Okres letni jest czasem, który lubi większość z nas. Cieplutko, dzień długi, pełen relaks. Sielankę może zepsuć wszędobylskie robactwo, a zwłaszcza te, które nas gryzie np. komary. Producenci urządzeń odstraszających owady prześcigają się w pomysłach. Jednym z nich jest Solar BuzzKill oparty na technologii wabienia i unicestwiania robactwa prądem.

Solar BuzzKill opinie

Solar BuzzKill

Urządzenie zasilane jest z wbudowanego akumulatora, który ładuje się poprzez panel słoneczny umieszczony z tyłu urządzenia.

Solar BuzzKill

Samo urządzenie jest proste w budowie. Z jednej strony panel słoneczny ładujący akumulator, a z drugiej strony spirala pod napięciem zabezpieczona plastikowym wieczkiem, które można przekręcać aby włączyć/wyłączyć urządzenie lub zupełnie zdjąć aby wyczyścić Solar BuzzKill z robactwa.

Solar Buzz kill opinie

Solar BuzzKill

Solar BuzzKill wyposażony jest w czujnik zmierzchowy. Gdy tylko zrobi się „szaro” na zewnątrz, w urządzeniu zapala się niebiesko-fioletowa lampka emitująca światło UV, która wabi owady. Zwabiony owad wchodzi do urządzenia i w momencie zetknięcia ze spiralą pod napięciem zostaje unicestwiony.

Solar BuzzKill test

Test urządzenia przeprowadziłem w nocy z 24/25 maja. Niestety nie była to noc kiedy cięły komary (a raczej komarzyce), ale nie zrażony przyczepiłem Solar BuzzKillera do okna domu. Pułapka posiada przyssawki, dzięki którym stabilnie przylega do szyby.

Solar BuzzKill test

Urządzenie świeciło do wczesnego ranka i przez te kilka godzin złapało się trochę owadów.

Solar BuzzKill test

Sam nie wiem czy to dużo czy to mało. Jak już wspomniałem w tym czasie nie było problemu z komarami, a kilka się złapało. Wnioskuję z tego,  że urządzenie spełnia swoje zadanie. Jedyny minus jaki widzę, to że aby naładować akumulator, trzeba przekręcać solar buzzkill panelem słonecznym w stronę słońca.

Ogólnie rzecz biorąc Solar BuzzKill ma więcej zalet niż wad i w ogólnym rozrachunku polecam zakup.

Oryginalny Solar BuzzKill kupisz tutaj

Solar BuzzKill - 89 zł