Wałek do malowania Paint Racer vs Paint Runner PRO

Dziś przyjrzymy się nowym konstrukcjom wałków do malowania, które można kupić w popularnych telezakupach. Pierwszym jest Paint Racer, a drugim Paint Runner PRO marki Renovator.

Wałki do malowania opinie i porównanie

Zarówno w przypadku Paint Racer jak i Paint Runner PRO, cenie około 149 zł otrzymujemy taki sam zestaw składający się z:

  • Wałka do malowania,
  • wałka do malowania krawędzi,
  • packi do malowania narożników,
  • podstawki,
  • pojemnika na farbę.

niekapiące wałki do malowania

Wałek do malowania Paint Runner Pro jest większy, i nalać do niego można aż 1 litr farby,

wałki do malowania opinie

wałki do malowania krawędzi

Wałki do malowania krawędzi różnią się wielkością. W moim przekonaniu, jak i potem w praktyce okazuje się, że w tym przypadku większy nie znaczy lepszy.
Często bowiem zdarza się, że krawędzie znajdują się w trudno dostępnych miejscach i mniejszy wałek po prostu lepiej sobie radzi.

packi do malowania narożników

Packi do malowania narożników to prosta konstrukcja i dość dobrze znane rozwiązanie. Wersja Paint Runner PRO ma dłuższe włosie.

Dodatkową zaletą wałka Paint Runner PRO jest możliwość zamontowaniu go na zwykłym kiju, lub wkręcenia go na kij dedykowany wałkom.

Jak działają niekapiące wałki do malowania?

Każdy wałek posiada wewnątrz rowki, przez które farba dostaje się do włosia wałka jednocześnie go nasączając. Wystarczy nalać farbę do wałka, po czym wykonać kilka/kilkanaście ruchów rolujących po ścianie, żeby włosie dostatecznie nasiąkło farbą.

Najważniejsza zasadą dotyczącą wyboru farby jest jej gęstość. Zbyt gęsta farba (np, lateksowa farba Beckers) nie przedostanie się przez rowki i nie nasączy włosia, natomiast zbyt rzadka farba po prostu będzie kapać.

Pierwszy test wykonałem wykorzystując lateksową farbę Beckers, niestety okazało się to zupełną porażką, ponieważ farba była zbyt gęsta. Po jej rozcieńczeniu było lepiej, ale po zakończeniu malowania i wyczyszczeniu wałków, mimo wszystko w środku zostały kawałki lateksu, które skutecznie blokowały rowki.

Na drugi dzień kupiłem farbę Decoral Clean&Color, która okazała się być idealna.

Na poniższym filmie test praktyczny wałków do malowania.

 


3 komentarze do “Wałek do malowania Paint Racer vs Paint Runner PRO”

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.