Kamerki samochodowe stały się bardzo popularne. Wystarczy spojrzeć na Youtube, gdzie znajdziemy dosłownie tysiące filmików dokumentujących „ciekawe” zdarzenia drogowe. Niekiedy śmieszne, niekiedy straszne. Osobiście też posiadam kamerkę samochodową, niestety jest dość duża i leży nieużywana. Ktoś wpadł na pomysł, żeby zamiast robić oddzielne urządzenie, kolejne oprócz uchwytu na telefon, które się przykleja do szyby, połączyć istniejący element, który znajduje się w każdym aucie z kamerką internetową i tak powstał HD Mirror Cam czyli kamerka samochodowa zintegrowana z lusterkiem wstecznym.

HD Mirror Cam opinie

Powstaje teraz pytanie. Ok na allegro mogę znaleźć tysiąc innych kamer i to tańszych, dlaczego właśnie ta jest taka super hiper? No cóż super hiper to ona nie jest, chociażby dlatego, że nie ma opcji nagrywania w full HD, za to ważne jest co innego. Kamerka jest obrotowa i obraz z kamery cały czas widzimy na monitorze w kamerce. Kiedy inną kamerkę obrócimy obraca się ona razem z monitorem i nie wiadomo czy „dobrze wszystko się nagrywa”

Wyobraźmy sobie taka sytuację. Ktoś zajeżdża nam drogę, wysiada i idzie w naszą stronę. Obracam wtedy kamerkę w stronę szyby, patrzymy czy prawidłowo złapaliśmy kadr i spokojnie możemy agresywnego delikwenta nagrywać i to z dźwiękiem. Taki materiał można wykorzystać oczywiście w sądzie, podczas dochodzenia naszym praw.

Kolejna sytuacja. Zostawiliśmy samochód gdzie na niestrzeżonym parkingu i ktoś nam go zdemolował. Kamerka posiada detektor ruchu i wykrywa ruch wokół auta i jest bardzo duża szansa, że nagra bandytę. Bez znaczenia jest pora. W dzień każdy sprzęt nagrywa dobrze, natomiast aby film nagrywany nocą był dobrej jakości potrzebne są diody na podczerwień, które HD Mirror Cam posiada i dzięki którym może doświetlać przestrzeń do 30 m.

Kąt nagrywania wynosi 120o. To standard wśród kamer samochodowych.

Wygodne jest również to, że nie trzeba pamiętać, aby włączać kamerkę za każdym razem kiedy wsiadamy do samochodu. Wystarczy przekręcić kluczyk i gotowe.

Menu kamery jest w j. polskim i jest dość intuicyjne. W chwili obecnej w cenie 199 zł jest to bardzo rozsądna propozycja. Brakuje paru funkcji z droższych modeli, chcociażby nagrywania w full HD, czy żyroskopu, ale nie mona mieć wszystkiego tym bardziej w tej cenie, a przypomnijmy, że najbardziej wypasione kamery samochodowe kosztują nawet ponad 1000 zł

Oryginalne lusterko HD Mirror Cam kupisz tutaj

W związku z pojawieniem się podróbek HD MIrror Cam, rozsądnie jest kupić bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora.

HD Mirror Cam - 199 zł
 • Jakość wykonania - 80%
  80%
 • Łatwość użytkowania - 75%
  75%
 • Jakość obrazu - 75%
  75%
 • Stosunek cena/jakość - 90%
  90%