Peltor ProTac Shooter opinie

Słuchawki strzeleckie 3M Peltor ProTac Shooter (MT13H223A) to nowość na naszym rynku. Dostępne są one dopiero od kilku dni a już zbierają pozytywne opinie wśród pierwszych nabywców. Jest to typowo strzelecko-sportowy model, jak sama nazwa wskazuje (shooter). Dostępne są one w kolorze zielonym. Firma 3M Peltor zastosowała w nich nowoczesną elektronikę, która zapewnia czysty dźwięk, i niemal niezauważalne opóźnienie w tłumieniu.

Dane techniczne:
włączanie i regulacja głośności przyciskami (cyfrowa) w jednej czaszy dla obu słuchawek
automatyczne wyłączanie po 4 godz., gdy nie są używane żadne funkcje (tryb oszczędzania baterii)
komunikat głosowy informujący o słabym stanie baterii
zapamiętywanie ostatnich ustawień po wyłączeniu
możliwość podłączenia urządzenia zew., np. odtwarzacza muzyki, tel. komórkowego, radiotelefonu- (wejście audio 3,5mm – standardowy jack)
charakterystyczna stalowa sprężyna pałąka gwarantuje stały nacisk i tłumienie
podwójne czasze pozwalające uchronić układ elektroniki od nagromadzonego potu
2 baterie alkaliczne (AA) montowane tylko w jednej czaszy, z zewnątrz
czas pracy ok. 100 godz.
waga 355gr
tłumienie hałasu SNR 32dB
znak CE na podstawie normy EN352

Do tej pory wśród aktywnych słuchawek firmy Peltor, królował model SporTac. ProTac Shooter jest jego bezpośrednim konkurentem i to w dodatku tańszym o ok. 140 zł. Dodatkowo ProTac Shooter ma lepsze parametry tłumienia bo SNR wynosi aż 32dB. Gdzie więc firma Peltor zastosowała oszczędności?
Mówiąc szczerze, to wygląd zewnętrzny ProTac Shooter jakoś bardziej przypadł mi do gustu, ponieważ czasze są częściowo ogumowane i sprawiają dużo lepsze wrażenie. Poziom tłumienia jest wyższy. Różnice są w zastosowanej elektronice. Model SportTac o wiele lepiej podbija średnie i wysokie tony, inaczej mówiąc lepiej słyszymy naszego rozmówcę i dźwięk otoczenia. Dodatkowo model Shooter pozbawiony jest dodatkowych nakładek. Mniejszy jest również czas pracy na komplecie baterii. W Sporttac wynosił on aż 600 godzin, a tutaj mamy deklarowane przez producenta 100 godzin.

Z kolei za wyborem Shootera stoi możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia (np. mp3 lub smartfona) poprzez zwykły kabelek jack 3,5mm, który można kupić za kilka złotych. Przypomnijmy, że do Sporttac taki przewód kosztuje prawie 100 zł.

Różnica pomiędzy ProTac Shooter i SportTac znajdziemy również w kabłąku. W SportTac jest on gumowany a w Shooterach od zewnątrz przypomina skórę lub materiał skóropodobny, a od wewnątrz materiał przypomina nylon balistyczny.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć porównawczych pomiędzy modelem Sportac i ProTac Shooter.

Na rynku oprócz modelu ProTac Shooter występuje również bliźniaczy model ProTac HUNTer, przeznaczony dla myślistwa. Elektronika w obu modelach jest taka sama, różnią się one jedynie grubością czaszy i oczywiście poziomem tłumienia. Dla modelu ProTac Hunter SNR wynosi 26 dB.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.