Gaz pieprzowy – jaki kupić?

W związku, że Pan Adam jeden z naszych testerów miał niedawno przykrą sytuację polegającą na wyłudzeniu papierosów i telefonu komórkowego pod groźbą pobicia, tym razem sami przyjrzeliśmy się rynkowi artykułów obronnych w Polsce. Według serwisu antybandyta.pl najczęstszym środkiem stosowanym w obronie jest gaz pieprzowy http://www.antybandyta.pl/gazy-pieprzowe-c-57.html oraz paralizator http://www.antybandyta.pl/paralizatory-c-2.html.

Zachęceni dobrymi opiniami na temat gazu pieprzowego Antybandyta produkowanego przez znaną polską firmę militarną RADEX postanowiliśmy kupić i przetestować dla Was ten produkt.

gaz pieprzowy opinie

Niestety nikt z naszej ekipy nie chciał być królikiem doświadczalnym, więc postanowiliśmy poprosić o pomoc pana Marka – członka jednej z największych agencji ochrony w Warszawie. Patrole interwencyjne często używają gazów pieprzowych aby poskromić niecne zapędy rozwścieczonych chuliganów.

Na efekty testu nie musieliśmy długo czekać, gdyż weekend to czas kiedy alkohol spożywany jest w większych ilościach i w związku z tym ma miejsce więcej rozrób. Według relacji p. Marka z grupy interwencyjnej gaz został użyty na osobniku pod wpływem alkoholu, a jak się potem okazało również narkotyków.

Gaz pieprzowy Antybandyta zadziałał po około 2 sekundach, czego efektem było mocne pieczenie twarzy i oczu oraz łzawienie. Ten efekt w zupełności wystarczył aby agresywny mężczyzna zmienił się w płaczące dziecko. .

Sam gaz pieprzowy zawarty jest w wygodnym pojemniku o pojemności 50 ml z klapką zabezpieczającą przed przypadkowym użyciem. Co najważniejsze gaz posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia – Państwowego Zakładu Higieny. Tutaj należy zwrócić uwagę, że gazy pieprzowe nie posiadające w/w atestu mogą być groźne dla życia nie tylko samego napastnika ale i naszego, gdyż nigdy nie wiadomo jaka substancja znajduje się w takim pojemniku. Nie mówiąc już o późniejszych problemach z Policją. Dlatego dobra rada – kupujemy gazy pieprzowego tylko z atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Cena gaz Antybandyta zaczyna się od 49 zł choć podobno w Warszawie w jednym ze sklepów militarnych za 59 zł. Myślę, że to nie jest wygórowana kwota za wysokiej klasy środek, który może uratować nam zdrowie lub życie.

Gaz pieprzowy można posiadać w Polsce bez zezwolenia.

 • Wysoka skuteczność – potwierdzona przez agencje ochrony
 • Niska cena
 • Atest PZH
 • Poręczny
 • Klapka zabezpieczająca przed przypadkowym użyciem
 • Duży zasięg – około 5 metrów

 

Aktualizacja 01.05.2014
Gaz pieprzowy Terminator występuje również w wersji 3.0. Jego skuteczność doceniły liczne agencje ochrony oraz straż graniczna, która posiadają ten model na wyposażeniu swoich funkcjonariuszy.

 

Gaz pieprzowy Terminator

Gaz pieprzowy Terminator - 49 zł
 • Jakość wykonania - 90%
  90%
 • Skuteczność - 95%
  95%
 • Zasięg - 85%
  85%
 • Cena - 80%
  80%
 • Wrażenia ogólne - 95%
  95%