Dhosting opinie – zapewne to wpisałeś w Google zanim trafiłeś na moją stronę.  Zacznijmy jednak od początku. Swoją przygodę z e-commerce zacząłem już w 2002 r. na studiach o tym właśnie kierunku. Dwa lata później postawiłem swoją pierwszą stronę internetową na serwerze nazwa i tak przywiązałem się do tej firmy na długie lata. Były wzloty i upadki, kilka razy podchodziłem do odejścia z nazwy, ale jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać z powodu zbyt dużej ilości stron internetowych, sklepów, którymi zarządzałem i blogów. Aż w końcu pewnego dnia, gdy dostałem fakturę z Nazwy na ponad 2000 zł za jakiś niezamawiany audyt RODO, wtedy szala goryczy się przelała.

Dlaczego Dhosting?

Któregoś dnia w gąszczu reklam internetowych zobaczyłem hasło :” Przeniesiemy Twoją stronę za darmo”. Słowo klucz to „przeniesiemy”, czyli ktoś za mnie odwali całą brudną robotę. I tak też się stało, że od kilku tygodni strona centrumopinii.pl (ta którą teraz oglądasz) i wiele innych znajdują się na serwerze Dhosting.

dhosting opinie

Same przenosiny – tutaj nie ma się co rozpisywać. Pracownik Dhosting.pl prosi o podanie danych dostępowych do usług z których korzystasz obecnie (serwer, poczta, konto u obecnego hostingodawcy). Spotkałem się z opiniami, gdzie ludzie chcieli aby przenieść im swoje usługi ale niekoniecznie chcieli podawać danych dostępowych do obecnych usług. No niestety pracownicy Dhosting nie studiowali w Hogwarcie i bez tych danych takie przenosiny nie są możliwe. Mogę Ci doradzić, że kiedy pracownik Dhostingu ogłosi ukończenie zadania, a Ty sprawdzisz czy wszystko działa jak należy – wtedy pozmieniaj hasła. Ale wracając do tematu to  po otrzymaniu danych dostępowych, umawiają się na przenosiny Twoich usług do Dhosting. W moim przypadku termin przenosin ustalony był na ok 5 dni od podania danych dostępowych. I to wszystko. Po 5 dniach pracownik miło poinformował, że wszystkie usługi zostały przeniesione i można testować. Można? Można!

Nic kompletnie mnie nie interesowało, nawet skrzynkę pocztową przenieśli wraz z wiadomościami.

Support w Dhosting

To że helpdesk jest czynny 24/7 to już nikogo nie dziwi bo to standard. Czas odpowiedzi na wiadomości to uwaga: kilka minut (dla wiadomości z priorytetem ustawionym na „normalny”). Odpowiedzi na pytania są rzeczowe. Niektórych może razić to że konsultanci przechodzą na „Ty”, aczkolwiek osobiście uważam, że to ułatwia kontakt. Poza tym, często zakres odpowiedzi wybiega poza ramy świadczonych usług. co mam na myśli. Ostatnio przenosiłem do nich inną swoją domenę. Jak wszyscy zapewne wiedzą propagacja po DNS trwa do 24h, ale założę się, że nikt aż tyle nie czekał. Wyjątkiem jestem oczywiście ja, bo po 24h od przenosin, po wpisaniu w przeglądarkę adresu url, dalej wskazywał na poprzedniego hostingodawcę ( akurat w tym przypadku Aftermarket). Zacząłem się niepokoić, więc piszę na helpdesku , że coś jest nie tak. Po około 3 minutach konsultant doradził aby oprócz wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki w konsoli wpisać komendę ipconfig /flushdns. No i poszło, wszystko w porządku. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że bardzo często u poprzedniego hostingodawcy odpowiedź brzmiała „ale u nas wszystko w porządku”. Zwracam tutaj uwagę, na fakt, że helpdesk na prawdę jest pomocny i nie traktuje Ciebie jak kolejnego „użyszkodnika”

Działanie serwera w Dhosting

Podstawowe parametry serwera to 50GB powierzchni, 1GG RAM oraz 1GHz CPU. Większość moich stron, również tak którą teraz oglądasz opartych jest o skrypt WP. Serwer obsługuję wtyczkę litespeed cache, więc szybkość działania jest na prawdę niezła. Dodatkowo mam zainstalowane Autoptimize i WP Rocket. Piszę to dlatego, żebyś wiedział jak po najmniejszej linii oporu (nie licząc tego że WP Rocket to płatna wtyczka) przyspieszyć swój serwis.  Biorąc pod uwagę to, że serwer jest skalowalny (teoretycznie nie groźny mu jest nawet największy ruch) mamy do dyspozycji niemal nieograniczone zasoby. Niestety nic nie ma za darmo, dlatego warto doładować sobie konto w panelu Dhosting na wypadek niespodziewanego wzrostu ruchu. Jako przykład mogę podać swoją stronę, gdzie ruch jest w miarę stabilny i wynosi ok. 1500uu/dziennie, jednak są dni, kiedy któryś z moich artykułów podlinkuje jakaś duża strona i bywają dni, kiedy ruch wzrasta kilkukrotnie. Obecnie moje saldo na Dhosting wynosi 60 zł z groszami i wystarczy na około rok.

Dhosting zalety i wady?

Przed chwilą przeczytałem to co napisałem do tej pory i wygląda na to, że Dhosting to hostingowa rewelacja. Tak się zastanawiam, do czego można by było się przyczepić i ciężko mi to idzie. Na serio, no bo w cenie ok. 200 zł dostajemy

 • szybki i stabilny hosting (przez ostatni rok zero awarii, chyba że którąś przeoczyłem)
 • certyfikat SSL – za darmo!
 • opiekę konsultanta 24/7
 • skalowalny serwer
 • darmowe przeniesienie usług od dotychczasowego hostingodawcy
 • szybkie dyski SSD
 • bardzo intuicyjny i przyjazny panel do zarządzania, dostępny również na urządzenia mobilne (ja testowałem jedynie wersję na Androida, której jedynym minusem jest to, że za każdym razem trzeba podać hasło)

Dhosting opinie

No i głupio wyszło, bo pierwszy raz piszę recenzję czegoś co praktycznie nie ma słabych punktów. Za to bardzo liczę na was, może wam się uda znaleźć coś, co Dhosting powinien poprawić. Piszcie śmiało opinie w komentarzach. Wiem oczywiście że zawsze może być szybciej, lepiej i dalej. Przypomnę tylko, że mówimy o serwerze, który kosztuje ok 200 zł na rok.

Dhosting kod rabatowy

Żeby nie było, że namawiam, ale jeśli zainteresował Cię Dhosting to możesz go przetestować za darmo przez 14 dni. Dodatkowo, jeśli zarejestrujesz się przez mój link polecający to otrzymasz 11% rabatu. Ewentualnie w polu na kod rabatowy wpisz „debus”.

Absolutnie nie jest to tekst sponsorowany przez Dhosting, po prostu któregoś wieczora postanowiłem napisać coś pozytywnego i wybór padł na mojego hostingodawcę, u którego trzymam swój serwis centrumopinii.pl

11% rabatu na serwer Dhosting

Polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać od obecnej firmy, ale jakoś brakuje motywacji.

Serwer Dhosting - 200 zł
dhosting opinie

Name: Dhosting

Description: Dhosting oferuje serwery szyte na miarę. Nie musisz się martwić, że zabraknie Ci zasobów, ponieważ podczas wzmożonego ruchu serwer sam się upgrade'uje.

 • Szybkość serwera - 8.5/10
  8.5/10
 • Stabilność - awarie - 10/10
  10/10
 • Pomoc konsultantów - 9.5/10
  9.5/10
 • Panel zarządzania - 9/10
  9/10
 • Stosunek jakość/cena - 9.5/10
  9.5/10
 • Wrażenie ogólne - 9.5/10
  9.5/10
Ocena ogólna
9.3/10
9.3/10