Metafen opinie

Metafen to lek przeciwbólowy bardzo reklamowany w TV. Czy tak na prawdę jest słynny Metafen? Otóż w jego składzie znajdują się dobrze nam znane składniki czyli ibuprofenum i paracetamol, tak więc możemy się spodziewać działania przeciwbólowego, przeciwgorączkowego i przeciwzapalnego.

Głównymi wskazaniami do stosowania Metafenu są bóle reumatyczne, zapalenia ścięgien i mięśni, dolegliwości ginekologiczne i urologiczne oraz bóle zębów.Metafen może również pomóc w zapaleniu gardła i zatok.

Metafen skład

Pojedyncza tabletka Metafenu zawiera:
– ibuprofen 200 mg,
– paracetamol 325 mg.
– substancje pomocnicze tj. stearrynian magnezu, skrobia żelowana, powidon, celuloza mikrokrystaliczna

Metafen przeciwskazania

Producent Metafenu wskazuje kilka sytuacji, w których nie należy przyjmować tego leku. Są to:

  • uczulenie na którykolwiek składnik leku (aktywny i pomocniczy)
  • ciężka niewydolność wątroby
  • ciężka niewydolność nerek
  • choroba wrzodowa
  • niewydolność serca
  • ciąża i karmienie piersią
  • jednoczesne przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • zatrzymanie moczu
  • jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
  • wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
  • dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • choroba alkoholowa

Metafen działania niepożądane czyli skutki uboczne

Tutaj określenie działań niepożądanych możemy podzielić na częstość ich występowania i tak, jeśli działanie niepożądane występuje 1 na 100 osób, wtedy mówimy o działaniu niepożądanym, które występuje „niezbyt często”. W przypadku leku metafen są to:

  • wymioty i biegunka,
  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • pokrzywka i świąd
  • bóle głowy.

Jeżeli działania niepożądane występują 1 na 1000 osób, wtedy mówimy, że takie działania niepożądane występują „rzadko”. W przypadku metafenu są to:

  • wzdęcia,
  • zaparcia,
  • zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy,
  • szumy uszne,
  • bezsenność,
  • pobudzenie,
  • drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • rumień,
  • zapalenie skóry.

Metafen dawkowanie

Metafen występuje w tabletkach stosowania doustnego. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej to zwykle stosuje się:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki do 3 razy na dobę, przy czym nie zaleca się stosowania więcej jak 6 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę do trzech razy na dobę, przy czym nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

10 komentarzy do “Metafen opinie”

  1. Genialny. Nie moglam w ogole chodzic.Ostry bol w pachwinie promieniujacy do kolana przy kazdym ruchu. Przeciwbilowe nie ppmagaly,powodowaly ze tylko kolano przestalo bolec a dalej nie moglam chodzic. Dzieki metafenowi wrocilam do normalnego funkcjonowania.

    Odpowiedz
  2. LEK METAFEN JEST SKUTECZNEIJSZY OD INYCH PONIEWAZ W SWOIM SKLADZIE POSIADA DWA LEKI PRZECIWBOLOWE I ZAMIAST ŁYKAĆ DWIE TABLETKI TO WYSTARCZY JEDNA. NA MNIE DZIAŁA WYŚMIENICIE NA BÓLE REUMATYCZNE

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.