Gaz pieprzowy – jaki kupić?

W związku, że Pan Adam jeden z naszych testerów miał niedawno przykrą sytuację polegającą na wyłudzeniu papierosów i telefonu komórkowego pod groźbą pobicia, tym razem sami przyjrzeliśmy się rynkowi artykułów obronnych w Polsce. Według serwisu antybandyta.pl najczęstszym środkiem stosowanym w obronie jest gaz pieprzowy http://www.antybandyta.pl/gazy-pieprzowe-c-57.html oraz paralizator http://www.antybandyta.pl/paralizatory-c-2.html.

Zachęceni dobrymi opiniami na temat gazu pieprzowego Antybandyta produkowanego przez znaną polską firmę militarną RADEX postanowiliśmy kupić i przetestować dla Was ten produkt.

gaz pieprzowy

gaz pieprzowy

Niestety nikt z naszej ekipy nie chciał być królikiem doświadczalnym, więc postanowiliśmy poprosić o pomoc pana Marka – członka jednej z największych agencji ochrony w Warszawie. Patrole interwencyjne często używają gazów pieprzowych aby poskromić niecne zapędy rozwścieczonych chuliganów.

Na efekty testu nie musieliśmy długo czekać, gdyż weekend to czas kiedy alkohol spożywany jest w większych ilościach i w związku z tym ma miejsce więcej rozrób. Według relacji p. Marka z grupy interwencyjnej gaz został użyty na osobniku pod wpływem alkoholu, a jak się potem okazało również narkotyków.

[message]Gaz pieprzowy Antybandyta zadziałał po około 2 sekundach, czego efektem było mocne pieczenie twarzy i oczu oraz łzawienie. Ten efekt w zupełności wystarczył aby agresywny mężczyzna zmienił się w płaczące dziecko. .[/message]

Sam gaz pieprzowy zawarty jest w wygodnym pojemniku o pojemności 50 ml z klapką zabezpieczającą przed przypadkowym użyciem. Co najważniejsze gaz posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia – Państwowego Zakładu Higieny. Tutaj należy zwrócić uwagę, że gazy pieprzowe nie posiadające w/w atestu mogą być groźne dla życia nie tylko samego napastnika ale i naszego, gdyż nigdy nie wiadomo jaka substancja znajduje się w takim pojemniku. Nie mówiąc już o późniejszych problemach z Policją. Dlatego dobra rada – kupujemy gazy pieprzowego tylko z atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Cena gaz Antybandyta zaczyna się od 39 zł choć podobno w Warszawie w jednym ze sklepów militarnych za 49 zł. Myślę, że to nie jest wygórowana kwota za wysokiej klasy środek, który może uratować nam zdrowie lub życie.

Gaz pieprzowy można posiadać w Polsce bez zezwolenia.

[checklist]
  • Wysoka skuteczność – potwierdzona przez agencje ochrony
  • Niska cena
  • Atest PZH
  • Poręczny
  • Klapka zabezpieczająca przed przypadkowym użyciem
  • Duży zasięg – około 5 metrów
[/checklist] [success]

Aktualizacja 01.05.2014
Gaz pieprzowy Terminator występuje również w wersji 3.0. Jego skuteczność doceniły liczne agencje ochrony oraz straż graniczna, która posiadają ten model na wyposażeniu swoich funkcjonariuszy.

[/success] [visitsite url=”http://www.antybandyta.pl/gazy-pieprzowe-antybandyta-c-3_53.html?utm_source=centrumopinii&utm_medium=review&utm_campaign=centrumopinii_gaz_pieprzowy”]Sklep[/visitsite]
4Shares