraz „kosmetyki organiczne”. Te pierwsze zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, z czego minimum 50% musi pochodzić z upraw ekologicznych. Żeby kosmetyk uzyskał status organicznego, w 95% musi składać się z substancji pochodzących z upraw ekologicznych.

Do głównych zalet kosmetyków mineralnych zaliczyć można:

 • wodoodporność
 • właściwości przeciwzapalne
 • brak silikonów, wosków, talku i oleju, substancji konserwujących i zapachowych
 • brak lub marginalna ilość substancji pochodzenia nienaturalnego
 • niektóre naturalne składniki jak tlenki cynku i tytanu stanowią doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV na poziomie nawet do 20 SPF
 • nie zatykają porów
 • mają bardzo długi termin przydatności do użycia
 • możliwość używania po zabiegach dermatologicznych
 • wydajność

12 komentarzy do “Kosmetyki mineralne opinie”

 1. Z pudrow mineralnych polecam Earthnicity. Daje efekt photoshopa, swietnie matuje i utrzymuje się do kilkunastu godzin. Cos niesamowitego!

  Odpowiedz
 2. Kosmetyki mineralne pod względem jakości są daleko w tyle za „profesjonalnymi” kosmetykami typu Urban Decay, Dior czy Estee Lauder. Nie ma co się oszukiwać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.