Kosmetyki mineralne zostały stworzone na potrzeby wszystkich kobiet (i mężczyzn) dla wszystkich które stawiają na ekologię i bezpieczeństwo dla skóry. W swojej codziennej pracy, kosmetyki mineralne stosuję na skórach wyjątkowo wrażliwych i delikatnych. W związku z tym, że kosmetyki mineralne nie zawierają substancji chemicznych, konserwantów, czy sztucznych barwników, mam praktycznie 100% pewności, że nie spowodują u klientki podrażnień ani reakcji alergicznych.

Kosmetyki mineralne opinie

Gdzie kupić kosmetyki mineralne?

Nie chciała bym wyróżniać jakiegoś konkretnego sklepu, bo jest wiele godnych polecenia, wystarczy wygooglać. Ja korzystam z jednego sprawdzonego, ale kryptoreklamy nie będę robiła:)

Jak powstają kosmetyki mineralne?

Ktoś w USA wpadł na pomysł, a może by tak zebrać minerały występujące w naturze i je zmielić, ciekawe co z tego wyjdzie? Potem dodamy naturalne pigmenty i dzięki temu uzyskamy różne kolory. Ktoś ten pomysł wdrożył w życie i tak oto mamy kosmetyki mineralne.
Pierwotnie, jak wspominałam na początku były one stosowane u klientek o bardzo wrażliwych skórach, potem stały się one tak popularne, że stosuje je się z powodzeniem na skórze po różnych zabiegach upiększających jak mikrodermabrazja, czy peeling laserowy. XXI wiek to moda na styl eko, więc również kobiety dążące do harmonii z naturą coraz częściej wybierają ten typ kosmetyków. Ja w swojej pracy polecam je zwłaszcza młodym klientkom o niedojrzałej skórze z prostego powodu. Kosmetyki mineralne regulują wydzielanie sebum, czyli inaczej mówiąc łoju skórnego, a to ma kolosalne znaczenie dla skóry trądzikowej.

W kosmetyce możemy spotkać również „kosmetyki naturalne” oraz „kosmetyki organiczne”. Te pierwsze zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, z czego minimum 50% musi pochodzić z upraw ekologicznych. Żeby kosmetyk uzyskał status organicznego, w 95% musi składać się z substancji pochodzących z upraw ekologicznych.

Do głównych zalet kosmetyków mineralnych zaliczyć można:

  • wodoodporność
  • właściwości przeciwzapalne
  • brak silikonów, wosków, talku i oleju, substancji konserwujących i zapachowych
  • brak lub marginalna ilość substancji pochodzenia nienaturalnego
  • niektóre naturalne składniki jak tlenki cynku i tytanu stanowią doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV na poziomie nawet do 20 SPF
  • nie zatykają porów
  • mają bardzo długi termin przydatności do użycia
  • możliwość używania po zabiegach dermatologicznych
  • wydajność