Sprzęt do treningu zawsze był popularny, wystarczy spojrzeć na ilość sprzedanych sztuk na dobrze nam znanym portalu aukcyjnym. Siedząc przed TV, zajadając chipsy i popijając „zupkę chmielową” marzy mi się piękna sylwetka jak z okładki. Problem w tym, że nie bardzo mi się chce chodzić na siłownie, dźwigać ciężary. Doskonale z tego zdają sobie sprawę producenci urządzeń fitness i Nobla dostanie pewnie ten, który wymyśli maszynę, do której się wchodzi na kilka minut i wychodzi kilka kilogramów lżejszym. Niestety w obecnej rzeczywistości przyjdzie nam się trochę pomęczyć. Na szczęście coraz mniej.

Platforma wibracyjna to maszyna, na którą wystarczy wejść i włączyć program treningowy. Wibracje (nawet 50 cykli na sekundę) powodują, że nasze mięśnie się napinają, czyli pracują, a jak pracują to zużywają energię z chipsów, które zjedliśmy przed chwilą. Taki rodzaj treningu doskonale rzeźbi sylwetkę, bowiem stojąc na takiej platformie pracują niemal wszystkie mięśnie naszego ciała od pasa w dół. Chcąc aby pracowały mięśnie górnej połowy ciała wystarczy położyć dłonie na platformie (tak jak do robienia pompek).

Rynek platform wibracyjnych jest bardzo duży i osobom niezorientowanym dość ciężko wybrać odpowiedni model, a nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze.

Najtańsze platformy wibracyjne kosztują około 700 zł. W tej cenie otrzymamy sprzęt dość kiepski bowiem w większości przypadków zakres ruchu platformy jest zbyt duży i zamiast wibracji mamy zwykłą trzęsiawkę, która nam „przewraca” narządy wewnętrzne. W związku z tym warto dołożyć kilka stówek do lepszego modelu, tak jak bohater dzisiejszej publikacji czyli Vibro Shaper od Mango

Vibro Shaper posiada trzy stopnie intensywności:

  • Stanie na środku urządzenia symuluje chód
  • Zachowanie niewielkiego odstępu między stopami symuluje bieganie
  • Szerokie rozstawienie stóp symuluje sprint

Vibro Shaper pomaga pozbyć się cellulitu oraz ujędrnić ciało. Dla porównania – 10 minut na najwyższym ustawieniu Vibro Shapera zapewnia podobne efekty jak 30 minut biegania.  Dużą zaletą platformy wibracyjnej jest bezpieczeństwo dla stawów, ścięgien i kości.

Komputer sterujący Vibro Shaperem ma zaprogramowane 99 różnych ustawień prędkości. Dzięki temu z łatwością można dopasować intensywność treningu do naszej kondycji.
Efekt ćwiczeń można zwiększyć wykorzystując wyposażenie dodatkowe Vibro Shapera w postaci taśm oporowych.

W cenie około 1300 zł Vibro Shaper jest to bardzo dobrą pozycją na rynku platform wibracyjnych.

Vibro Shaper opinie

Co sądzisz o platformie Vibro Shaper?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Oryginalna platforma Vibro Shaper

Vibro Shaper platforma wibracyjna

1299 zł
Vibro Shaper platforma wibracyjna
9

Jakość wykonania

9.0 /10

Łatwość użytkowania

8.5 /10

Skuteczność

9.5 /10

Stosunek cena/jakość

9.0 /10

Zalety

  • Niezła jakość
  • Bardzo stabilna
  • Bogate wyposażenie dodatkowe

Wady

  • Brak pulsometru
vibro shaper