Droga do kondycji i energii

Droga do kondycji i energii

Czy Ty też myślisz, że kondycję i energię możesz zyskać tylko na siłowni lub w centrum fitnessu? Jesteś w błędzie! Dzisiejsze życie bywa bardzo męczące i nie zawsze wystarczy czasu na sport. Jednak nawet podczas codziennych czynności i zadań możesz zrobić coś dla siebie i przy okazji zdobyć wiele energii.

Dzięki 9 prostym krokom wzmocnisz swój organizm, będziesz bardziej aktywny, spalisz kalorie, wyrzeźbisz ciało i poczujesz się znacznie lepiej!

Krok #1: Zorganizuj sobie trening!

Należysz do osób, które chciałyby zacząć uprawiać sport i żyć aktywniej, ale wydaje Ci się to trudne? Niekończące się godziny fitnessu albo aerobiku, długie kilometry biegania – istna tortura, prawda?

Niech sport będzie zabawny!

Zadzwoń do przyjaciela, żeby raz w tygodniu zagrać w badmintona, regularnie urządzaj mecze siatkówki ze znajomymi z pracy – możliwości są nieograniczone! Nie tylko rozciągniesz się nie zauważając nawet, że ćwiczysz, ale także spędzisz czas ze znajomymi i będziesz dobrze się bawić!

Krok #2: Zdobądź się na odwagę i podejmij się trudnych prac domowych!

Pewnie jest Ci ciężko, kiedy za każdym razem niesiesz olbrzymi kosz brudnych ubrań z sypialni na drugi koniec domu i ładujesz pralkę, a później rozwieszasz pranie w ogrodzie albo na balkonie. Nie narzekaj, to także forma ćwiczeń!

Znajdź w sobie siłę i zacznij kosić trawnik albo grabić liście. Lubisz kwiaty? Zasadź ulubione rośliny albo zadbaj o własne zapasy na zimę i posadź ulubione odmiany warzyw. W ten sposób zrobisz coś naprawdę pożytecznego!

Krok #3: Używaj krokomierza!

Stosowanie krokomierza albo pedometra jest jednym z najskuteczniejszych sposobów do bycia aktywnym fizycznie. Kiedy widzisz, jak szybko rośnie liczba zrobionych kroków, masz motywację, żeby jeszcze bardziej wyśrubować ten wynik.

Każdego dnia staraj się robić o kilka kroków więcej. Może Ci się wydawać, że to nie wystarczy, ale szybko zauważysz różnicę w swoim samopoczuciu. A wszystko praktycznie bez wysiłku.

Krok #4: Zacznij remont!

Czy zaniedbałeś nieco swoje mieszkanie i potrzebny mu remont? Zabierz się za niego samodzielnie i zadbaj nie tylko o swoje samopoczucie, ale i otoczenie.

Pomaluj ściany, zrób przemeblowanie, dokładnie wysprzątaj mieszkanie albo zrób coś, co trzeba było zrobić już dawno. Zaoszczędzisz pieniądze, poćwiczysz i będziesz się świetnie bawić. A najważniejsze, że Twoje mieszkanie będzie o wiele przytulniejsze.

Krok #5: Kup sobie psa!

Psy to nie tylko doskonałe towarzystwo, ale i motywacja do ćwiczeń. Spacer albo bieganie z psem to idealny trening, a jednocześnie rozrywka na świeżym powietrzu. Takiej aktywności na pewno nie będziesz odpuszczać ani unikać. Spojrzenie psa przypomni Ci, że nadszedł czas na jego (i Twój) spacer!

Krok #6: Zabierz swoją drugą połówkę na lekcje tańca

Jeśli jesteś kobietą, na pewno pokochasz takie zajęcia. A jeśli jesteś mężczyzną, raczej spodobają Ci się mniej, ale na pewno zyskasz dodatkowe punkty w oczach swojej partnerki. Taniec to doskonały sposób na rozciąganie i poprawę koordynacji, a ponadto będziecie mogli robić razem coś więcej niż tylko chodzić do kina i na kolację.

Krok #7: Nigdy nie spędzaj weekendów w domu!

To prawda, że weekendy są przeznaczone na odpoczynek i rozluźnienie, ale nie na siedzenie przed telewizorem. Istnieje wiele sposobów na rekreację i trening, które można wykonać w tym samym czasie. Wielu osób nie stać na dalekie podróże, ale większość wyjazdów nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Pojedź do pobliskiego miasta, w którym nigdy nie byłeś, i ciesz się jego odkrywaniem, wejdź na pobliskie wzgórze lub idź na przechadzkę. Możesz także zdecydować się na wycieczkę rowerową, którą zakończysz nad jeziorem czy rzeką, gdzie weźmiesz kąpiel i nieco się orzeźwisz.

Przyroda to najlepsze lekarstwo na stres i zmęczenie, więc nadchodzący tydzień rozpoczniesz bardziej zrelaksowany i na pewno zrobisz coś dobrego dla siebie.

Krok #8: Zrezygnuj z wind!

Jeśli naprawdę chcesz mieć szczupłą sylwetkę, natychmiast zrezygnuj z wind. Nie tylko szybciej osiągniesz swoje cele, ale aktywność fizyczna będzie także widoczna na Twojej figurze. Kiedy dopadnie Cię zmęczenie i senność w pracy, nie pij kawy ani czarnej herbaty – przejdź kilka schodów, a z pewnością się rozbudzisz i jednocześnie poćwiczysz!

Krok #9: Jedź do pracy rowerem!

To kolejny doskonały sposób na zwiększenie aktywności bez angażowania szczególnego wysiłku i czasu. Jeśli pojedziesz rowerem do pracy, pewnie dostaniesz się na miejsce wcześniej niż korzystając z samochodu czy autobusu, zaoszczędzisz pieniądze i zrobisz coś korzystnego dla siebie.

Jeszcze zanim się spostrzeżesz, będziesz mieć więcej energii, a Twój tryb życia stanie się bardziej aktywny.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.