Lornetka Delta Optical Entry opinie

Lornetka Delta Optical Entry to druga pozycja, którą poddamy krótkiej opinii. Ten model jest dwa razy droższy od Voyager II, gdyż jej ceny wahają się w granicach 250 zł w zależności od powiększenia.

Lornetka Delta Optical Entry opinie

Lornetka podobnie jak inne modele pakowana jest w kolorowe pudełko. W środku znajdziemy futerał, pasek oraz ściereczkę do przecierania szkieł.

lornetka delta optical entry

Model Entry występuje w trzech wersjach: 8×40, 7×50 oraz 10×50. My do testu otrzymaliśmy model 10×50, który jest najczęściej wybierana wersją wśród kupujących.

lornetka delta optical entry 10x50

Dość nietypowe jest miejsce produkcji lornetki, o czym świadczy poniższe zdjęcie:

lornetka delta optical entry

Trzymając model Entry mamy wrażenie produktu dużo lepszej jakości niż Voyager II. Guma, którą pokryty jest korpus lornetki jest grubsza i zdaniem producenta lepiej absorbuje ewentualne uderzenia. W cenie około 250 zł otrzymujemy lornetkę z pryzmatami BaK4, które zdaniem specjalistów są lepszymi i nowszymi technologicznie pryzmatami niż BK7. Podobnie jak w przypadku Voyager II, model Entry posiada centralną regulację ostrości oraz regulację dioptryczną umieszczoną na prawym okularze. Rozstaw okularów jest regulowany od 58.4 do 71.2 mm, więc większość z nas znajdzie optymalne ustawienie.

Lornetka delta Optical Entry

Lornetka Delta Optical Entry

To co wyróżnia model Entry to powłoki antyodblaskowe i wodoodporność, której tak brakowało w modelu Voyager II. Obserwacje w deszczu lub przy dużej wilgotności powietrza nie powodują parowania, więc lornetka może być używana np. przez wędkarzy.

Jak sama nazwa wskazuje model Entry (Wejście) dedykowana jest początkującym, jako pierwsza lornetka. Dobra jakość obrazu (dobra jasność i ostrość) oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny, czyni te lornetkę bardzo atrakcyjną ofertą. Starałem doszukać się jakiś wad oczywistych i mimo usilnych starań nie znalazłem takowych. Nie jestem oczywiście wybitnym ekspertem z super nowoczesnymi urządzeniami, które badają aberracje chromatyczne, koma, dystorsje itp. Jedynie co mogę przekazać to swoje subiektywne odczucie osoby zainteresowanej zakupem pierwszej lornetki.

2 komentarze do “Lornetka Delta Optical Entry opinie”

  1. SZUKAM DOBREJ LORNETKI ZA NIEWYGÓROWANE PIENIĄDZE I ZASTANAWIAM SIE NAD TYM MODELEM. POTRZEBUJE LORNETKE DO LASU EWENTUALNIE GDZIES NA RYBKI JAK POJADE. MAM OKAZJE WYRWAĆ TA ENTRY ZA 239 ZŁ I ZASTANAWIAM SIE CZY TO DOBRY WYBOR???

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.