5 kroków do utraty wagi

Ciało potrzebuje ćwiczeń

Istnieje wiele teorii o utracie wagi i nawet więcej praktycznych wiadomości niż o wszystkich innych sprawach. Według badań 90% ludzi, którzy nie mają żadnych specjalnych problemów (takich jak cellulit czy grubsze od innych partie ciała) łatwo utrzymują swoją figurę w dobrej formie, jeżeli ćwiczą regularnie.

Z drugiej strony, 90% tych osób, które nie wykonują ćwiczeń regularnie łatwo zdobywają dodatkowe kilogramy albo nadwagę. Jeżeli jesteś jedną z takich osób twoją drogą do sukcesu będzie zmiana stylu życia.

Krok 1: Uważaj co jesz

Kilogram tkanki tłuszczowej zawiera około 9000 kcal. Jeżeli chcesz stracić 1 kilogram w tydzień, musisz zmniejszyć ilość do 9000 kcal. Nie ważne jak intensywne są twoje ćwiczenia albo jak dużo stracisz kalorii, nie próbuj tracić więcej niż pół kilograma tygodniowo i nie spożywaj więcej niż 1600 kcal (mężczyźni) i 1200 kcal (kobiety) dziennie (to taki standard, wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania)
Musimy tu dodać, że nie wystarczy jak będziecie jedli mniej, powinniście jeść zdrowiej. Jest to podstawowy klucz do sukcesu.

Krok 2: Ćwiczenia aerobowe

Jest to łatwa i najlepsza droga żeby spalić dodatkowe kalorie. Jeżeli chcesz zbić swoją nadwagę na zawsze, musisz korzystać z kroku 1 i 2: uważaj i kontroluj to, co jesz i ćwicz aerobic.

Krok 3: Potrzeba czasu i cierpliwości

Nie jest tak łatwo stracić wagę jak by ktoś tego chciał. Jeżeli ćwiczycie 20 min 3 razy w tygodniu, wasza ogólna kondycja i zdrowie będzie się oczywiście polepszać ale to nie jest wystarczające dla postępu w waszej diecie.

Zalecamy ćwiczyć 45 minut 5 razy w tygodniu. Kiedy ćwiczycie , musicie wiedzieć że genetyka i wiek odgrywają ważną rolę przy utracie wagi. Niektórzy ludzie tracą wagę o wiele szybciej.

Cierpliwość jest istotną zasadą, kiedy tracimy wagę. Mogło by się zdążyć tez tak że wasza waga nie zmienia się pomimo tego ze wykonujecie ćwiczenia i jecie mniej. To jest krytyczny okres, kiedy wielu ludzi traci cierpliwość.

Musicie spróbować być silni i przejść przez to. Pamiętajcie wasz wysiłek zostanie nagrodzony i efekt będzie widoczny. Wasze ciałko będzie wam wdzięczne!

Krok 4: Włącz mocny trening

Najnowsze badania głoszą że dieta jest bardziej efektywna jeżeli zawiera utratę wagi lub ćwiczenia na przyrządach fitness w waszych założeniach. Poniżej kilka wyjaśnień:

1. Większy ciężar podnosi efektywnie spalanie większej ilości glikogenu w naszych mięśniach i dlatego twoje ciało zaczyna spalać tłuszcz znacznie szybciej.

2. Jeżeli zwiększamy masę mięśniową i zmniejszamy masę tłuszczową, ponieważ więcej mięśni spala więcej energii.Trzecia część mówi że jeżeli zwiększamy masę mięśniową, masa tłuszczowa spada, ponieważ więcej mięśni spala więcej energii.

Krok 5: Wykonuj ćwiczenia rano

Nawet jeżeli ludzie są inni i możemy powiedzieć że jedni są porannym a inni wieczornym typem, niektóre rzeczy przekonują: poziom metabolizmu zwiększa się podczas ćwiczeń i zostaje na tym poziomie przez następne 12 godzin.

Jeżeli ćwiczysz rano, spalisz większą ilość kalorii podczas dnia. Jeżeli zdecydujesz się na ćwiczenia wieczorem, twój metabolizm będzie spadał w czasie gdy będziesz spać i będziesz tracić całe 12 godzin podniesionego metabolizmu.

Zawsze, wybieraj ćwiczenia, – kiedy jesteś aktywny, aktywność z przyjemnością i poznaj to dla swojego własnego dobra. Nie ma znaczenia, kiedy to robicie rzeczywiście istotne jest to byście robili to regularnie.

Zadecyduje i postaw sobie cel

Osoba zwykle może osiągnąć zamierzony cel, jeśli tylko tego naprawdę chce i ma silną motywację, nie zapominajcie o tym…

Co to jest …

Kcal = Kilokalorie, jednostka energetyczna. Kalorie są określane jako suma energii która jest wymagana do podwyższenia temperatury 1 grama wody dla 1 stopnia Celsjusza.

Glikogen:
Jest to źródło przechowywania zapasów glukozy znajdujący się w mięśniach i wątrobie.

A najłatwiej stracić na wadze kupując ją za 100 zł, a sprzedając za 50 zł 🙂

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.