Kosmetyki mineralne opinie

Kosmetyki mineralne zostały stworzone na potrzeby wszystkich kobiet (i mężczyzn) dla wszystkich które stawiają na ekologię i bezpieczeństwo dla skóry. W swojej codziennej pracy, kosmetyki mineralne stosuję na skórach wyjątkowo wrażliwych i delikatnych. W związku z tym, że kosmetyki mineralne nie zawierają substancji chemicznych, konserwantów, czy sztucznych barwników, mam praktycznie 100% pewności, że nie spowodują u klientki podrażnień ani reakcji alergicznych.

Kosmetyki mineralne opinie

Gdzie kupić kosmetyki mineralne?

Nie chciała bym wyróżniać jakiegoś konkretnego sklepu, bo jest wiele godnych polecenia, wystarczy wygooglać. Ja korzystam z jednego sprawdzonego, ale kryptoreklamy nie będę robiła:)

Jak powstają kosmetyki mineralne?

Ktoś w USA wpadł na pomysł, a może by tak zebrać minerały występujące w naturze i je zmielić, ciekawe co z tego wyjdzie? Potem dodamy naturalne pigmenty i dzięki temu uzyskamy różne kolory. Ktoś ten pomysł wdrożył w życie i tak oto mamy kosmetyki mineralne.
Pierwotnie, jak wspominałam na początku były one stosowane u klientek o bardzo wrażliwych skórach, potem stały się one tak popularne, że stosuje je się z powodzeniem na skórze po różnych zabiegach upiększających jak mikrodermabrazja, czy peeling laserowy. XXI wiek to moda na styl eko, więc również kobiety dążące do harmonii z naturą coraz częściej wybierają ten typ kosmetyków. Ja w swojej pracy polecam je zwłaszcza młodym klientkom o niedojrzałej skórze z prostego powodu. Kosmetyki mineralne regulują wydzielanie sebum, czyli inaczej mówiąc łoju skórnego, a to ma kolosalne znaczenie dla skóry trądzikowej.

W kosmetyce możemy spotkać również „kosmetyki naturalne” oraz „kosmetyki organiczne”. Te pierwsze zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, z czego minimum 50% musi pochodzić z upraw ekologicznych. Żeby kosmetyk uzyskał status organicznego, w 95% musi składać się z substancji pochodzących z upraw ekologicznych.

Do głównych zalet kosmetyków mineralnych zaliczyć można:

 • wodoodporność
 • właściwości przeciwzapalne
 • brak silikonów, wosków, talku i oleju, substancji konserwujących i zapachowych
 • brak lub marginalna ilość substancji pochodzenia nienaturalnego
 • niektóre naturalne składniki jak tlenki cynku i tytanu stanowią doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV na poziomie nawet do 20 SPF
 • nie zatykają porów
 • mają bardzo długi termin przydatności do użycia
 • możliwość używania po zabiegach dermatologicznych
 • wydajność

12 komentarzy do “Kosmetyki mineralne opinie”

 1. Z pudrow mineralnych polecam Earthnicity. Daje efekt photoshopa, swietnie matuje i utrzymuje się do kilkunastu godzin. Cos niesamowitego!

  Odpowiedz
 2. Kosmetyki mineralne pod względem jakości są daleko w tyle za „profesjonalnymi” kosmetykami typu Urban Decay, Dior czy Estee Lauder. Nie ma co się oszukiwać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.