Gaz pieprzowy – jaki kupić?

W związku, że Pan Adam jeden z naszych testerów miał niedawno przykrą sytuację polegającą na wyłudzeniu papierosów i telefonu komórkowego pod groźbą pobicia, tym razem sami przyjrzeliśmy się rynkowi artykułów obronnych w Polsce. Według serwisu antybandyta.pl najczęstszym środkiem stosowanym w obronie jest gaz pieprzowy http://www.antybandyta.pl/gazy-pieprzowe-c-57.html oraz paralizator http://www.antybandyta.pl/paralizatory-c-2.html.

Zachęceni dobrymi opiniami na temat gazu pieprzowego Antybandyta produkowanego przez znaną polską firmę militarną RADEX postanowiliśmy kupić i przetestować dla Was ten produkt.

gaz pieprzowy opinie

Niestety nikt z naszej ekipy nie chciał być królikiem doświadczalnym, więc postanowiliśmy poprosić o pomoc pana Marka – członka jednej z największych agencji ochrony w Warszawie. Patrole interwencyjne często używają gazów pieprzowych aby poskromić niecne zapędy rozwścieczonych chuliganów.

Na efekty testu nie musieliśmy długo czekać, gdyż weekend to czas kiedy alkohol spożywany jest w większych ilościach i w związku z tym ma miejsce więcej rozrób. Według relacji p. Marka z grupy interwencyjnej gaz został użyty na osobniku pod wpływem alkoholu, a jak się potem okazało również narkotyków.

Gaz pieprzowy Antybandyta zadziałał po około 2 sekundach, czego efektem było mocne pieczenie twarzy i oczu oraz łzawienie. Ten efekt w zupełności wystarczył aby agresywny mężczyzna zmienił się w płaczące dziecko. .

Sam gaz pieprzowy zawarty jest w wygodnym pojemniku o pojemności 50 ml z klapką zabezpieczającą przed przypadkowym użyciem. Co najważniejsze gaz posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia – Państwowego Zakładu Higieny. Tutaj należy zwrócić uwagę, że gazy pieprzowe nie posiadające w/w atestu mogą być groźne dla życia nie tylko samego napastnika ale i naszego, gdyż nigdy nie wiadomo jaka substancja znajduje się w takim pojemniku. Nie mówiąc już o późniejszych problemach z Policją. Dlatego dobra rada – kupujemy gazy pieprzowego tylko z atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Cena gaz Antybandyta zaczyna się od 49 zł choć podobno w Warszawie w jednym ze sklepów militarnych za 59 zł. Myślę, że to nie jest wygórowana kwota za wysokiej klasy środek, który może uratować nam zdrowie lub życie.

Gaz pieprzowy można posiadać w Polsce bez zezwolenia.

  • Wysoka skuteczność – potwierdzona przez agencje ochrony
  • Niska cena
  • Atest PZH
  • Poręczny
  • Klapka zabezpieczająca przed przypadkowym użyciem
  • Duży zasięg – około 5 metrów

 

Aktualizacja 01.05.2014
Gaz pieprzowy Terminator występuje również w wersji 3.0. Jego skuteczność doceniły liczne agencje ochrony oraz straż graniczna, która posiadają ten model na wyposażeniu swoich funkcjonariuszy.

 

Gaz pieprzowy Terminator

Gaz pieprzowy Terminator

49 zł
8.9

Jakość wykonania

9.0/10

Skuteczność

9.5/10

Zasięg

8.5/10

Cena

8.0/10

Wrażenia ogólne

9.5/10

Zalety

  • Bardzo silny
  • Daleki strumień
  • Światowej klasy komponenty

Wady

  • Po użyciu może sie okazać, że zaczniesz współczuć napastnikowi