Ten artykuł powstał zupełnie spontanicznie, kiedy zacząłem interesować się tematem esencji perfum. Na informacje o nich natknąłem się zupełnie przypadkowo szukając w Internecie markowych perfum w niskich cenach. Osobiście uważam, że wydawanie 200, 300 czy nawet 800 zł (np. Miss Dior) za flakonik oryginalnych, markowych perfum to delikatnie mówiąc przesada. Z drugiej strony płacenie nawet 150 zł za tzw. testery jest mega ryzykowne, ponieważ moje dwa ostatnie zakupy skończyły się zwrotem do sprzedawcy i nieprzyjemnościami z tymi związanymi (Spice Bomb od Victor&Rolf miał zapach jak cytrynowy odświeżacz do WC)

Esencja perfum co to takiego?

Esencja perfum to inaczej mówiąc ekstrakt z perfum. To co wyróżnia esencję perfum od wód toaletowych (EDT) i wód perfumowanych (EDP) to ilość olejków zapachowych, jakie zawiera. Woda toaletowa ma ich tylko 6%, woda perfumowana – 18%. Natomiast esencje perfum zawierają aż 40% olejków zapachowych.

Tak wysoka zawartość olejków w esencjach perfum gwarantują nadzwyczaj wydajny zapach, który rozwija nuty zapachowe wolniej i dłużej utrzymuje się na skórze – wyraźnie esencję czuć nawet całą dobę, a ubrania osoby, która nosiła tego typu pachnidła, pachną nawet do kilku dni.

Tak to wygląda w teorii, a że zdarza się że teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką, postanowiłem to sprawdzić.

Zakup esencji perfum

Myślę, że wybór sklepu nie ma tutaj większego znaczenia. Ja wybrałem pierwszy jaki pokazało mi Google.(polecam zakup esencji perfum na Allegro tutaj) Moja żona wciąż powtarza mi jaki to piękny zapach ma Miss Dior, więc wybór był prosty:

Esencja perfum opinie forum

Zakupu dokonałem w czwartek po południu. Wybrałem opcję wysyłki do paczkomatu, do którego dotarła we wtorek rano. Warto też dodać, że podczas składania zamówienia można zaznaczyć opcję „sprawdź zapach„. Sam nie wiedziałem co to znaczy, ale z ciekawości zaznaczyłem. Okazało się, że po zaznaczeniu tej opcji w paczce oprócz samych perfum otrzymałem czerwony krążek „psiknięty” zamówionym perfumem. Tym sposobem możemy sprawdzić, czy zapach nam pasuje.Oprócz tego dostałem kod zniżkowy na następne zakupy, który wybaczcie zamazałem bo dedykowany on jest klientom, którzy dokonali zakupu.

esencja perfum opinie

esencja perfum opinie na forum

Zapach esencji perfum

Perfumy zapakowane były w kopertę bąbelkową. Po otwarciu koperty już było czuć zapach, więc co do jego intensywności nie mam żadnych zastrzeżeń. Żeby sprawdzić jak bliskie są one oryginału przejechałem się do najbliższej Sephory i wierzcie lub nie, dla mnie przynajmniej są one nie do odróżnienia. Nie mam tu na celu reklamowania sklepu a jedynie udowodnienie, że esencje perfum (a przynajmniej moje Miss Dior) pachną identycznie z oryginałem.

Miało być pięknie a wyszło jak zwykle

Wszystko było by pięknie gdyby nie jeden mały szczegół. Niestety nie doczytałem opisu i kupiłem nie tą wersję Miss Dior. Dopiero teraz wiem, że jest ich kilka. Moje Miss Dior to jest najbardziej znana wersja, której kompozycja pochodzi 1947 r. natomiast mojej żonie podoba się nowsza wersja, która ma identyczną nazwę. Już chciałem zwrócić perfumy (firma nie robi z tym problemów o ile są oryginalnie są zapakowane), ale okazało się że spodobały się mamie, więc zostały w rodzinie. W związku z powyższym radzę zawsze wybierać opcję „sprawdź zapach” żeby potem nie było rozczarowania.

Gdybym jednak zdecydował się zwrócić perfumy to procedura zwrotu wygląda tak:

esencja perfum opinie zwroty

Czy warto kupić esencję perfum?

Zdecydowanie tak! Producenci esencji deklarują zgodność z oryginałem na poziomie 99% co w moim odczuciu oznacza „identyczne z oryginałem” Cena za 30 ml to 49 zł, więc ułamek tego co zapłacilibyśmy w znanej drogerii za oryginalną wersję. Na różnych forach można przeczytać zarzuty co do esencji, że są one zbyt oleiste..No przepraszam bardzo, skoro esencja ma 40% olejków a EDT tylko 6% to musi być oleista tak? Takie zarzuty wydają mi się śmieszne i pisane są zapewne przez dystrybutorów „oryginałów”

Tak więc ja odpuszczam sobie wszelkie testery z allegro i od dziś kupuję esencje perfum. Jedyny ich minus jest taki, że nie każdy oryginalny perfum ma swój odpowiednik w esencji i akurat moich ulubionych jeszcze nie ma (Narciso Rodriguez), ale mam nadzieję że szybko się to zmieni.

Esencje perfum od 11 zł