Sprzęt do treningu zawsze był popularny, wystarczy spojrzeć na ilość sprzedanych sztuk na dobrze nam znanym portalu aukcyjnym. Siedząc przed TV, zajadając chipsy i popijając „zupkę chmielową” marzy mi się piękna sylwetka jak z okładki. Problem w tym, że nie bardzo mi się chce chodzić na siłownie, dźwigać ciężary. Doskonale z tego zdają sobie sprawę producenci urządzeń fitness i Nobla dostanie pewnie ten, który wymyśli maszynę, do której się wchodzi na kilka minut i wychodzi kilka kilogramów lżejszym. Niestety w obecnej rzeczywistości przyjdzie nam się trochę pomęczyć. Na szczęście coraz mniej.

Platforma wibracyjna to maszyna, na którą wystarczy wejść i włączyć program treningowy. Wibracje (nawet 50 cykli na sekundę) powodują, że nasze mięśnie się napinają, czyli pracują, a jak pracują to zużywają energię z chipsów, które zjedliśmy przed chwilą. Taki rodzaj treningu doskonale rzeźbi sylwetkę, bowiem stojąc na takiej platformie pracują niemal wszystkie mięśnie naszego ciała od pasa w dół. Chcąc aby pracowały mięśnie górnej połowy ciała wystarczy położyć dłonie na platformie (tak jak do robienia pompek).

Rynek platform wibracyjnych jest bardzo duży i osobom niezorientowanym dość ciężko wybrać odpowiedni model, a nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze.

Najtańsze platformy wibracyjne kosztują około 700 zł. W tej cenie otrzymamy sprzęt dość kiepski bowiem w większości przypadków zakres ruchu platformy jest zbyt duży i zamiast wibracji mamy zwykłą trzęsiawkę, która nam „przewraca” narządy wewnętrzne. W związku z tym warto dołożyć kilka stówek do lepszego modelu, tak jak bohater dzisiejszej publikacji czyli Vibro Shaper od Mango

Vibro Shaper posiada trzy stopnie intensywności:

 • Stanie na środku urządzenia symuluje chód
 • Zachowanie niewielkiego odstępu między stopami symuluje bieganie
 • Szerokie rozstawienie stóp symuluje sprint

Vibro Shaper pomaga pozbyć się cellulitu oraz ujędrnić ciało. Dla porównania – 10 minut na najwyższym ustawieniu Vibro Shapera zapewnia podobne efekty jak 30 minut biegania.  Dużą zaletą platformy wibracyjnej jest bezpieczeństwo dla stawów, ścięgien i kości.

Komputer sterujący Vibro Shaperem ma zaprogramowane 99 różnych ustawień prędkości. Dzięki temu z łatwością można dopasować intensywność treningu do naszej kondycji.
Efekt ćwiczeń można zwiększyć wykorzystując wyposażenie dodatkowe Vibro Shapera w postaci taśm oporowych.

W cenie około 1300 zł Vibro Shaper jest to bardzo dobrą pozycją na rynku platform wibracyjnych.

Oczywiście nic nie zastąpi treningu na siłowni pod okiem trenera personalnego, lecz niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Platforma wibracyjna może być dobrym początkiem w dążeniu do poprawy naszej sylwetki.

Radosław Dębski, Mistrz Polski Juniorów w kulturystyce.

Oryginalną platformę vibroshaper możesz kupić tutaj

[poll id=”42″]

Oryginalną platformę Vibro Shaper kupisz tutaj

W związku z pojawieniem się podróbek Gymbit Vibro Shaper, rozsądnie jest kupić bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora.

Platforma wibracyjna Vibroshaper Gymbit

Platforma wibracyjna Vibroshaper Gymbit

Vibro Shaper platforma wibracyjna - 899 zł
 • Jakość wykonania - 90%
  90%
 • Łatwość użytkowania - 85%
  85%
 • Skuteczność - 95%
  95%
 • Stosunek cena/jakość - 90%
  90%