Zakochałam się w przyjacielu?

Myślisz, że zakochałaś się w przyjacielu i nie wiesz, co zrobić…

Najlepszy przyjaciel to osoba obecna przy Twoim boku, kiedy potrzebujesz jej najbardziej. Zna wszystkie Twoje sekrety i odwrotnie. Powierzasz jej wszystkie swoje problemy sercowe. Pomaga Ci, kiedy jej potrzebujesz, słucha, śmieje się z Tobą i pocieszy w przypływie smutku.

Najlepszy przyjaciel może być tej samej lub przeciwnej płci. Ale co zrobić, jeśli po latach znajomości zaczynasz czuć coś więcej do swojego przyjaciela?

Pierwsze oznaki

W wielu przyjaźniach jest miejsce na flirty i dwuznaczne żarty. Ale musisz zwracać uwagę na oznaki, które wskazują, że zaczynasz czuć do swojego przyjaciela coś więcej niż tylko przyjaźń.

Sprawdź jakie:

  • ze swoimi przyjaciółkami rozmawiasz o męskim przyjacielu, jakby był jedynym mężczyzną stworzonym dla Ciebie;
  • będąc ze swoimi przyjaciółkami, mówisz o nim jak o swoim chłopaku;
  • porównujesz najlepszego przyjaciela do swojego chłopaka;
  • porównujesz faceta, z którym właśnie się spotykasz, do swojego przyjaciela i chcesz, aby miał takie same cechy;
  • Wasze wieczorne rozmowy zbaczają z bezpiecznego kursu, np. na temat seksu.

Lustro

Powiedz o tych oznakach swoim przyjaciółkom. Pamiętaj, że są one jak lustro. Powiedzą rzeczy, z których nie zdajesz sobie sprawy. To one Cię słuchają, widzą jak mówisz i uśmiechasz się. I tylko one są w stanie obiektywnie stwierdzić, skąd bierze się Twoje zachowanie.

Jeśli stwierdzą, że Twój przyjaciel także jest „winny”, musisz zacząć poważnie się zastanawiać.

Kiedy to uderza jak grom z jasnego nieba

Więc… Już wiesz, że pociąga Cię Twój najlepszy przyjaciel. To miłość czy tylko zauroczenie? Chcesz z nim jedynie spędzić noc czy wejść w związek? Tak wiele pytań i żadnej odpowiedzi.

Jak zacząć? Co planować? Kiedy zdasz już sobie sprawę z powagi sytuacji, nagle to uderza jak grom z jasnego nieba.

Zachowaj spokój…

Po pierwsze, zachowuj spokój i daj sobie trochę czasu. Przez kilka dni nie kontaktuj się ze swoim przyjacielem i zastanów się, co naprawdę czujesz.

Tęsknisz za nim? Czy chcesz dzielić się z nim wszystkim, co dzieje się w Twoim życiu? Chcesz słyszeć jego głos albo chociaż dostać od niego smsa? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś twierdząco, najprawdopodobniej zakochałaś się w swoim przyjacielu.

Dylemat: powiedzieć mu?

A teraz masz dylemat: co zrobić? Podjąć ryzyko i powiedzieć mu wszystko? Czy wszystko ukrywać w nadziei, że przejdzie? Wiesz przecież, że to Twój najlepszy przyjaciel. Nigdy nie patrzyłaś na niego jak na kogoś ważniejszego, ale nagle wszystko przewróciło się do góry nogami.

To trudna sytuacja i potrzeba Ci będzie wiele odwagi, aby stawić jej czoła.

Co zrobić?

Najlepiej dać sobie trochę czasu, aby nazwać swoje uczucia. Nie działaj za szybko. Zwolnij i zachowuj się tak jak dotychczas jeszcze co najmniej przez miesiąc. Jeśli nie przejdzie Ci przez ten czas i będziesz się dusić tą sytuacją, czas zdobyć się na szczerość…

Wyznanie

Musisz powiedzieć Twojemu przyjacielowi o Twoich emocjach. Jeśli rzeczywiście jest Twoim najlepszym przyjacielem, zrozumie. Na początku na pewno będzie zszokowany, ale wkrótce wczuje się w Twoją sytuację i będzie próbował jakoś to rozwiązać.

Trudno powiedzieć coś więcej o jego reakcji, ale możemy przypuszczać, co Ty będziesz czuć:
będzie Ci na przemian gorąco i zimno, a być może w ostatniej chwili zmienisz zdanie i zachowasz wszystko dla siebie

Gdy wyznasz uczucia, to może wyzwolić w Tobie wiele emocji. Możesz płakać albo się śmiać, ale na pewno odczujesz ulgę.

Jeśli więc czujesz do swojego przyjaciela coś więcej niż tylko przyjaźń i chcesz, abyście byli razem, musisz mu o tym powiedzieć. Bądź z nim szczera i powiedz o swoich uczuciach.

Najważniejsze jednak, żebyś była szczera sama ze sobą. Nie pozbawiaj się miłości, bo brakuje Ci odwagi. Nie żałuj w przyszłości, że czegoś nie powiedziałaś…

Bądź odważna i zmierz się z sytuacją.

Życzymy wiele szczęścia!

0 komentarzy do “Zakochałam się w przyjacielu?”

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.