Jak przygotować Sylwestra?

Niech tegoroczny Sylwester będzie hitem!

Przygotowujesz Sylwestra i nie wiesz, czy uda Ci się zadowolić gości? Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Zamiast się martwić, zacznij myśleć o przyjemnym wieczorze w towarzystwie przyjaciół. Jeśli zastosujesz kilka małych rad, na pewno będzie on niezapomniany – oczywiście w pozytywnym sensie.

Aby ułatwić Ci to zadanie, wybraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci urządzić najlepszą i najbardziej dopracowaną w szczegółach imprezę…

Planuj i zapraszaj w porę

Pamiętaj, aby poinformować gości o Twojej imprezie w porę i w odpowiedni sposób. Możesz zaprosić ich osobiście, telefonicznie, mailowo lub wysyłając smsa… Jest z czego wybierać.

Nie zapomnij powiedzieć, kiedy i gdzie odbędzie się impreza i wspomnieć, że goście mogą przyprowadzić swoich znajomych. Jeśli odpowiednio wcześnie poinformujesz o prywatce, Twoi znajomi będą mieli wystarczająco czasu, żeby uporać się z obowiązkami i stawić się na przyjęciu.

Dobrze się przygotuj

Zadbaj o wszystkie szczegóły, żeby Twoi goście czuli się maksymalnie komfortowo. Sprawdź, czy wystarczy dla nich miejsc parkingowych i dokładnie wytłumacz, gdzie Cię znaleźć. Zrób dużo miejsca przy drzwiach wejściowych, żeby wchodzący mogli zostawić tam kurtki i buty. Przed drzwiami dobrze jest także położyć wycieraczkę.

Zadbaj o różnorodność

Przed przyjęciem zdobądź wszystko, czego będziesz potrzebować. Nie zapomnij o posiłkach i napojach, które będziesz serwować gościom. Robiąc zakupy, pamiętaj, że nie wszystkim będzie smakować to samo i postaraj się wybrać różnorodne produkty.

Upewnij się, że masz w lodówce alkoholowe i bezalkoholowe napoje oraz nie zapomnij o szampanie.

Stwórz świąteczną atmosferę

Jeśli chcesz urządzić prawdziwe przyjęcie sylwestrowe, musisz udekorować dom w świątecznym stylu. Zawieś balony, papierowe dekoracje i zapal świece, które z pewnością stworzą atmosferę. Jeśli potrafisz, możesz także udekorować w oryginalny sposób stół i sztućce, i pamiętaj, że żaden Sylwester nie może obejść się bez kolorowej choinki.

Wybierz odpowiednią muzykę

Doskonałą atmosferę stworzysz, wybierając odpowiednią muzykę. Ponieważ to pora świąt, trudno będzie Ci uniknąć świątecznych i noworocznych piosenek. Wybierz piosenki, które szczególnie Ci się podobają i spytaj swoich gości, czego lubią słuchać.

Wybierz też piosenki, które są dla Was ważne, bo dzięki temu Twoi goście lepiej zapamiętają przyjęcie.

Przygotuj parkiet

Kiedy już wybierzesz odpowiednią muzykę, upewnij się, że Twoi goście mają gdzie tańczyć. Jeśli stół i krzesła postawisz w rogu pokoju, zyskasz wiele miejsca. Ale możesz postawić na większą pomysłowość… Możesz np. udekorować pokój lustrami i światłami, które na pewno stworzą odpowiednią atmosferę do tańczenia.

Zadbaj o dzieci

Na przyjęcia często przychodzą także dzieci, a Ty nie możesz o nich zapomnieć. Przygotuj dla nich trochę miejsca do zabawy i przynieś ciekawe zabawki. Przydadzą się też książki!

Pamiętaj, że dzieci przepadają za słodyczami i różnymi napojami.

Wyszykuj się

Ty też musisz cieszyć się zabawą. Osiągniesz to z łatwością, jeśli będziesz czuć się dobrze we własnej skórze i zadbasz o wygląd. Nie bądź nieśmiały, bądź oryginalny!

Zadbaj o fryzurę i załóż odjazdowy ciuch. Całość podkreślą dobre perfumy.

Zaskocz wszystkich

Przyjęcie uatrakcyjnisz niespodziankami. Zorganizuj karaoke lub inną zabawę , a jeśli wystarczy Ci czasu, możesz też upiec coś dla swoich gości, np. świątecznego keksa. Dzięki temu zachwycisz tych, którzy przepadają za słodyczami, a wszyscy z pewnością docenią Twój wysiłek.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.