Najlepszy materac dla młodej pary

Niewiele rzeczy jest bardziej istotnych dla dobrego zdrowia i samopoczucia niż sen. Jeśli jedno lub oboje z Was ma problemy ze snem, może się to nawet odbić na Waszym związku.

Trudno przecież być cierpliwym, miłym i uprzejmym, nieustannie odczuwając zmęczenie lub ból pleców i karku wywoływany zużytym łóżkiem. Biorąc pod uwagę istotę snu, wygodny i nowy materac może zmienić Wasze wspólne życie na lepsze.

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik posłuży radą w poszukiwaniu idealnego łóżka i ponownie pozwoli Wam stać się wypoczętą i szczęśliwszą parą.

Co należy rozważyć przed kupnem materaca?

Dajcie sobie trochę miejsca. Dla niektórych z Was jest to oczywiste – pary powinny sypiać na łóżku o wymiarach co najmniej queen size. Niezależnie od tego jak bardzo jesteście w sobie zakochani, standardowy materac będzie za ciasny dla dwóch osób, a wszystkie ruchy wykonywane w ciągu nocy będzie odczuwać każde z Was. Zasada łóżka queen size nie dotyczy tylko mieszkańców apartamentów na Manhattanie.

Przeprowadźcie długą i poważną rozmowę na temat materaca. Biorąc pod uwagę jego codzienny wpływ na Twoje życie, łóżko jest najważniejszym meblem, jaki kupisz. Dlatego porozmawiajcie o tym, czego potrzebujecie, aby czuć się komfortowo. Twardy? Pluszowy? Jak poduszka? Jeśli nie wiecie, czego chcecie, nie zgadzajcie się na cokolwiek. Wspólne szczęście powinno być Waszym celem.

Nie zgadzacie się? Znajdźcie kompromis. Jeśli znajdujecie się w sytuacji patowej, kiedy jedno z Was chce twarde łóżko, a drugie potrzebuje czegoś bardziej miękkiego, nadal macie jakieś opcje. Na rynku występują modele materaców, których jedna strona ma różne poziomy twardości. A jeśli szukacie bardziej ekonomicznego rozwiązania, pomocny może okazać się twardy materac nawierzchniowy, który położycie z jednej strony łóżka.

Ustalcie cenę jeszcze przed zakupami. Jeśli pieniądze grają dla Was rolę, określcie przedział cenowy i trzymajcie się go. Jeśli nie możecie znaleźć niczego satysfakcjonującego w tej cenie, nie kupujcie niewygodnego materaca, żeby zaoszczędzić. Odczekajcie kilka miesięcy i odłóżcie jeszcze trochę pieniędzy. Krótkotrwały dyskomfort jest lepszy niż długotrwałe nieszczęście.

Poszukiwania mogą się opłacić. Jeśli nie musicie śpieszyć się z zakupem, możecie wypróbować różne materace. Aby zrobić prawdziwy test na wygodę i spędzić romantycznie czas, możecie zarezerwować pokój w hotelu, który korzysta z interesujących Was materaców. Niektóre sieci hoteli reklamują materace, jakich używają. W podróży zdejmujcie prześcieradła z łóżek i notujcie, które Wam odpowiadały, a które nie.

Bogaty świat materaców

Na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów, dlatego mamy podręcznik dla początkujących, który pomoże Wam odnaleźć się w sklepie.

Tradycyjny materac sprężynowy jest najpopularniejszym materacem. Zastosowano w nim system bonelli lub metalowych sprężyn umieszczonych pomiędzy wypełnieniem. W sklepie możecie spotkać się z określeniem „liczba bonelli”. Im będzie ona wyższa, tym więcej oparcia zagwarantuje Wam materac, ale jego prawdziwa niezawodność zależy od kształtu bonelli oraz warstw wypełnienia użytych w połączeniu z nimi.

Materace z bonellami w kieszonkach, stworzone przez Simmonsa, składają się z zaawansowanego systemu sprężyn. Każda z nich jest owinięta w materiał, co sprawia, że indywidualnie dopasowują się do Twojego ciała. Skoro każda sprężyna ugina się osobno, nie obudzisz się, kiedy Twój partner zacznie przewracać się z boku na bok.

Materace lateksowe i z pianki z pamięcią kształtu są wykonane z zaawansowanych materiałów, łagodzących ucisk i są zaprojektowane tak, aby zredukować punkty ucisku i zapewnić naturalne ułożenie ciała. Pianka z pamięcią kształtu jest termoelastyczna i ugina się pod wpływem rozgrzewającego się ciała.

Pianka lateksowa zapewnia wysoką wytrzymałość oraz łagodzi ucisk, ponadto jest dostępna w wielu poziomach twardości. Poszukując nowego materaca, bądź na bieżąco z nowymi i lepszymi rodzajami pianek, bo są one ciągle udoskonalane.

Materac hybrydowy składa się z warstw pianki z pamięcią kształtu lub lateksu otaczających system wewnętrznych sprężyn, co sprawia, że ma on bardziej tradycyjną formę, ale daje korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych materiałów łagodzących ucisk. Te dwie technologie zapewnią Wam komfort i oparcie. Ponadto, jeśli nie jesteście przekonani co do kupna materaca wykonanego w całości z pianki, będzie to idealny kompromis.

Porady dotyczące kupowania

Wycena materaców. Różni sprzedawcy rzadko sprzedają materace tych samych marek, dlatego trudno porównać ceny. Żeby nie przepłacić, spiszcie wszystkie dane dotyczące wymarzonego modelu, tj. rodzaj pianki, ilość bonelli itp. Oferujemy porównywarkę cen podobnych produktów.

Nie poddawajcie się. Tak, cały czas to powtarzamy, ale w łóżku spędzicie więcej godzin niż na kanapie. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. Dlatego szukajcie tak długo, aż znajdziecie łóżko, z którego we dwójkę będziecie zadowoleni.

Zrób materacowi crash test. Niezależnie od tego, w jakich pozycjach zazwyczaj śpicie, połóżcie się tak na kilka minut na materacu. Wypróbujcie wspólnie każde łóżko. Tylko w ten sposób sprawdzicie, jakie drgania odczujecie, kiedy drugie z Was zacznie się przewracać z boku na bok.

Bolą Was plecy? Na rynku dostępne są materace, które zaprojektowano specjalnie, aby łagodziły ból pleców. Każdy dobry materac powinien jednak dawać im takie oparcie, jakiego potrzebują. Jeśli jesteście obolali w ciągu nocy, poświęćcie trochę więcej czasu, aby zapewnić sobie odprężający i bezbolesny sen. Warto.

Poznajcie zasady. Każdy sklep prowadzi inna politykę w zakresie zwrotów, gwarancji, opłat za dostawę i odbiór starego materaca. Zawsze pytajcie o takie drobiazgi. Mogą one wpłynąć na wybór sklepu, w którym dokonacie zakupu. My zawsze szczegółowo opisujemy nasze warunki i sądzimy, że są najlepsze.

Tak, kupcie skrzynię z wkładem sprężynowym. Jak każda dobra para materace i skrzynia uzupełniają się wzajemnie. Zakup tylko materaca może ograniczyć jego wygodę i poziom oparcia, a nawet skrócić jego żywotność i unieważnić gwarancję.

Wiadomość dla mężczyzn: bądźcie asertywni. Jeśli robicie zakupy z partnerką, upewnijcie się, że kupicie materac, na którym będzie Wam wygodnie. Według badań 38% mężczyzn nie jest zadowolonych z materaca wybranego przez ich drugą połówkę.

Porady dotyczące lepszego snu…

  • Wykreujcie dobry nastrój. W sypialni powinno być ciemno, chłodno i bez rupieci.
  • Sen wymaga przygotowań. Późnym wieczorem nie opłacajcie rachunków i nie pracujcie. Zamiast tego zacznijcie się wyciszać i relaksować. Spędźcie wspólnie trochę czasu, słuchając muzyki, czytając lub po prostu rozmawiając.
  • Zapomnijcie o brzuszkach w nocy. Ćwiczenia w ciągu dnia pomagają lepiej spać, ale jeśli będziecie wykonywać je późnym wieczorem, mogą Was pobudzić i będzie Wam trudniej zasnąć.
  • Wiadomości o 23 nie są relaksujące. Nie oglądajcie telewizji w sypialni późno w nocy. Zamiast tego przygotujcie się do snu.
  • Groźny zegarek. Jeśli nie możecie zasnąć, spoglądanie na zegarek na pewno nie pomoże. Dlatego odstawcie budzik w kąt sypialni i spróbujcie się rozluźnić.
  • Niech sen stanie się regułą. Wyznaczcie sobie harmonogram spania i nie zasypiajcie w ciągu dnia. Możecie za to korzystać z energetycznych drzemek w weekendy.
  • Zagłuszcie inne dźwięki. Jeśli mieszkacie w bloku lub przy ruchliwej ulicy, włączcie wiatrak lub urządzenie emitujące szum lasu. W ten sposób zagłuszycie sąsiadów i ruch uliczny.
  • Nie pijcie napojów z kofeiną po 14. Jeśli macie ochotę na popołudniową kawę, sięgnijcie po tę bezkofeinową. Idąc za ciosem, przed snem nie jedzcie ciężkostrawnych posiłków. Kiedy jesteście głodni, zjedzcie owoce lub płatki zbożowe.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.