Swoją przygodę z e-commerce zacząłem już w 2002 r. na studiach o tym właśnie kierunku. Dwa lata później postawiłem swoją pierwszą stronę internetową na serwerze nazwa i tak przywiązałem się do tej firmy na długie lata. Były wzloty i upadki, kilka razy podchodziłem do odejścia z nazwy, ale jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać z powodu zbyt dużej ilości stron internetowych, sklepów, którymi zarządzałem i blogów. Aż w końcu pewnego dnia, gdy dostałem fakturę z Nazwy na ponad 2000 zł za jakiś niezamawiany audyt RODO, wtedy szala goryczy się przelała. Któregoś dnia w gąszczu reklam internetowych zobaczyłem hasło :” Przeniesiemy Twoją stronę za darmo”. Słowo klucz to „przeniesiemy”, czyli ktoś za mnie odwali całą brudną robotę. I tak też się stało, że od kilku tygodni strona centrumopinii.pl (ta którą teraz oglądasz) i wiele innych znajdują się na serwerze Dhosting.

dhosting opinie

Same przenosiny – tutaj nie ma się co rozpisywać. Pracownik Dhosting.pl prosi o podanie danych dostępowych do usług z których korzystasz obecnie (serwer, poczta, konto u obecnego hostingodawcy). Po otrzymaniu danych dostępowych, umawia się na przenosiny Twoich usług do Dhosting. W moim przypadku termin przenosin ustalony był na ok 5 dni od podania danych dostępowych. I to wszystko. Po 5 dniach pracownik miło poinformował, że wszystkie usługi zostały przeniesione i można testować. Można? Można!

Nic kompletnie mnie nie interesowało, nawet skrzynkę pocztową przenieśli wraz z wiadomościami.

Support w Dhosting

To że helpdesk jest czynny 24/7 to już nikogo nie dziwi bo to standard. Czas odpowiedzi na wiadomości to uwaga: kilka minut (dla wiadomości z priorytetem ustawionym na „normalny”). Odpowiedzi na pytania są rzeczowe. Niektórych może razić to że konsultanci przechodzą na „Ty”, aczkolwiek osobiście uważam, że to ułatwia kontakt.

Działanie serwera w Dhosting

Podstawowe parametry serwera to 50GB powierzchni, 1GG RAM oraz 1GHz CPU. Większość moich stron, również tak którą teraz oglądasz opartych jest o skrypt WP. Serwer obsługuję wtyczkę litespeed cche, więc szybkość działania jest na prawdę niezła. Biorąc pod uwagę to, że serwer jest skalowalny (teoretycznie nie groźny mu jest nawet największy ruch) mamy do dyspozycji niemal nieograniczone zasoby. Niestety nic nie ma za darmo, dlatego warto doładować sobie konto w panelu Dhosting na wypadek niespodziewanego wzrostu ruchu. Jako przykład mogę podać swoją stronę, gdzie ruch jest w miarę stabilny i wynosi ok. 1500uu/dziennie, jednak są dni, kiedy któryś z moich artykułów podlinkuje jakaś duża strona i bywają dni, kiedy ruch wzrasta kilkukrotnie. Obecnie moje saldo na Dhosting wynosi 60 zł z groszami i wystarczy na ok. rok.

Przed chwilą przeczytałem to co napisałem do tej pory i wygląda na to, że Dhosting to hostingowa rewelacja. Tak się zastanawiam, do czego można by było się przyczepić i ciężko mi to idzie. Na serio, no bo w cenie ok. 200 zł dostajemy

 • szybki i stabilny hosting (przez ostatni rok zero awarii, chyba że którąś przeoczyłem)
 • certyfikat SSL – za darmo!
 • opiekę konsultanta 24/7
 • skalowalny serwer
 • darmowe przeniesienie usług od dotychczasowego hostingodawcy
 • szybkie dyski SSD
 • bardzo intuicyjny i przyjazny panel do zarządzania, dostępny również na urządzenia mobilne (ja testowałem jedynie wersję na Androida, której jedynym minusem jest to, że za każdym razem trzeba podać hasło)

No i głupio wyszło, bo pierwszy raz piszę recenzję czegoś co praktycznie nie ma słabych punktów. Za to bardzo liczę na was, może wam się uda znaleźć coś, co Dhosting powinien poprawić. Piszcie śmiało w komentarzach.

Dhosting kod rabatowy

Żeby nie było, że namawiam, ale jeśli zainteresował Cię Dhosting to możesz go przetestować za darmo przez 14 dni. Dodatkowo, jeśli zarejestrujesz się przez mój link polecający to otrzymasz 5% rabatu.

5% rabatu na serwer Dhosting

Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od obecnej firmy, ale jakoś brakuje motywacji.

Serwer Dhosting

200 zł
9.4

Szybkość serwera

8.5/10

Stabilność - awarie

10.0/10

Pomoc konsultantów

9.5/10

Panel zarządzania

9.0/10

Stosunek jakość/cena

10.0/10

Wrażenie ogólne

9.5/10

Zalety

 • Wiedza konsultantów na wysokim poziomie
 • Szybkie odpowiedzi na pytania
 • Szybkość serwera
 • Znikoma liczba awarii

Wady

 • Może wy coś znajdziecie