Walk maxx

Dziś opiszemy Wam nasze wrażenia z testu butów Walkmaxx, model Sport. Test przeprowadziłem osobiście więc do naszego biura wysłano model w kolorze niebieskim, rozmiar 43

Pierwsze wrażenie po zobaczeniu butów jest bardzo pozytywne. Uwagę przykuwa dość nietypowa podeszwa, która jest zaokrąglona (to akurat jest cecha która wyróżnia wszystkie buty marki Walkmaxx). Jeżeli chodzi o samo wykonanie to głównie zwracałem uwagę na łączenia podeszwy z górną częścią buta, bo z doświadczenia wiem że w butach zwłaszcza sportowych ta część musi być dobrze sklejona i wytrzymała. Test oderwania podeszwy buty przeszły pozytywnie. Przy użyciu znacznej siły nie udało mi się odkleić podeszwy.

Teraz troszkę danych technicznych.

Buty Walkmaxx wykonano z 4 warstw

Buty sportowe Walkmaxx

Buty sportowe Walkmaxx

  • tekstylna wyściółka,
  • skóra ekologiczna
  • nylonowa warstwa tłumiąca wstrząsy
  • antypoślizgowa, wytrzymała podeszwa zewnętrzna, odporna na ścieranie

Producent na swojej stronie pisze, że chodzenie w butach Walkmaxx przypomina chodzenie boso po piasku. Nie mogłem się doczekać, żeby to sprawdzić i faktycznie coś w tym jest bo wygięcie podeszwy powoduje wrażenie chodzenia po piasku, z tą różnicą, że tutaj stopa zachowuje się bardziej stabilnie i nie zatapia się w podeszwie.  Przez pierwsze parę godzin trudno mi było się przyzwyczaić do tego i zacząłem się zastanawiać czy to oby na pewno dobre rozwiązanie a nie zwykły chwyt marketingowy.

Drugi dzień postanowiłem przeznaczyć na test długodystansowy i w sobotę jak zwykle wybrałem się na 45 minutowy spacer z psem.  Zdaniem producenta buty Walkmaxx bardziej aktywują mięśnie podczas chodzenia , więc postanowiłem to sprawdzić. W butach Walkmaxx chodzi się troszkę inaczej i inne grupy mięśniowe są aktywowane. Zauważyłem, że po tych 45 minutach bardziej 'odczuwałem' mięśnie dwugłowe ud (to te z tyłu nogi) i pośladków. Akurat tym faktem nie jestem zdziwiony ponieważ podczas normalnego chodzenia również te mięśnie pracują, ale wystarczy że zmienimy kąt stawiania stopy a już do pracy angażujemy inne partie mięśniowe.

Buty Walkmaxx na płaskostopie?

Jeszcze jedna myśl przyszła mi do głowy. Jako dziecko miałem płaskostopie i pamiętam jak rehabilitantka przepisała mi różne ćwiczenia. Jednym z takich ćwiczeń było turlanie stopami butelki. Chodzenie w butach Walkmaxx daje podobne wrażenie (chodzi o nacisk na środkową część stopy) i moim zdaniem te buty idealnie nadają się dla kogoś kto ma płaskostopie. Oczywiście wcześniej trzeba zapytać się o to lekarza ale myślę, że będzie miał podobne zdanie.

Jeżeli chodzi o cenę – 199 zł to jest ona niższa niż podobnych butów wielkich marek. Przy czym jakość wykonania stoi na na prawdę wysokim poziomie.

Nie chciałbym aby test wyszedł zbyt dobrze bo zawsze muszą znaleźć się jakieś słabe punkty i próbowałem doszukać się takowych, ale na prawdę są to bardzo dobrze wykonane buty.

  • Lekkie i wygodne
  • Bardzo wysoka jakość wykonania
  • Atrakcyjna cena
  • Słynna już zaokrąglona podeszwa Walkmaxx

Słabe punkty:

  • Mimo usilnych chęci niestety nie znalazłem

 

Kiedy testowałem buty na stronie dystrybutora zobaczyłem nową wersję butów sportowych o nazwie Walkmaxx Maxxtone. Moją uwagę zwrócił ich futurystyczny wygląd.

Fanom oldchoolowego stylu na pewno spodobają się trampki Walkmaxx

Walkmaxx Trampki

Walkmaxx Trampki

Oryginalne buty Walkmaxx

Aby uniknąć podróbek, zalecamy zakup butów Walkmaxx od oficjalnego dystrybutora.

Buty Walkmaxx z zaokrągloną podeszwą.
Walkmaxx Ombre opinie

Nazwa produktu: Buty Walkmaxx

Opis produktu: Buty Walkmaxx to innowacyjne obuwie z zaokrągloną podeszwą. Chodzenie w butach Walkmaxx angażuje dodatkowe partie mięśniowe.

Marka: Walmaxx

Cena: 49

Waluta: