A2000 to najwyższy model spośród gimbali FeiyuTech. Jest przeznaczony do współpracy z lustrzankami i bezlusterkowcami, jak jego poprzednik – MGv2. Dlaczego producent nie nazwał tego modelu MGv3? Powodem są liczne zmiany jakie zastosowano. Jest to zupełnie nowa konstrukcja, zarówno z zewnątrz jak i w środku. Obudowa gimbala została całkowicie przeprojektowana, a jego mocniejsze silniki są teraz sterowane przez nowe algorytmy. Specyfikacja podaje, że A2000 jest w stanie udźwignąć aparaty do 2000 gramów.
Nowy gimbal potrafi w optymalnych warunkach pracować do 10 godzin na jednym zestawie baterii, co jest dużym udoskonaleniem w stosunku do poprzednika. Dla optymalizacji czasu działania należy pamiętać o idealnym wyważeniu naszego zestawu aparat + obiektyw jeszcze przed włączeniem gimbala. Pomoże to też zdecydowanie uzyskać jak najlepszą wydajność stabilizacji.
A2000 w podstawowym zestawie posiada jednoręczny uchwyt, jednak dostępne są też zestawy z uchwytem dwuręcznym, który występuje również jako dodatkowe akcesorium. Komfort pracy z uchwytem dwuręcznym jest niesamowity i wpływa to w znaczący sposób na efekt finalny naszej pracy z kamerą, dlatego polecamy właśnie wersję dwuręczną – jest tylko nieznacznie droższa. Dwuręczny uchwyt oprócz zapewnienia dużej wygody umożliwia także odstawić bezpiecznie gimbal na ziemię, bez konieczności wyłączania go.
Na szczególną uwagę zasługuje funkcja ręcznego ustawienia kierunku, w którym zwrócony jest obiektyw oraz funkcja autopanoramy. Gimbal staje się wtedy automatyczną głowicą do panoram i umożliwia to zaprogramowanie automatycznego ruchu aparatu podczas tworzenia dynamicznych filmów poklatkowych.
Możliwe jest mocowanie na gimbalu dodatkowych akcesoriów takich jak lampy LED i mikrofony. Taki zestaw sprawdzi się dobrze w sytuacji reportażowej, kiedy nie możemy zawsze przewidzieć i wpłynąć na warunki oświetleniowe.
Tak duża wszechstronność i stabilność działania sprawia, że A2000 może śmiało konkurować z droższymi alternatywami. Przypominamy, że mimo tak wielkich udoskonaleń, cena detaliczna gimbala jest na podobnym poziomie do MGv2.

Sprawdź gdzie najtaniej

Gimbal Feiyu-Tech A2000 - 2199 zł

Cena: 1999

Waluta:

 • Jakość wykonania - 9/10
  9/10
 • Ławość kalibracji - 8.2/10
  8.2/10
 • Wygoda obsługi - 9/10
  9/10
 • Cena - 8.6/10
  8.6/10
 • Stosunek cena/jakość - 8.6/10
  8.6/10
 • Wrażenie ogólne - 8.9/10
  8.9/10
Ocena ogólna
8.7/10
8.7/10