Ibuprom Max Sprint opinie

W telewizyjnej reklamie możemy spotkać nowy produkt o znanym składzie o nazwie Ibuprom Max Sprint w postaci żelowych kapsułek. Ciekawostką jest to, że producent gwarantuje 3 razy szybsze działanie leku niż miałby być podawany w tradycyjnej postaci tabletek. Jak to zbadano. Otóż sprawdzono maksymalne stężenie w osoczu dla jednej kapsułki (400 mg) oraz dla 2 tabletek 2×200 mg. Przy kapsułce maksymalne stężenie w osoczu pojawiło się po 32,5 minutach, natomiast przy tabletkach, po 90 minutach, stąd stwierdzenie, że działa 3 razy szybciej.

Poza tym jest to zwykły ibuprofen, który działa na bóle o różnej etiologii: bóle mięśniowe, bóle głowy, bóle zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, kostne i stawowe, migreny.

Warto zauważyć, że Ibuprom Max Sprint nie powinno się podawać osobom do 12 roku życia, nie przekraczać 3 kapsułek na dobę, przerwa pomiędzy zażyciem kolejnych kapsułek powinna wynosić co najmniej 4 godziny.

Postać kapsułek żelowych jest przyjazna nawet dla osób, które mają trudności z przełykaniem jakichkolwiek tabletek. Powierzchnia kapsułki w ustach robi się śliska i gładko przechodzi przez gardło.

Gdzie kupić?

Najlepiej w aptece, choć zwykły ibuprom można dostać na niemal każdej stacji benzynowej. Wersja Max Sprint dostępna jest tylko w aptece, w 3 rodzajach opakowań

  • 10 sztuk – jeden blister
  • 20 sztuk – 2 blistry
  • 20 sztuk – 1 blister

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, dołączoną do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

7 komentarzy do “Ibuprom Max Sprint opinie”

  1. Dzialaja szybko i szybko znika bol ja akurat najbardziej lubie ibuprom bpo na mnie najlepiej dziala i np. paracetamol wogole na mnie nie dziala tylko ibuprofen. Tylko uwazam ze producent zaniza dawki bo ja biore dwie na raz a czasami 3 na raz i jest ok

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.