Słuchawki Macaw TX-80 opinie

Dziś w moje ręce, a raczej w moje uszy trafiły słuchawki bezprzewodowe (bluetooth) marki Macaw, model TX-80.

słuchawki macaw tx-80 opinie

Przyznam szczerze, że Chińczycy coraz bardziej mnie zaskakują jakością opakowań i ogólną estetyką. Ten model słuchawek, zapakowany jest tak, jakby w środku był sprzęt wart o wiele wiele więcej.

Na opakowaniu znajdziemy podstawowe parametry techniczne, które plasują ten model w średniej półce. Na uwagę zasługuje wsparcie dla Apt-X. 8 godzin pracy na baterii, której pojemność to 110 mAh to dobry wynik. Czas ładowania to 1,5-2 godziny.

W zestawie nic specjalnego. Dodatkowe gumki, kabel usb do ładowania i krótka instrukcja. Dodatkowo woreczek do przechowywania, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału.

Słuchawki mają dość dziwny kształt, który na pierwszy rzut oka wydaje się być mało anatomiczny, w praktyce jednak jest zupełnie inaczej.

Poza tym to tradycyjna konstrukcja, gdzie pałąk słuchawek kładziemy sobie na szyi. Po prawej stronie mamy pilot do sterowania, a po lewej mikrofon z modułem bluetooth.

Jakość dźwięku w Macaw TX-80

Słuchawki trafiły niestety na wymagającego słuchacza, dlatego w moim przekonaniu jakość dźwięku rozczarowuje. Płytki bas, zlewające się ze sobą średnie i wysokie tony, na które nałożony jest jakiś dziwny filtr. Wszystko brzmi jak w słuchawkach standardowo dodawanych do telefonów komórkowych. Po wygrzaniu jest trochę lepiej. Bas jest głębszy, góra odseparowuje się od średnicy ale i tak jakość dźwięku odstaje od testowanego ostatnio (i droższego) modelu KZ-ZS10.

Ten model idealny będzie dla sportowców, którzy nie siadają w fotelu, żeby delektować się brzmieniem każdego z instrumentów orkiestry. Z racji tego, że są bardzo lekkie, są praktycznie nieodczuwalne podczas noszenia/biegania.

Dla sportowców do treningu – polecam, tym bardziej że są wodoodporne w klasie IPX5, w każdym innym przypadku nie polecam.

 

 

 

1 komentarz do “Słuchawki Macaw TX-80 opinie”

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.