Peltor ProTac Hunter słuchawki myśliwskie opinie

Słuchawki myśliwskie 3M Peltor ProTac Hunter to nowość na naszym rynku. Dostępne są one dopiero od kilku dni a juz zbierają pozytywne opinie wśród pierwszych nabywców. Jest to typowo myśliwski model, jak sama nazwa wskazuje (hunter). Dostępne są one w kolorze zielonym co jeszcze bardziej podkreśla ich myśliwski charakter. Firma 3M Peltor zastosowała w nich nowoczesną elektronikę, która zapewnia czysty dźwięk, i niemal niezauważalne opóźnienie w tłumieniu.

Dane techniczne:
włączanie i regulacja głośności przyciskami (cyfrowa) w jednej czaszy dla obu słuchawek
automatyczne wyłączanie po 4 godz., gdy nie są używane żadne funkcje (tryb oszczędzania baterii)
komunikat głosowy informujący o słabym stanie baterii
zapamiętywanie ostatnich ustawień po wyłączeniu
możliwość podłączenia urządzenia zew., np. odtwarzacza muzyki, tel. komórkowego, radiotelefonu- (wejście audio 3,5mm – standardowy jack)
charakterystyczna stalowa sprężyna pałąka gwarantuje stały nacisk i tłumienie
podwójne czasze pozwalające uchronić układ elektroniki od nagromadzonego potu
2 baterie alkaliczne (AA) montowane tylko w jednej czaszy, z zewnątrz
czas pracy ok. 100 godz.
waga 303gr
tłumienie hałasu SNR 26dB
znak CE na podstawie normy EN352

Do tej pory wśród aktywnych słuchawek firmy Peltor, królował model SportTac. ProTac Hunter jest jego bezpośrednim konkurentem i to w dodatku tańszym o ok. 170 zł. Gdzie więc firma Peltor zastosowała oszczędności?
Mówiąc szczerze, to wygląd zewnętrzny ProTac Hunter jakoś bardziej przypadł mi do gustu, ponieważ czasze są częściowo ogumowane i sprawiają dużo lepsze wrażenie. Poziom tłumienia również jest na tym samym poziomie co w modelu SportTac (SNR 26 dB). Różnice są w zastosowanej elektronice. Model SportTac o wiele lepiej podbija średnie i wysokie tony, inaczej mówiąc lepiej słyszymy naszego rozmówcę i dźwięk otoczenia. Dodatkowo model Hunter pozbawiony jest dodatkowych nakładek. Mniejszy jest również czas pracy na komplecie baterii. W SportTac wynosił on aż 600 godzin, a tutaj mamy deklarowane przez producenta 100 godzin.

Z kolei za wyborem Huntera stoi możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia (np. mp3 lub smartfona) poprzez zwykły kabelek jack 3,5mm, który można kupić za kilka złotych. Przypomnijmy, że do SportTac taki przewód kosztuje prawie 100 zł

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć porównawczych pomiędzy modelem SportTac i ProTac Hunter.

Na rynku oprócz modelu ProTac Hunter występuje również bliźniaczy model ProTac Shooter, przeznaczony dla strzelców sportowych, a w szczególności na strzelnicę. Elektronika w obu modelach jest taka sama, różnią się one jedynie grubością czaszy i oczywiście poziomem tłumienia. Dla modelu ProTac Shooter SNR wynosi aż 32dB.

10 komentarzy do “Peltor ProTac Hunter słuchawki myśliwskie opinie”

 1. Czy mikrofony są „kierunkowe”, czy słyszymy z której strony płynie dźwięk (stereo)? W sytuacji myśliwskiej to chyba bardzo wskazana funkcja.

  Odpowiedz
 2. 100 godzin na komplecie baterii ale jakich baterii? Są baterie noname a sa np. Duracel albo Energizer. A w tych słuchawkach jakie są baterie w komplecie o ile są?????

  Odpowiedz
  • Tego niestety producent nie podaje. W komplecie są jakieś badziewne baterie. Osobiście bym ich nie zakładał tylko kupił normalne energizer albo Duracel jak pisałeś.

   Odpowiedz
  • Aktywność polega na tym, że słuchawki mają elektronikę, która przepuszcza dźwięki otoczenia, natomiast w momencie wystrzału się wyłącza, wtedy mamy pełne tłumienie. Ot taki bajer, żeby podczas strzelania można było sobie pogadać, nie zdejmując słuchawek.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.